Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 1.12.2021, svátek má Iva 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13146
Komentářů: 11275


MěřeníLuděk Sobota naučil svou ženu lyžovat. Na Šumavě!

05.12.2018   Aneta Šimonková   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Že je populární herec Luděk Sobota vášnivý tenista a s manželkou Adrienou si rádi dávají do těla právě na tenisovém kurtu, to je snad docela známá věc. Méně se již ví, že oba manželé také velice rádi lyžují. „Já jsem od mala jezdíval na &Sumavu, tam jsem lyžoval už jako prcek“, svěřil se oblíbený komik a manželka Adriena ho doplnila: „No, a mě jsi na &Sumavě naučil lyžovat! Stála jsem podruhé na lyžích, ale ty už jsi slušně válel…“, dodala se smíchem. Na vysvětlenou ještě upřesnila, že jí tehdy bylo kolem sedmnácti, takže měla na výuku ještě právo. Protože jsou pracovně docela dost vytíženi, návštěvy &Sumavy řídly a v posledních letech už ji moc nenavštěvují.

To ale neznamená, že by rádi nesledovali fotky nebo dokumenty o &Sumavě. „Mrzí nás, kam se ten svět ubírá. &Sumavské lesy jsou na mnoha místech mrtvé, místo zelených stromů jen pahýly nebo paseky. Je to opravdu škoda. Vždyť příroda lesy potřebuje, jsou přece důležité z hlediska zadržování vody! Kam až tohle půjde dál…?“
Manželé Sobotovi zavítali na výstavu Dvě tváře &Sumavy. Protože byl venku pěkný nečas, pořadatelé je přivítali českou slivovicí Fleret a ukázalo se, že to byl dobrý tah. „Já mám sice raději víno, ale Luďkovi slivovice chutná“, reagovala na neobvyklé přivítání Adriena. „A je fakt, že v těch chladných šumavských dnech zahřeje mnohem líp než čaj.“ Sobota s úsměvem pokyvoval a na otázku, jestli si, jako Adriena slivovici ohřeje nebo kápne do horkého čaje, odpověděl: „Pro mě je důležité, aby byla kvalitní, dobrá. Pak je mi jedno, jestli je horká nebo studená.  Na rozdíl od manželky víno nemůžu, nedělá dobře mému žaludku, zatímco po slivovici mi je dobře.“
Protože se kvapem blíží Vánoce, zajímalo nás, jak probíhají tyto svátky v rodině Sobotových. „Dřív jsme o svátcích vždycky někde hráli, ale poslední tři roky trávíme svátky raději doma. Máme rádi tradiční Vánoce. Adriena vždycky krásně nazdobí stromeček i dům, ona pro to má cit. A k večeři máme na &Stědrý den kapra s bramborovým salátem. Tradice je třeba dodržovat a nám to takhle vyhovuje“, uzavřel Luděk Sobota.
Výstavu v pražském Coffe Shopu na Vinohradské 797/82, poblíž Jiřího z Poděbrad můžete navštěvovat celoročně. Jedná se o stálou galerii, jen obrazy se budou jednou za dva měsíce měnit, takže nebudete koukat pokaždé na to samé.
 Zdroj: celebritytime.cz
 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0436 s