Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 22.1.2021, svátek má Slavomír 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 503
Registrovaní čtenáři: 512
Publikovaných článků: 13006
Komentářů: 11183


MěřeníPLÁN ÚTĚKU – TV tip – existuje věznice, z níž se nedá utéct?

14.06.2019   Stanislav Polauf   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Je horké léto a televizní divák hledá v „bedně“ oddech a vzrušení. Na umění si počkejme až do chladnějších dní. Proto dnes doporučíme akční thriller z režijní dílny hollywoodského specialisty na tento žánr Mikaela Håfströma (Pokoj 408, Smrt v Šanghaji, Obřad). Má navíc jednu přednost – poprvé, jako rovnocenní partneři, se v něm potkávají dva svalovci filmového plátna Arnold Schwarzenegger a Sylvester Stallone.
 Nejde o to, kdo má větší svaly, ani komu to lépe myslí – to jste si mohli odečíst z jejich snímků v osmdesátých letech, kdy měli oba herci dost příležitostí se divákům ukázat. Spolu se setkali jen jednou – ve dvou dílech EXPENDABLES: POSTRADATELNÍ. To už bylo až v letech 2010 a 2012 a Arnold v nich byl spíše jako host. Ve filmu PLÁN ÚTĚKU se ambice vyrovnávají a oba si po letech své role s velkou chutí užívají. Navíc nejde o to, kdo z koho, kdo koho přepere, či přelstí, ale hrají kámoše, kteří se jen spolu dokáží dostat se z vězení.

Ray Breslin (Sylvester Stallone) má v tomto filmu skutečně neobvyklé zaměstnání. Jedna bezpečnostní firma, specializující se na ochranu věznic, si ho najímá, aby otestoval slabiny bezpečnosti. Nechá se uvěznit a hledá cestu na svobodu. Už se mu to dostkrát podařilo, až nyní narazí na dokonalou past – na vězeňský systém postavený podle jeho poznatků a připomínek. Soukromé „neoficiální“ vězení pro těžké mezinárodní zločince je uvnitř obří cisternové lodi, řídí ho sadistický správce Hobbes (Jim Caviezel) a zdá se, že pro Raye je to konečná.
Naštěstí se tu sblíží s místním vězeňským bossem Emilem Rottmayerem (Arnold Schwarzenegger - nezvykle na fotkách s bradkou), který dříve pracoval pro obávaného internetového bankovního lupiče. Ani Emilovi se ve vězení nelíbí. Kdo jiný, než tihle dva dohromady, mohou překonat Rayovy „bezchybné“ zabezpečovací systémy a přelstít desítky cvičených dozorců i samotného fanatického ředitele?
Ve filmu si užijete všechno, co podobný žánr obnáší – od krutého mučení a krutých vězeňských podmínek, přes napínavé akce a souboje až po konečný – hodně spekulativní – závěr,  kdy se oběma borcům jejich úsilí, snaha i pot vyplatí. Je potřeba k podobnému žánru ještě více dodávat? Jen snad jedno – užijte si to...
Foto: csfd.cz, fandimefilmu.cz

 
PLÁN ÚTĚKU (Escape Plan)
USA 2013, režie
Mikael Håfström
uvádí v pátek 21. června NOVA od 21,45 hodin
 
 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2287 s