Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 4.3.2024, svátek má Stela 

Hledej na Rozhledně

Statistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 524
Publikovaných článků: 13677
Komentářů: 11411


MěřeníZdenek Merta slaví sedmdesátiny

22.06.2021   Aneta Šimonková   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Úspěšný hudebník Zdenek Merta slaví životní jubileum a při té příležitosti se koná koncert k jeho sedmdesátinám. To ale není zdaleka vše, také vychází pozoruhodná kniha či album. 
 

Koncert se bude konat 29. června na Hudební scéně Městského divadla Brno a představení natočí Česká televize. Hudební materiál se skládá převážně z crossoverových skladeb a nejlepších autorových muzikálových čísel. Je doplněn výňatky z programu Z. M. u klavíru, ve kterém skladatel pravidelně prezentuje své pohledy na hudbu a představuje své hosty.
V programu ZDENEK MERTA 70 zazní i hudba z připravovaného autorského klavírního albaZ. M. u klavíru, (vyjde v září u Supraphonu) – jedná se o instrumentální i pěvecká dueta s různými hosty. Jimi budou Zora Jandová, Lukáš Janota, Ondřej Jurčeka, Esther Mertová, Ondřej Ruml, Jiří Vodička a další. 


ZDENEK MERTA U KLAVÍRU

Další projekt k narozeninám hudebníka. Knížka a autorské klavírní album. Nahrávky – instrumentální i pěvecké duety protagonisty s jednotlivými hosty - mapují jeho skladatelský život v průběhu posledních padesáti let. Projekt je velmi osobní, mezi skladatelovy hosty patří zejména jeho blízcí – Vojta Dyk, Zora Jandová, Pavel Fischer, Ondřej Pivec, Vilém Veverka, Jiří Vodička a další. Knížka vypráví o nahrané hudbě, době jejího vzniku a autorově vztahu k jednotlivým skladbám.

Výsledný tvar je unikátní – například autorovo sólové hraní na klavír na žádném nosiči zaznamenáno není. Z hlediska doby vzniku jednotlivých hudebních čísel (50 let) jde o skladatelovo “best of best of”. Hosté na projektu pracovali s velkou chutí i zaujetím, což je na výsledku vidět.


Foto: Tino Kratochvíl


 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.032 s