Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 15.7.2020, svátek má Jindřich 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 501
Registrovaní čtenáři: 508
Publikovaných článků: 12915
Komentářů: 11144


MěřeníÚspěšné rande

15.02.2005   Zdeněk Pilný   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

... tu pravou a správnou životní partnerku nepotkáváme každý den ...

Rád chodím na dlouhé procházky po pražském sídlišti, kde bydlím. Čas od času objevím něco, čeho jsem si zatím ještě nestačil všimnout, třeba jen příjemnou maličkost a i nějaké drobné či větší dobrodružství je možné při takových toulkách zažít.

Vždy mi trochu vadilo, že jsem při těch objevech a zážitcích sám a nemohu se o ně s nikým podělit. Doufal jsem, že se s tím nepříjemným pocitem dokáži vyrovnat, ale ta tíha samoty byla čím dál vtíravější. Začal jsem přemýšlet jak problém vyřešit, ale znáte to, tu pravou a správnou životní partnerku nepotkáváme každý den. A tak jsem zachmuřeně bloudil ulicemi i blízkou přírodou. Bylo právě nádherné jarní období, sluníčko svítilo a hřálo jako kdyby se snažilo co nejrychleji zaplašit chmury na duši, nastřádané za nekonečně dlouhou dobu předcházející zimy. Všude kolem příroda hýřila barvami a probouzejícím se životem, na nebi ani mráčku, ale najednou jako když uhodí blesk, zůstal jsem překvapeně stát a jenom zíral. Kousek přede mnou stála ona, malý zázrak, takový neopakovatelný okamžik, zkrátka láska na první pohled. Po chvíli jsem se konečně vzpamatoval, pokračoval v chůzi a když jsem ji minul, pochopitelně jak by snad udělal každý, jsem se ohlédl. Tady už mi docházejí slovíčka. Ty krásné, ladné tvary, ta svěžest, vzrušující záhyby a oblinky i zářivé lucerničky, jak já říkám očím, které mě zaujaly při prvním pohledu, ještě ze zadu vynikly. Dopotácel jsem se domů a umínil jsem si, že ji musím nějakým způsobem získat. Hned následující den jsem ve stejnou hodinu spěchal na stejné místo a doufal jsem, že ji znovu uvidím. S radostí jsem zjistil, že jsem se nemýlil a tak se to opakovalo několik dnů. Mé procházky měly teď již ten jediný cíl. Později jsem si všiml, že nejsem sám, kdo je jí zaujatý, že i jiní muži ji nenápadně okukují a dostal jsem strach, že mě o ni některý odvážnější připraví. Co teď? Po několika setkáních jsem měl pocit, že ona na mne malinko, nenápadně mrkla a při dalších střetnutích jsem si začal myslet, že si rozumíme i beze slov. Jen někde najít tu odvahu a oslovit ji, ale odvahy se mi nedostávalo a tak jsem jen tiše obdivoval její krásu, sametovou hebkost a představoval jsem si jak odpočívám v její náruči, jak se spolu touláme přírodou a prožíváme ta nejromantičtější dobrodružství.

Nakonec všechno dopadlo dobře. Strach, že moje nesmělost způsobí to, že mi ji jiný doslova přebere, mě donutil k činu. Dnes je to už dva roky co jsme šťastně spolu a bylo to tak jednoduché! Půjčka v bance, pár podpisů a moje milovaná Škodovka z bazaru je konečně moje!

Praha 9.prosince 2004


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: Aleš Misař - 15.2.2005 - 21:50

Škoda? Škoda!
To jste mě tedy dostal, Zdeňku! Váš příběh mě tedy neměl čím potěšit, protože řidičák ještě nevlastním.

Od: Agnes007 - 16.2.2005 - 19:18

Ach Zdenku, to jsem se ale nasmala(vazne):-)
Tu Skodu vam preji:-)

Od: zavináč - 18.2.2005 - 11:39

znám hodně sexuálních úchylek, ale jak se jmenuje tahle, si nemůžu nějak vzpomenout.

Od: Simona Kopalová - 25.2.2005 - 9:06

Koukám, že jste jeden z těch mužů, kteří ctí názor typu: Lepší investovat peníze do auta nežli do ženy. I když s tím stoprocentně nesouhlasím, samozdřejmě proto že jsem jedna z těch slečen, tak mě to docela pobavilo.

Od: Míša Dvořáková - 25.2.2005 - 19:32

Pár podpisů a půjčka v bance? Ne vážně, nebylo to třeba Porsche...doufám tedy, že máte aspoň garáž nebo každých pět minut chodíte ven na ulici a líbáte svou MILOVANOU Škodověnku?

Od: Zdeněk Pilný - 25.2.2005 - 22:03

- ta sexuální úchylka je přece jasná, ne? chce to pořád se něco nového učit
- nešelo ani tak o tu uvážlivou investici, jako spíše o tu již zmíněnou sexuální úchylku
- pro svoji milovanou 3kodověnku jsem najal hlídací službu

Od: Renata Šindelářová - 3.3.2005 - 7:07

Vážně dobré. Stálo by za to, udat to do reklamy! Dávám pět hvězdiček a ta pátá je za ten mazaný nápad, vložit článek právě do rubriky Láska a vztahy.

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2020 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0686 s