Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 26.9.2023, svátek má Andrea 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 521
Publikovaných článků: 13519
Komentářů: 11387


MěřeníJen jeden svět? Ve vaší mysli jich je víc!

06.10.2018   Radka Zadinová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Nová kniha spisovatelky Renaty &Sindelářové přichází ke čtenářům ve zbrusu novém kabátě. Renata se rozhodla vydat novou spisovatelskou cestou a já mám za to, že změna jí svědčí. Vztahový příběh oblékla do lehce mystického hávu.

Kromě příběhu se v knize dotýká i jisté filozofie. Existuje skutečně jen jeden svět? Nebo jich existuje víc? Co když jsou mezi námi takoví, kteří vnímají i jiné světy? 

Vnímání je ryze subjektivní. Každý vidíme jen to, co chceme a také jsme schopni vidět.

O čem kniha je? Vlastně se to dá jen těžko shrnout do jednoduchého popisu, protože tenhle příběh v sobě skrývá skoro vše, na co pomyslíte. Od napětí, duchovna, nakouknutí do tajemného mystického světa přes svět finanční a dravý, ryze podnikatelský, až k vášni, živočišnému sexu, lásce a chybám, kterým se nikdo z nás v životě nevyhne.

Ironicky člověka nejvíce přitahují dva typy lidí – ti, kteří jsou mu hodně podobní a s nimiž si rozumí na hlubší úrovni, a ti, kteří jsou jeho opakem a ukazují mu jeho vlastní odvrácenou stranu. 

Dá se tedy říct, že si při četbě této knihy přijde na své skoro každý. Ten, který hledá kapku napětí, i ten, koho zajímá mystično. Každý, kdo chce zažít vzrušení, i ti, které baví tipovat, kdo za vším vězí. Protože příběh ezoteričky Bianky a všech, kteří se příběhem mihnou, nám přesně tohle nabízí. Román Jen jeden svět nás zavede na cestu sebepoznání i netušených možností života, které leckdy nevidíme, protože je vidět prostě nechceme.

Duše si vytváří bezpečné zámky, za které schovává nepříjemnosti. Duše je pohodlná. Nechce řešit problémy a starosti, chce se bavit.

A kdo že je Bianka? Docela obyčejná a přitom zcela neobyčejná žena, která medituje a učí jógu, věnuje se bylinkářství a kdyby žila ve středověku, docela určitě by skončila na hranici.  I v dnešním světě se však díky svým schopnostem ocitá v podezření, že zavinila smrt člověka. Je totiž - trochu zvláštní. Minimálně tím, jak přemýšlí o světě, ale hlavně tím, že... komunikuje s mrtvými.

Bianka vystoupala po duhových schodech na stěně své meditační místnosti a stanula před kovovou bránou. Otevřela ji a spatřila nádherně rozzářený tunel. Z oslnivě bílého světla vystoupila postava.

Kniha o lecky složité nepřehlednosti lidských vztahů vtáhne čtenáře do děje hned zpočátku a věřte, že se vám nebude chtít od ní  odejít. Bude vás bavit, budete se smát, budete se možná i červenat.

Když úplně zcepeněla očekáváním, zafuněl jí do ucha: „Teď se ohni, prdelko.“

Autorka vás nejednou překvapí zvraty v ději i v postavách, které se postupně vyvíjejí. Možná jsou sypmatické a pak už ne - a naopak. A jiné jsou zdánlivě cizí a najednou tak blízké, a přitom všechny tak propletené, že si na konci řeknete: Ach, cože? 

Tak takhle asi vypadá šok.
Ulepeně jako med.
Jen ne tak sladce.

Jen jeden svět je prostě kniha, kterou musíte mít. Už ta nádherná obálka, která upoutá na první pohled, která navodí příjemnou atmosféru a pak už jen stačí otáčet listy a číst... Myslím, že nikdo, kdo doufá, že se u téhle knihy bude bavit, nebude zklamaný.

A možná si stejně jako já pomyslíte, že je škoda, že už to skončilo. Ale třeba to není konec. Jen... začátek? Autorka totiž v samém závěru knihy slibuje volné pokračování s názvem Můj svět v tobě - že by?


Zdroj: http://literarnistrom.cz/


Renata &Sindelářová, Jen jeden svět
Nakladatelství Literární strom, 2018
Prodejní cena 239 Kč
(na výše uvedených stránkách 269 kč včetně poštovného)


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0449 s