Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 5.10.2023, svátek má Eliška 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 521
Publikovaných článků: 13535
Komentářů: 11387


MěřeníEva Ondřejová: Jak se vyhnout válce Roseových?

09.11.2020   Aneta Šimonková   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Zpočátku to vypadá jako láska na celý život, tedy alespoň většinou se to tak zdá. V mnoha vztazích však všední dny počáteční pohádku časem změní ve zcela jiný literární žánr a zamilovanost mnohdy vystřídá „válka Roseových“... A co teď? V této knize naleznete praktický manuál rodinného práva pro širokou veřejnost, především pro zamilované, snoubence, partnery, rozvádějící a rozcházející se páry či zainteresovanou veřejnost, jako jsou rodiče. Není mnoho lidí, kteří by se nesetkali v okolí s rozvodem nebo rozchodem, a s tím spojenými negativními zkušenostmi, zničenými ideály a doživotními spory.

Nebuďte naivní, že vám se to stát nemůže. Mějte povědomí o právních důsledcích manželství a početí dítěte ještě před tím, než se takto rozhodnete. Zamyslete se, co od života, manželství či rodičovství očekáváte, a promluvte si o tom s tím druhým.

 

Ukázka z knihy:

"Není mnoho lidí, kteří by se ve svém okolí nesetkali s rozvodem nebo rozchodem, a s tím spojenými negativními zkušenostmi, zničenými ideály a doživotními spory. Nebuďte naivní, že vám se to stát nemůže. Pokud nechcete ztratit několik let v rozvodové bitvě, což v důsledku poznamená zbývající roky vašeho života, mějte povědomí o právních důsledcích manželství a početí dítěte ještě před tím, než se takto rozhodnete. Zamyslete se, co od života, manželství či rodičovství očekáváte, a promluvte si o tom s tím druhým.

Ignorace finančních otázek, neznalost práva a potlačování obav jsou zárodkem obrovských problémů v budoucnu. Lze být stejně zamilovaný i přesto, že si navzájem sdělíte informace o svém majetku, závazcích, vyjádříte své představy, jak s tím bude naloženo v případě vícera scénářů, které mohou ve vašem životě nastat. Tyto otázky se pak nestanou časovanou bombou vašeho vztahu, vzduch se pročistí, a uklidní to vás oba. Předmanželská dohoda o majetku a dětech není nic negativního, jedná se o vaše pojištění pro případ, že váš vztah nedopadne dle prvotních představ. Slýcháte, že to tomu druhému nemůžete udělat, nebudete nevěrní, věříte si. Jaká jsou ale slova o tom druhém poté, co vztah nevyjde, nejdou ani napsat do knihy. Většinou je to to nejhorší, co vás kdy potkalo, a že jste byli slepí nebo že se ten druhý změnil až po svatbě nebo po narození dítěte..."

 

 

Tato kniha vám pomůže:

• identifikovat témata, která byste měli probrat ještě před svatbou nebo početím dítěte

• zjistit, jak vás může ochránit předmanželská smlouva

• jak předejít válce Roseových po česku

• mít povědomí o právech a povinnostech vyplývajících z manželství a rodičovství

• mít přehled o financích, výdajích, nárocích

• finančně zvládnout rozvod

• získat přehledné tabulky o majetku, příjmech a výdajích svých, rodiny či partnera

• získat vzory dohody o dětech, majetku nebo rozvodu

 

JUDr. EVA ONDŘEJOVÁ, LL.M., Ph.D., působí jako advokátka. Má mnohaleté zkušenosti v rodinném právu a v oblasti ochrany osobnosti a mediálního práva. Věnuje se právu nejen v rovině praktické, ale i teoretické, když publikuje v předních odborných právních časopisech a na svých blozích, které byly zařazeny mezi top blogy v oblasti mediálního práva. Spolupracuje se zahraničními partnery díky své jazykové vybavenosti a studiem v zahraničí na prestižní londýnské univerzitě Queen Mary, University of London. V rodinném právu zastupuje řadu zahraničních klientů, u českých klientů se specializuje na smírné řešení sporů. Byla oceněna Talentem roku 2013 v prestižní právnické soutěži Právník roku. Spolupracuje s Centrem právní komparatistiky Právnické fakulty Univerzity Karlovy a vyučuje na univerzitách.

 

Eva Ondřejová: Jak se vyhnout válce Roseových anebo Právní minimum nejen pro manželství, vychází 14. října 2020 v nakladatelství Universum, 152 stran, doporučená cena 249 Kč

Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0558 s