Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 9.12.2021, svátek má Vratislav 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13151
Komentářů: 11276


MěřeníIvana Christová: Titul Miss mi pomohl splnit všechny mé sny

18.04.2019   Aneta Šimonková   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Neuvěřitelných 30 let uplynulo od první korunovace královny krásy. 8. dubna 1989 prezident Miss Miloš Zapletal dekoroval Ivanu Christovou. Na den přesně se většina vítězek soutěže sešla na akci „Setkání Miss po 30 letech“ v pražské restauraci Coloseum. Pořadatelem tohoto výjimečného večera jsou: Agentura Zapletal, Klinika Esthé a Pizza Colosseum. Celým večerem provázel moderátor Jan Rosák, všichni hosté si pochutnali na velkém jubilejním dortu a také zhlédli osudové okamžiky soutěže – a to když Ivana Christová přebírala korunku a Taťána G. Brzobohatá vyhrála Miss World.
 

Již mnoho let nemá Miloš Zapletal se světem soutěží krásy nic společného. Na setkání se svými někdejšími svěřenkyněmi se však velmi těšil. „Dvanáct let jsem si myslel, že se už nikdy k Miss nevrátím. Že je to pro mne jednou provždy uzavřená kapitola. Ale copak se lze nevracet k „dětem“, které jsme přivedli na svět, a když dospěly, vylétly z hnízda?“

Uspořádat první Miss u nás mělo racionální důvod. Miloš Zapletal pracoval jako externí dramaturg tehdy nového Paláce kultury a sportu Vítkovice. Měl na starosti realizaci programů, které halu naplní a zpopularizují. A takovým projektem měla být kromě jiných i Miss. Z této soutěže se stala prestižní společenská událost, na níž se chtěly svým partnerstvím podílet renomované firmy, které Miss financovaly. „Žádný úspěšný projekt nelze dělat "levou zadní", což se mnozí domnívají. Jedním z důvodů, proč jsme opustili Miss ČR, byly množící se podobné soutěže. Bohužel se vzájemně téměř vyhubily,“ popisuje Miloš Zapletal pád soutěže.

V jeho týmu, který soutěž pořádal více než 20 let, se podařilo vybrat dívky – osobnosti, které uspěly nejen v zahraničních soutěžích, ale mnohé i ve své práci. Mezi ně patří Taťána Gregor Brzobohatá-Kuchařová, Monika Žídková, Ivana Christová, Alena &Seredová, Helena Houdová, Renata Czadernová, Iva Kubelková a mnohé další, využily svého úspěchu a jsou úspěšné i v dalším životě. „Pro mě osobně to v pouhých 18 letech znamenalo vzlet na úplný vrchol a také skvělou startovací pozici pro dlouholetou trvající kariéru, kterou se mi podařilo vytvořit. Jsem ráda, že moji další prací nabyla moje kariéra na přesahu, kterou by, z mého pohledu, měl mít ambici proměnit každý úspěšný člověk, tedy angažovat se i mimo komerční sféru, ve prospěch prostředí, ve kterém žijí,“ říká Taťána Kuchařová, zakladatelka úspěšné nadace „Krása pomoci“, věnující se seniorům.

Na slavnostním večeru se sešly přes dvě desítky vítězek. Ivana Christová, Renáta Gorecká, Andrea Tatarková, Pavlína Baburková, Silvia Lakatošová, Eva Kotulánová, Monika Žídková, Iva Kubelková, Terezie Dobrovolná, Michaela Salačová, Kateřina Průšová, Radka Rosická, Lucie Křížková, Markéta Divišová, Jana Doleželová, Petra Macháčková, Agáta Prachařová, Daniela Frantzová, Taťána Gregor Brzobohatá, Renata Czadernová, Kateřina Sokolová či Aneta Vignerová  

Samozřejmě nikdo nezapomene na první novodobou královnu krásy Ivanu Christovou. Byla to právě ona, kdo prošlapala cestičku dalším vítězkám. Svůj titul využila nejen jako úspěšná modelka, která procestovala celý svět, ale i jako realizátorka charitativních aktivit. Kromě toho je maminkou devatenáctileté dcery Daniely, stala se podnikatelkou a již 14 let se věnuje práci se ženami, jejich kráse i osobnímu rozvoji. "Miss se pro mě stala velkou zkušeností k mojí vlastní seberealizaci a vytrvalé práci na sobě. Dala mi odvahu plnit si sny a žít život naplno. Snažím se být aktivní a podporovat ostatní, aby si také věřili. Je to můj život, můj osud a já ho přijala se všemi pozitivy i negativy. Vždyť to k životu patří. S titulem Miss se žije tak, jak jsem si to sama vytvořila. Samotný titul, bez snahy a práce na sobě, nemusí tolik znamenat,“ říká.

Setkání se uskutečnilo v pražské Pizzerii Coloseum a bylo vidět, že si všichni zúčastnění i po tolika letech měli o čem povídat. Kromě korunovaných krásek přišli i někteří porotci, účinkující a členové realizačního týmu Miss ČR, například Lucie Bílá, Liběna Rochová, Jan Rosák, Miloš Zapletal, který Misskám věnoval své knihy, Jiří Adamec, Ladislav &Spaček a další. Krásného večírku se zúčastnil i expert na ženskou krásu a stálý porotce, docent Jan Měšťák z kliniky estetické medicíny Esthé se svými kolegy. "Účast v porotě Miss ČR hrála bezesporu nevýznamnější roli pro kliniku Esthé v celé její historii, protože nepřímo oslovovala pravidelnou účastí lékaře kliniky naší nejširší veřejnost. A tím položila základ pro její úspěšnou i podnikatelskou činnost v budoucnosti," říká.

Foto: archiv Miloše Zapletala
 Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0333 s