Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 5.12.2022, svátek má Jitka 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13321
Komentářů: 11329


MěřeníKáže vodu, pije víno

23.06.2022   Marek Řezanka   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Občané přicházejí o poslední relikty jakýchkoli sociálních jistot. Hlavním cílem Fialova kabinetu je dobře se prezentovat v USA. Vláda, která vykřikovala, jak musí na svých občanech šetřit, vyhazuje oknem miliardy korun a zemi naprosto nehorázně zadlužuje. Tento dluh ovšem nevzniká ve prospěch českých občanů.

 Místo jakékoli smysluplné energetické a ekonomické vize straší lidi totálním odpojením od ruského plynu a ruské ropy, což by se projevilo kolapsem průmyslu i zemědělství. O dopadech drahých cen za energie na občany ani nemluvě. A to zatím nemáme zimu.

V čem si Fialova vláda naopak počíná neohroženě, je nezákonná cenzura opozičních webů, které jsou pejorativně nazývány dezinformačními. Prohrou této vlády je, že tyto weby mohou opět fungovat – a naplno se ukazuje nezákonnost vládního postupu.

 Nanejvýš alarmující je, že kromě cenzury podporuje Fialova vláda atmosféru strachu z udávání za nepohodlné názory.

 Shrnu zde tři oblasti, v nichž podle mého názoru Fialova vláda zcela propadá:

  1. Ekonomika. České republice hrozí bez nadsázky kolaps. Inflace roste, aniž vláda činí opatření na její zmírnění. Ceny téměř všech komodit rostou skokově. Úvahy o odpojení zemního plynu bez adekvátní náhrady jsou z hlediska chodu a fungování země přímo sebevražedné. Roste počet lidí, kteří nebudou moct splácet hypotéky a uvíznou v dluhových pastech. Zvláště trýznivá bude situace pro osaměle žijící seniory v domcích, které nebudou moct vytopit, protože takovou sumu z důchodů nezaplatí. Ne každý má děti schopné poskytnout finanční pomoc. Tragické je i to, že zavčasu nedošlo k zastavení vývozu obilí. Jsme potravinově nesoběstační. Vláda Petra Fialy pak s vážnou tváří uvažuje o přejmenování resortů či hledá „národního ptáka“.  
  2. Lidská práva. Vláda si protiprávně bezúčelně prodlužuje nouzový stav. Sahá k tvrdé cenzuře, která je v rozporu se základními lidskými právy a svobodami. Navíc dala zelenou udávání za „nesprávný“ názor.
  3. Boj proti korupci. Toto spojení zní jako naprosté klišé. Právě zde máme aféru, která míří k ministrovi školství – a kdy by mělo být nepřijatelné, aby na vnitru zůstával člověk, v jehož stranickém zájmu je současné policejní vyšetřování některých politiků ze STANu zastavit. Markéta Pekaravé Adamová se pak netají snahou prodat Budvar. Před tímto jednáním bylo před volbami varováno, kteréžto varování bagatelizoval propagandistický provládní plátek a web Forum 24.

Již proto, že se blíží předsednictví České republiky v Radě EU, jsem přesvědčen, že s vládou, která nedělá vše pro zajištění společenského smíru – a místo toho káže vodu – a pije víno, čímž jen přivádí značnou část společnosti do varu, daleko nedojdeme.

Související báseň:  Sázím na holuba
 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0338 s