Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 20.8.2022, svátek má Bernard 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13262
Komentářů: 11311


MěřeníPetra Černocká: Kniha Matky na palici rozesmála mě i dceru!

03.07.2020   Aneta Šimonková   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Když se křtí kniha s takovým názvem jako je ´Matky na palici´, je samozřejmé, že kmotrami musí být jedině maminky – neboli - matky. V pořadí již druhému dílu půvabné spisovatelky Alexandry Veliké tedy popřály v podobě sudiček Adriena Sobotová se synem, Sára Saudková se synem a dcerou, &Stěpánka Duchková s dvojčaty, Petra Černocká s dcerou Bárou Vaculíkovou, která na pomoc přizvala i svou dcerku Coco. Děti Evy Čížkovské a Hanky Čížkové bohužel nemohly. I tak bylo na křtu pěkně veselo.

„Jsem moc ráda, že se moje knížka křtí v tak dobré náladě“, usmívá se autorka. „Je to přeci komediální příběh. I když trochu cynický, ale to už tak v životě bývá…“ Alexandra Veliká je sama maminkou čtyřleté holčičky, příběh do knihy ale čerpala z vyprávění. „Jde o humoristický příběh tří zcela rozdílných matek, donucených mateřskou školkou ke spolupráci na vánočním večírku. Přípravy vyústí nejen do řady šílených nedorozumění a konfliktů, ale i do opravdu překvapivého finále“, prozradila něco málo z knihy, která vyšla v nakladatelství Formal group a již je k dostání v knihkupectvích.

„Já jí zhltla za jeden den na chalupě“, přiznala se Petra Černocká a dodala, že důvodem nebylo jen to, že je knížka docela úzká, ale tím, že ji bavila. „Je moc vtipná, taková ze života… Několikrát jsem se u ní rozesmála, takže jsem jí půjčila i Báře. A ta se u ní hihňala taky!“ Ostatní kmotry se ke knize dostaly až na křtu, takže na hodnocení ještě nedošlo. Kvitovaly ovšem atraktivní a vtipnou obálku knížky.

Menším dětem zúčastněných kmoter sice ´Matky na palici´ nic neříkaly, jejich nadšení a chválu sklidilo občerstvení na křtu, který se odehrával v Pizza Hut – rájem pro mlsné jazýčky (nejen) dětí. Některé se dokonce s pizzou objevily i přímo na samotném křtu. „My milujeme hlavně šunkovou“, téměř unisono prohlásila dvojčata &Stěpánky Duchkové. To dcerce autorky knihy chutnala pizza s ananasem a Coco Báry Vaculíkové si pochutnala na zeleninové s čerstvými sherry rajčátky. Podstatné ale je – a to mohou všechny maminky potvrdit, že byly děti spokojené, a tak měly po křtu maminky nějaký čas prolistovat knížku nebo si popovídat s přáteli.

Zdroj: Helena Váňová Production

 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0602 s