Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 28.2.2024, svátek má Lumír 

Hledej na Rozhledně

Statistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 524
Publikovaných článků: 13677
Komentářů: 11411


MěřeníCholerik. Trefný, břitký a pořádně vtipný

07.07.2020   Michaela Wilhelmová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Existují lidé, kteří prožijí celý svůj život bez toho, aby se jim přihodilo něco dramatického, a mezi jejichž největší životní dobrodružství se dá počítat zakoupení měsíční jízdenky. Pak je tu ovšem další druh lidí. Ti nemohou ani přejít přes ulici, aniž by se to obešlo bez nějaké opičárny nebo bez toho, aby na ně začal mluvit hořící keř.

"Jednoho dne jsem dospěl k závěru, že cholerikem se člověk nerodí. Cholerikem se člověk stává. Je to proces pozvolný a nenápadný, nicméně nevyhnutelný. Maličkosti, které nás potkávají v každodenním životě, se plíživě potácejí v našich stopách, aby nám v nejméně vhodném okamžiku naprosto precizně skočily pod nohy. A to samozřejmě s razancí plně naloženého kamionu s kočičím žrádlem. Během pauzy na oběd na chvíli přepadl pocit, že potřebuji přijít na jiné myšlenky než jen na ty pracovní. Otevřel jsem internetový prohlížeč a začal být nespokojený se stavem věcí. Ze všech stran na mě padala politika, EU, migranti, rasismus, písmenka, ze kterých tekla krev nebo čišela nenávist vzájemně znepřátelených skupin – jak názorových, tak politických. I když jsem se hodně snažil, najít článek nebo blog, který by se nezabýval něčím negativním, případně módou, zahradničením nebo vzdycháním, jak se má autorka špatně, protože jí přítel nerozumí, se mi v pauze prostě nepodařilo. Nechtěl jsem toho moc. Chtěl jsem prostě jen na chvilku vysadit, něčemu se zasmát, oddychnout si, než mě zase semele pracovní proces. A tak jsem si řekl, že zkusím napsat něco, co by pobavilo mě, kdybych na to při brouzdání internetem narazil. Začal jsem psát o tom, co jsem zažil, viděl a co mi vrtá hlavou, když cestuji po Praze za prací. Původně jsem psal pro kamarády a známé, abych jim trochu zpestřil den. Ale pak se to nějak zvrtlo – a najednou byl zájem o moje příspěvky čím dál větší, což jsem nečekal a po pravdě mě to trochu vyděsilo." komentuje Aleš Křen, který má celého Cholerika lidově řečeno na triku. 

Kniha přibližuje životní peripetie jednoho Pražáka – ať už jde o zážitky pracovní, šermířské, či osobní – odehrávající se v bizarním kolotoči historek, náhod a shod okolností. Má svěží jazyk, neotřelá přirovnání a zážitky všedního dne, nad kterými zůstane rozum stát. Rozhodně se zasmějete a na mnohé kapitoly vzpomenete, až se na hraně podobné situace ocitnete sami. 

Tuhle knížku, na kterou se osobně také těším, můžete podpořit i vy, a to díky přeprodeji nakladatelství Pointa. Vybrat si k tomu můžete i různé odměny - třeba trénink šermu! Cena jednoho kousku je krásných 179 korun, a pro ty nejrychlejší ještě o 20% méně. Schválně se podívejte. Zápisník cholerika - knížka, u které záleží i na vás 

 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0274 s