Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je neděle 7.3.2021, svátek má Tomáš 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 505
Registrovaní čtenáři: 514
Publikovaných článků: 13027
Komentářů: 11223


MěřeníBavte se Na stojáka

14.12.2004   Martina Bittnerová   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Na stojáka si můžete dát jídlo, či pivo v bufetu, nebo si naladit stejnojmenný pořad televize HBO, který po sérii koncertů předních skupin a interpretů, je pomyslným pokračováním původních pořadů této televize. Inspirací při vzniku zábavné show „Na stojáka“ byl jeho polský předchůdce trhající rekordy sledovanosti a zájmu polských diváků. Nicméně prapůvod této „stand up comedy“ vězí v amerických a britských hospodách, kde se všemožní baviči snažili svými výstupy zaujmout štamgasty.

Nelehkého úkolu přenést v podstatě lidovou zábavu na televizní obrazovku se zhostil producent Ondřej Trojan s režisérem Zdeňkem Tycem (režíroval kupříkladu svého času zajímavý film „Žiletky“). Než došlo k realizaci nápadu, uběhla poměrně dlouhá doba, neboť tvůrci museli oslovit známé komiky, pro něž tento typ vystoupení znamenal sice výzvu, ale také na ně kladl velké nároky.

Vybraní komici se střetli na dvou veřejných představeních, předpremiérově v Divadle na Dobešce a pak již při odpoledním a večerním natáčení v Lucerna Music Baru. Volba na tento klub padla z toho důvodu, že v Praze nemáme tak velkou hospodu, kde by se dalo natáčení zrealizovat. Samozřejmě se trochu složitěji vytvářely při natáčení optimální podmínky pro herce, kdy navíc byli komici přímo konfrontováni s přítomnými diváky a díky atypickému rozmístění sedadel museli hrát více panoramaticky. A jak se líbilo natáčení samotným hercům? Lenka Vychodilová uvedla, že v Lucerna Music Baru si musela zvyknout na nové prostředí, kde narozdíl od divadla se ozývá v publiku šum a hluk. Při odpoledním natáčení ji překvapila strnulost diváků, kteří reagovali na výstupy jednotlivých protagonistů poněkud chladně. Anna Polívková vnímala celé natáčení jako experiment, kdy měla možnost vyzkoušet si nový druh komiky. Kromě Lenky Vychodilové a Anny Polívkové se v „Na stojáka“ objeví Tomáš Hanák, Lumír Tuček, Tomáš Matonoha, Petr Čtvrtníček a rovněž i nestor českého humoru Luděk Sobota a další.

Původně tvůrci uvažovali i o zapojení slovenských protagonistů. Bohužel z jejich účasti nakonec sešlo. Nicméně se uvažuje o dalším natáčení v Bratislavě, kde by se slovenští herci měli představit. Do budoucna chtějí ale tvůrci vyhledávat především nové talenty a „neokoukané“ tváře.

„Na stojáka“, jehož symbolem je „mikrofon s tryskou“, startuje útokem na bránice televizních diváků již 17. prosince 2004 od 22 hodin. A opakování tohoto prvního dílu můžete naladit ještě 22. 12. od 22 hodin, nebo 31. 12 ve 23: 25. Načasování na pozdní večerní hodiny je záměrné, neboť humor pořadu míří spíše k dospělému publiku a občas se v něm mihnou i lehké vulgarismy. Záměrem nebylo vytvořit „intošskou“ zábavu do kaváren, ale spíše do již zmíněných hospod. Přesto první díl považuje producent Ondřej Trojan za nejvíce „intelektuální“ z celé první série.

A na co se můžeme v prvním díle těšit? Na Tomáše Hanáka recitujícího báseň o vojákovi, Lumíra Tučka, který za peníze EU učí publikum správně psát životopis, pak představí Tomáš Matonoha svého dvojníka, španělského hluchoněmého tanečníka flamenca a Lenku Vychodilovou, která se přijde jen „ukázat“ a pak sehraje výborný výstup v roli šedivé úřednice hledající svou kamarádku v zákulisí.


Od počátku roku 2005 se budou premiéry dalších dílů „Na stojáka“ vysílat vždy každý první pátek v měsíci.Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0569 s