Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je neděle 26.6.2022, svátek má Adriana 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13230
Komentářů: 11308


MěřeníPeter Fonda hlavní hvězdou Febiofestu

11.03.2019   redakce   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Letošní ročník MFF Praha – Febiofest přiveze do Prahy hned několik světoznámých jmen. 21. března jej na slavnostním zahájení otevře hvězda amerického filmu, herec známý především z kultovního snímku Bezstarostná jízda Peter Fonda. K filmu napsal scénář a zahrál si zároveň hlavní roli po boku Dennise Hoppera a Jacka Nicholsona. Držitel dvou Zlatých globů převezme na Febiofestu cenu Kristián za celoživotní přínos světové kinematografii.

Program Petera Fondy zahrne Bezstarostnou jízdu i jeho masterclass
Do Prahy přijíždí devětasedmdesátiletý Peter Fonda hned na začátku festivalu. Během svého pobytu zde představí nejen jeden z filmů, jenž odstartoval novou hollywoodskou éru v uvolněných 60. letech a za jehož scénář získal nominaci na Oscara - Bezstarostnou jízdu, ale diváci budou moci v rámci Febiofestu zhlédnout například i snímek Vězeňské blues z roku 1977, romantické drama o zákulisí country scény, či drama Uleeovo zlato (1997), které mu přineslo Zlatý glóbus a nominaci na Oscara. Fanoušci budou mít možnost také navštívit veřejnosti přístupnou masterclass s Peterem Fondou, která proběhne v pátek 22. 3.  
Kromě Fondy letos cenu Kristián převezme také dánský oscarový režisér Bille August a česká herečka Jiřina Bohdalová. Peteru Fondovi a Jiřině Bohdalové bude cena předána na slavnostním zahájení festivalu, Bille Augustovi na zakončení. 

Francouzský herec Louis Garrel jako režisér
Dalším nepřehlédnutelným hostem Febiofestu bude francouzský herec a režisér Louis Garrel. Pětatřicetiletý držitel ceny César za výkon ve filmu Pravidelní milenci přiváží na festival svůj nejnovější režisérský počin s názvem Věrní nevěrní. Ve filmu ztvárnil zároveň hlavní roli a do rolí svých partnerek obsadil Laetitiu Castu a Lily-Rose Depp. Modelka a herečka Laetitia Casta, která je také jeho manželkou, by měla Garrela doprovázet i na Febiofestu. Kromě zmíněné Garrelovy novinky, jež bude do českých kin uvedena 4. dubna společností Film Europe, nabídne festival i jeho režisérskou prvotinu Dva přátelé (2015) a jako mladého herce si ho připomene ve snímku Bernarda Bertolucciho Snílci (2003).

Festival zahájí Gentleman s pistolí s Robertem Redfordem a zakončí Laurel a Hardy
Letošní ročník Febiofestu zahájí nejnovější snímek herecké legendy Roberta Redforda s názvem Gentleman s pistolí. Biografické drama režiséra Davida Loweryho vycházející ze skutečných událostí představí jednoho z nejuznávanějších herců posledních desetiletí jako zloděje a specialistu na útěky z vězení, jež mu vynesly obdiv veřejnosti. Jak sám Redford prohlásil, jde o jeho poslední roli před odchodem do důchodu.
Zakončovacím filmem festivalu bude životopisné drama vycházející z osudů slavného komediálního dua Stan Laurel a Oliver Hardy. Snímek odhaluje nepříliš známé okolnosti jejich profesního rozkolu a konec mnohaletého přátelství, jež se snaží zachránit společným poválečným divadelním turné po Anglii. Film Jona S. Bairda Stan a Ollie v podání Steva Coogana a Johna C. Reillyho budou moci zhlédnout poslední dva festivalové dny také diváci.
Sekce Centropa přiveze další zajímavé hosty
Nejnovější českou koprodukční tvorbu letos zastoupí na festivalu šest snímků. Ve spolupráci se Slovenskem vznikl film inspirovaný skutečným kriminálním případem z roku 2005 Ostrým nožem debutujícího režiséra Teodora Kuhna, který zároveň soutěží v sekci Nová Evropa. Film přijede představit režisér spolu s uměleckou delegací. Debut o punkovém životě Punk je hned! režiséra Juraje &Slauky festival uvádí v premiéře, kterou představí sám režisér. I svůj režijní debut Humorista, ruské drama o životě prominentního sovětského stand-up komika, představí režisér Michail Idov, stejně jako drama známého polského režiséra Jana Jakuba Kolskiho Milost vyprávějící příběh o odvaze rodičů na pozadí dramatických událostí poválečného Polska. Delegaci bude mít také rumunské drama Nicolae Constantina Tanase Panna a orel či česko-izraelský koprodukční povídkový film Problémy prvního světa režisérů Elada Keidana, Jakuba Felcmana, Anny Kopecké a Jana Hechta.

Kvalitní televizní tvorba výjimečně na plátnech kin
Díky stále se zvyšující kvalitě televizní seriálové tvorby si některé z titulů zaslouží i velké plátno kina. A proto bude na festivalu možné vidět v předpremiéře nejnovější seriálové produkce jako je například třídílná minisérie Vodník režiséra Viktora Tauše. Klára Melíšková, Miroslav Krobot, Stanislav Majer, Václav Neužil, Zuzana Stivínová, Lenka Krobotová a další se objeví v této předposlední řadě televizní minisérie z cyklu Detektivové od Nejsvětější Trojice na České televizi.  Febiofest představí také šestidílný komediální seriál režisérů Jana Prušinovského a Vladimíra &Skultétyho Všechno je jinak o třech lidech v reklamní agentuře. Kryštof Hádek, Eliška Křenková a Jan Strejcovský budou hlavními hrdiny nového sitcomu internetové televize Mall.tv. Svou tvorbu na festival přijdou představit delegace s herci a tvůrci.

Deset debutantů v soutěžní Nové Evropě
Jediná soutěžní sekce festivalu letos představí deset ambiciózních snímků nastupujících evropských filmařů. Snímek Banditi hledající mámu srbského režiséra Kosty Ristiće sleduje čtyři sourozence poté, co se nedobrovolně stanou bezdomovci. Rakušan Sebastian Brauneis přiveze mysteriózní snímek o lidské psychice s názvem Čaroděj. Steve Krikris z Řecka nabídne život číšníka ze staré školy v neo-noirovém duchu ve filmu Číšník. Meditativní drama natočené s neherci z brazilského kmene Mrtví a ti druzí nabízí Jo?o Salaviza a Renée Nader Messora z Portugalska a Brazílie. Lotyšsko zastupuje retro kriminální komedie z dob socialismu Nadace kriminální excelence režiséra Oskarse Rupenheitse. &Svédský Pan Dort Filipa Hammara a Fredrika Wikingssona diváky zavede do nejnudnějšího města &Svédska, které se pokouší zvrátit svou pověst. Skotská herečka Karen Gillan natočila snímek Party začíná jako scénáristka, režisérka i herečka v hlavní roli. Dánský snímek Prázdniny režisérky Isabelly Eklöf o mafiánovi a jeho přítelkyni je studií násilí a ponížení, které muži páchají na ženách. Vem, nebo nech být, snímek o vztahu otce k právě narozené dceři přiváží lotyšská režisérka Liina Trishkina-Vanhatalo. Posledním soutěžním filmem je již zmíněné česko-slovenské koprodukční drama Teodora Kuhna Ostrým nožem.

O vítězi této sekce rozhodne porota složená ze třiatřiceti filmových fanoušků, které vybírá prezident festivalu Fero Fenič. Předsedou této poroty se pro letošní rok stane světoznámý fotograf Jan Saudek. Vítěz získá cenu Grand Prix s finanční odměnou ve výši 5 000 eur.
Sekce Masters letos skóruje především na francouzském poli
I letos festival představí v sekci Masters deset nových filmů významných světových tvůrců. Nejpočetnější zastoupení má Francie - čtyři filmy, i když tři z nich vznikly v anglickém jazyce. Se svými snímky High Life (hrají Robert Pattinson, Juliette Binoche) a Sisters Brothers (hrají Joaquin Phoenix, John C. Reilly, Jake Gyllenhaal) se poprvé do tvorby v anglickém jazyce a s americkými herci pustili režiséři Claire Denis a Jacques Audiard. Naopak do Francie se vydal natočit snímek U brány věčnosti, s Willemem Dafoem v roli Vincenta van Gogha, americký režisér Julian Schnabel. Jediným, kdo zůstal věrný zemi a jazyku je Olivier Assayas s typicky francouzskou zábavnou konverzační komedií Non-Fiction.

V Made in USA převažují ženské hrdinky
Sekce Made in USA je na 26. ročníku Febiofestu opětovně věnována americkým nezávislým filmařům, menším a odvážnějším filmovým produkcím, kterým jde o autorskou výpověď, svébytnou režii a osobitý pohled na jejich dramatické či komediální hrdiny. V letošním roce – snad příznačně – převažují ve filmových dílech především ženské hrdinky. V Básníkovi ze školky (Sara Colengelo) je to ambiciózní učitelka v podání Maggie Gyllenhaal, ve druhém celovečerním filmu Bradyho Corbeta s názvem Vox Lux sledujeme kariéru popové zpěvačky, kterou hraje Natalie Portman. A nebo je hlavní postavou služka z konce 19. století
v životopisném snímku Lizzie (režie Craig William Macneill), kde excelují Kristen Stewart a Chloë Sevigny


Soutěž I ty jsi filmařem! s rekordní účastí
Festivalová soutěž pro filmové nadšence I ty jsi filmařem letos zaznamenala opravdu rekordní počet soutěžících. Jde o amatérskou soutěž téměř bez omezení, a letos navíc byla možnost soutěžit hned ve dvou kategoriích – jednotlivci a školní týmy. Tématem sedmého ročníku soutěže bylo šíření falešných a poplašných zpráv na internetu – fake news, hoax. Krátký film či video natočila téměř stovka týmů a jednotlivců. Vítězové budou vyhlášení na slavnostním zakončení Febiofestu 28. března v CineStar Anděl. Vítěz kategorie jednotlivec získá 20 000 Kč, mobilní telefon a voucher do O2 Videotéky, vítězové kategorie školní tým pak finanční dar v hodnotě 30 000 Kč a vstupenky na festival. Partnerem soutěže je společnost O2 Czech Republic.

Návštěvou filmů můžete podpořit Národní filmové muzeum NaFilM
V rámci letošního ročníku festivalu mohou diváci podpořit rozvoj Národního filmového muzea NaFilM, za nímž stojí trojice Adéla Mrázová, Terezie Křížkovská a Jakub Jiřiště. Než se tomuto muzeu podařilo najít stabilní zázemí v historické budově Mozarteum architekta Jana Kotěry, putovalo po Praze s dočasnými výstavami. V současné době přibližuje návštěvníkům fascinující svět filmu stálá interaktivní expozice, která nabízí výjimečné zážitky dětem i dospělým. Návštěvníci si zde mohou vyzkoušet virtuální realitu, vytvořit si vlastní zvukovou nahrávku, nebo se třeba na chvíli stát promítačem laterny magiky.

Návštěvou projekcí těchto filmů se zvýšeným vstupným diváci podpoří rozvoj Národního filmového muzea NaFilM – &Spatná pověst (Kevin Kerslake), Andílek (Luis Ortega), Bílá vrána (Ralph Fiennes), Ničitelka (Karyn Kusama), Zemětřesení (John Andreas Andersen).

S Amnesty International letos ocení vítěze i herec Petr Vacek
Mezinárodní filmový festival Praha - Febiofest udělí vedle tradičních Kristiánů již počtvrté také cenu věnující se oblasti lidských práv, Amnesty International Febiofest Award. V porotě hodnotící sedm soutěžních titulů zabývajících se touto tématikou zasedne český herec Petr Vacek, švédská režisérka filmu Prázdniny  Isabella Eklöf a Petr Benda z Amnesty International. Na Amnesty stánku ve foyer multikina na Andělu budou moci návštěvníci letos podpořit svým podpisem také petici za ruskou obránkyni lidských práv a členku lidskoprávní organizace Otevřené Rusko Anastasii &Sevčenkovou, kterou drží v domácím vězení. Hrozí jí až šest let za mřížemi proto, že se podle represivního ruského zákona „opakovaně podílela na činnosti nežádoucí organizace“.   
Soutěžními snímky jsou: Vysněná zem (Yeo Siew Hua), Manta (Phuttiphong Aroonpheng), Kup mi pistoli (Julio Hernández Cordón), Studený listopad (Ismet Sijarina), Náklad (Ognjen Glavonic), Sklizeň (Etienne Kallos) a Lemonade (Ioana Uricaru).  

Medaile České mincovny pro Jiřího Menzela
Febiofest společně s jabloneckou Českou mincovnou poctil v letošním roce ražbou pamětní medaile jednoho z nejvýznamnějších českých režisérů Jiřího Menzela. Stříbrnou pamětní medaili Jiřího Menzela převezme na hlavní tiskové konferenci před zahájením Febiofestu jeho manželka, paní Olga Menzelová. Česká mincovna touto medailí navazuje na poctu věnovanou Karlu Fialovi, Rudolfu Hrušínskému, Vladimíru Menšíkovi či Jiřímu Kodetovi. Medaile jsou vyhotoveny z ryzího stříbra v limitovaném počtu čtyř kusů v proof kvalitě a o hmotnosti 42 g.

Festival bude slavnostně zahájen ve čtvrtek 21. března 2019 v Obecním domě v Praze a bude probíhat do 29. března. Slavnostní zakončení včetně vyhlášení vítěze sekce Nová Evropa, Amnesty International Febiofest Award či soutěže I ty jsi filmařem proběhne ve čtvrtek 28. března v CineStar Anděl. Projekce budou tradičně ke zhlédnutí v multikinech CineStar Anděl, CineStar Černý Most, v kině NFA Ponrepo a v Městské knihovně. Do regionů se Febiofest vydá od 1. do 18. dubna 2019 a bude zahrnovat města: České Budějovice, Hradec Králové, Plzeň, Beroun, Jihlava, Ostrava, Mikulov, Kladno, Liberec, Děčín, Olomouc, Uherské Hradiště, Chomutov a Zlín.

Vstupné na jednotlivá představení je 99 Kč.
Cena diváckých akreditací na 3 dny je 699 Kč, na 5 dnů 999 Kč a na 9 dnů 1699 Kč.
Vstupné na film a exkluzivní večeři v sekci Culinary Cinema je 1190 Kč.
Divácké akreditace a vstupenky na filmově-kulinářské večery jsou k dostání na www.febiofest.cz.
Předprodej vstupenek online a fyzicky v multikině CineStar Anděl začíná 8. března ve 12 h.

Stejně jako loni bude v rámci festivalu fungovat na všech druzích mobilních telefonů festivalová aplikace. Novinkou je pro letošek také speciální filtr na Facebooku, který divákům při focení obličejů „vyrobí“ podle letošního hesla „Jedny oči nestačí“ další pár očí. Filtr lze sdílet z facebookových stránek Febiofestu nebo třeba pomocí odkazu, který po rozkliknutí otevře fotoaparát facebooku s aktivovaným filtrem. Filtr pro festival stejně jako veškeré vizuální podklady vyrobila firma Dynamo design, která také například letos už podruhé stojí za vizuální podobou filmových cen Český lev.
Hosté Mezinárodního filmového festivalu Praha – Febiofest 2019

Markus Schleinzer (Rakousko) spolupracoval jako castingový režisér na filmech Michaela Hanekeho (Pianistka, Čas vlků a Bílá stuha) a dalších významných rakouských režisérů jako jsou Ulrich Seidl (Psí dny) či Jessica Haussner (Hotel, Lurdy). Schleinzerův režijní debut Michael byl uveden na MFF v Cannes.
Na Febiofestu režisér
uvede své historické drama Angelo ve dnech 22. – 23. 3. (Panorama)


Valeria Sarmiento (Chile) je významná chilská režisérka, střihačka a scénáristka, která spolupracovala na hlavních dílech svého manžela, světoznámého chilského tvůrce Raula Ruize (Ztracené panství, Klimt, Tajemství v Lisabonu, Noc naproti). Od 70. let žije a pracuje ve Francii, kde se věnuje samostatně filmové režii. Za své snímky (Notre mariage, Elle, Amelia Lopez O’Neill) získává ocenění na mezinárodních filmových festivalech. Na Febiofestu uvede svůj nový historický filmu Černý zápisník ve dnech 26. – 28. 3. (Panorama)

György Pálfi (Maďarsko) je jedním z výrazných tvůrců současné maďarské kinematografie. V roce 2002 získal za svůj režijní debut &Skyt Evropskou filmovou cenu za objev roku. Je držitelem četných ocenění
z významných mezinárodních filmových festivalů. V roce 2006 MFF Cannes v sekci Un certain regard uvedl jeho dosud nejúspěšnější snímek Taxidermia. MFF Karlovy Vary zařadil na program dva jeho filmy Nejsem tvůj přítel a Volný pád. V pátek 22. 3. na Febiofestu představí svůj poslední film Pánův hlas. (Masters)


Tuva Novotny (&Svédsko) je švédská herečka s českými kořeny, která studovala také krátce na pražské DAMU. Herecky se prosadila ve &Svédsku a Dánsku, kde získala významná ocenění. Stopu zanechala i v české kinematografii, v roce 2006 si zahrála ve filmu Dana Svátka Blízko nebe. V posledních letech jsme ji mohli zaznamenat například ve filmu z tenisového prostředí Borg/McEnroe. Do Prahy přijíždí ve dnech 27. – 29. 3, aby na Febiofestu uvedla svůj autorský film Slepá skvrna. (Světla severu)

Peter Strickland (Velká Británie) po řadě krátkých filmů uspěl na Berlinale s filmem Bubblegum a uvedl zde celovečerní debut Katalin Varga. V české distribuci byl jeho Pestrobarvec Petrklíčový. Strickland se věnuje i hudbě. Založil hudebně-culinářské těleso The Sonic Catering Band a spolurežíroval záznam koncertu islandské zpěvačky Bjork: Biophilia Live. V Praze uvede 27. 3. povídkový horor Průvodce zlem. (Noční cirkus)

Yona Rozenkier, Or Lee-Tal (Izrael), 27. – 30. 3., Ponor (Panorama)
Alex Salahi (USA), 20. – 26. 3., Magická lucerna (Masters)
John Butler (Irsko), 23. – 26. 3., Hodinový přítel (Queers Now)
Méryl Fortunat-Rossi (Francie) 21. – 23. 3. Svatý závod (Docs) 
Mindaugas Survila (Litva), 21. – 23. 3., Prales (Docs)   
Marcus Lindeen (&Svédsko), 25. – 27. 3., Raft (Docs)   
Ognjen Glavonic (Srbsko), 25. – 28. 3., Náklad (Ozvěny Balkánu)
Selma Vilhunen (Finsko), 24. – 26. 3., Naivní mladé srdce (Generace) 
Riku Nieminen (Finsko), 26. – 28. 3., Drsný život Juice Leskinena (Světla severu)
Marcus H. Rosenmüller (Německo), 28. – 29. 3., Brankář (Central park)

Předpremiéry distribučních titulů

Neopomenutelným lákadlem pro diváky bude možnost zhlédnout v předpremiéře velké množství filmů, které teprve půjdou do české distribuce a v kinech budou k vidění většinou od dubna.

Ze sekce Central Park jsou to například snímky:
Nikdy neodvracej zrak (Florian Henckel von Donnersmarck) – 25. 4., CinemArt
Drama režiséra snímku Životy těch druhých sleduje třicet let života výtvarníka Kurta Barneta, jehož postava je volně inspirovaná jedním z nejvýznamnějších vizuálních umělců 20. století Gerhardem Richterem.
Zraněná srdce (James Kent) – 28. 3., CinemArt
Drama z poválečného Německa bylo natočeno z velké části v České republice. Adaptace stejnojmenné knihy spisovatele Rhidiana Brooka představí v hlavní roli Keiru Knightley.
Brankář (Marcus H. Rosenmüller) – Film Europe
Biografické drama mapuje dramatickou životní cestu slavného brankáře Manchesteru City Berta Trautmanna.

Ze sekce Docs:
Jaroslav Kučera Zblízka (Jakub Felcman, Tomáš Michálek) – 4. 4., Národní filmový archiv
Hodinový filmový portrét kameramana desítek snímků včetně Až přijde kocour, Démanty noci, Perličky na dně či Sedmikrásky, který měl podstatný podíl na vzniku a formování Československé nové vlny.
Westwood: Punk, Icon, Activist (Lorna Tucker) – 28. 3., Artcam Films
Filmová pocta jedné z největších ikon současného světa módy ukazuje zrod punku, kterého se Vivienne Westwood aktivně účastnila, a čtyřicet let ve světě módy. Film byl oceněn na MFF Sundance 2018.

Ze sekce Generace:
Mirai, dívka budoucnosti (Mamoru Hosoda) – 11. 4., AČFK
Japonské anime o podobách rodinné lásky nominované na Oscara za nejlepší animovaný film. Čtyřletý Kun se vyrovnává s narozením mladší sestry Mirai a zahrada domu se stává bránou do jeho fantazijního světa. 
Mia a bílý lev (Gilles de Maistre) – 25. 4., Bontonfilm
Dobrodružný příběh z africké savany o jedenáctiletá Mie, která se přestěhovala s rodinou do Afriky a navázala jedinečný vztah s bílým lvem, jenž  se narodil na farmě její rodiny. 

Ze sekce Made in USA:
The Beach Bum (Harmony Korine) – 1. 5., Bontonfilm
Legendární scenárista, režisér a enfant terrible americké kinematografie Harmony Korine představuje neodolatelného podvodníka Moondoga v podvratné komedii plné bujarých příhod. 

Ze sekce Masters:
High life (Claire Denis) – 25. 4., Film Europe
Vizuálně strhující divoká jízda odkrývající kořeny lidské sexuality a tělesnosti v příběhu o skupině zločinců odsouzených k smrti, kteří  dostanou nabídku milosti, pokud se zúčastní vesmírné mise.
Ze sekce Nová Evropa:
Ostrým nožem (Teodor Kuhn) – 25. 4., Bontonfilm
Celovečerní debut inspirovaný skutečným kriminálním případem, jenž se odehrál na Slovensku v roce 2005. Z útoku na studenta byla podezřívána skupina neonacistů, ale chyby a selhání ze stran policie i justičního systému komplikovaly dopadení pachatelů.

Ze sekce Panorama:
Genesis (Philippe Lesage) – 9. 5., Artcam Films
Komplexní a mimořádně emotivní film využívá netradiční strukturu, aby zachytil traumata dospívání a prvních lásek. Nelineární vyprávění následuje tři vzájemně propojené zkušenosti protkané tragédií a kosmickými náhodami. Snímek byl oceněn již na několika evropských festivalech.
Divine Love (Gabriel Mascaro) – Aerofilms
Příběh zasazený do Brazílie roku 2027 sleduje hluboce věřící Joanu, jež velmi intenzivně a naprosto reálně cítí lásku Boží. Své postavení v notářském úřadu využívá k tomu, aby zachraňovala manželství před rozvodem, zatímco je konfrontována s krizí manželství vlastního.

Ze sekce Světla severu:
Arctic: ledové peklo (Joe Penna) – 28. 3., Bohemia Motion Pictures
Mads Mikkelsen v hlavní roli pilota, který havaruje v Arktidě. Vypěstuje si přísný denní režim, aby v blízkosti trosek letadla přežil, v jednu chvíli se však musí rozhodnout, jestli zůstane, nebo se vydá na smrtící cestu drsnou pustinou.
Zrodila se Astrid (Pernille Fischer Christensen) – CinemArt
Pippi, Emil a děti z Bullerbynu jsou kultovní postavy švédské autorky Astrid Lindgrenové. Biografický snímek o jejím bouřlivém mládí intimně přiblíží tuto legendu a průkopnici ženské emancipace.

Profil Louise Garrela:
Věrní nevěrní (Louis Garrel) – 4. 4., Film Europe
Louis Garrel si ve svém druhém celovečerním filmu zahrál hlavní roli muže, jehož svět se zhroutí poté, co ho opustí celoživotní láska. O deset let později se k němu vrací, ale přináší s sebou také šokující tajemství. Snímek již získal ocenění na MFF San Sebastian a Toronto.Febiofest navazuje na loňskou spolupráci se společností Channels v zastoupení National Geografic ČR projekcí oscarového dokumentu Free Solo (Jimmy Chin, Elizabeth Chai Vasarhelyi), která bude na festivalu uvedena zdarma. Jde o portrét výjimečného sportovce Alexe Honnolda, prvního člověka, který sám a bez jakéhokoli jištění zdolal devět set metrů vysokou skalní stěnu El Capitan v Yosemitském údolí.
Zdroj textu: Febiofest
Foto v úvodníku: Autor: Photo by Glenn Francis of www.PacificProDigital.com, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=6713807


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0303 s