Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 11.12.2023, svátek má Dana 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 524
Publikovaných článků: 13633
Komentářů: 11402


MěřeníJedinečné Bass Days připlouvají do Jazzdocku!

10.03.2020   Pavla Hložková   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Jazz a blues bar s názvem Jazzdock pomalu otevírá svou jarní sezonu a hned na jejím počátku přináší hudební festival Bass Days,  na který dorazí světové i české hvězdy basové kytary a kontrabasu.

Festival bude probíhat v tomto týdnu od 9. do 15. března. Odrazový můstek ho hned na úvod vymrští pěkně vysoko, protože program na 9.3. zajistí slavný basista a zpěvák Richard Bona, který během své letité hudební kariéry spolupracoval s takovými jmény jako Larry Coryell, Michael Brecker, Randy Brecker, Steve Gadd, Mike Stern, George Benson, Branford Marsalis, Chaka Khan či Bobby McFerrin. Tvorba Richarda Bony je velice ovlivněna africkou a také kubánskou hudbou, vychází z jazzu a funku. Také proto již dlouhodobě spolupracuje s původně kubánským pianistou Alfredo Rodriguezem. Třetím členem sestavy je fenomenální perkusionista a zpěvák Pedrito Martinez.

Úterý si vezme pod patronát přední český kontr
abasista a skladatel Jaromír Honzák, odpoledne povede workshop, kde si svoje možnosti v oblasti improvizace může vyzkoušet každý hudebník (přineste si popřípadě svůj nástroj), večer už bude patřit jeho kapele Jaromír Honzák Quintet, kdy pokřtí nové album Hard to Understand.

Středeční večer bude v rámci improvizace pokračovat, protože vystoupí domovská kapela 
-123 minut, v čele s jedním z nejlepších tuzemských baskytaristů Fredrikem Janáčkem. Její koncert se ponese na vlně soulu, groove, jazzu, funku a třeba se o přestávce rozhoupaný Jazzdock smočí i ve vlnách Vltavy. Koncert začíná ve 21 hodin a za 123 minut Vás zřejmě budou bolet nohy.

Další strhující podívanou nabídne ve čtvrtek avantgardní ruský saxofonista
 Zhenya Strigalev, který spolu s bubeníkem Jamie Murraym vytvořil projekt JZ Replacement. P
ro aktuální turné a ku příležitosti Bass Days je doprovodí Tim Lefebvre, mistr basové kytary z Los Angeles. Slibují záběr od drum &bassu po lidovou hudbu východní Evropy, mix jazzu, hip-hopu, funku i evropské avantgardy, no, je se nač těšit.

Pátek třináctého se od 19 hodin ponese ve znamení 
Czech and Slovak Bass Night. Uslyšíme přední české basisty s jejich formacemi… Robert Balzar, Tomáš Baroš, Rastislav Uhrik a Josef Fečo a možná čekejte i něco víc. 


Sobotní večer zaplní slovenská fusion skupina Basostroj spolu se speciálním hostem, známým americkým zpěvákem a perkusionistou Vinxem, který osciluje mezi World music, soulem, jazzem a zejména při vrstvení svých vokálů i elektronikou. Jeho hřejivý hlas má v sobě něco z Bobby McFerrina i Stevieho Wondera.

Bass Days zakončí fenomenální 
Dave Holland, původem britský kontrabasista žijící v USA. Připojí se Johnatan Blake s bubny a Kenny Barron s pianem. Jejich hudba přinese jazzovou interakci, pevné groovy i lehkost improvizace. Velké osobnosti současného světového jazzu zajistí vrchol festivalu Bass Days! V neděli od 21 hodin.

Zdroj fotografií i více informací na www.jazzdock.cz

 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.1352 s