Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 24.9.2020, svátek má Jaromír 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 503
Registrovaní čtenáři: 510
Publikovaných článků: 12949
Komentářů: 11150


MěřeníDivadlo Lípa - Námluvy s medvědem

08.12.2002   Jiří Kočí   Divadlo   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

V pátek 6.12.2002 proběhlo v divadle Lípa představení Námluvy s medvědem v provedení Divadelního souboru Domu kultury Krupka. Celkem 10 herců přijelo ukázat neratovickým svůj um na divadelním jevišti ve dvou samostatných hříčkách o lásce A. P. Čechova Medvěd a Námluvy.
V režii Jany Urbanové, s hudebním pozadím Pavla Krse a na scéně od Rudolfa Rásla a Václava Vašáka postupně defilovali: Irena Olšáková, František Rýsl, Rudolf Rýsl, Štefan Olšák, Vladimír Urban, Jitka Vopatová, Irena Víznerová, Veronika Rubášová, Václav Vašák a Jaromír Krejzar. Škoda jen, že na miniprogramu nebyla jména uvedena ve vztahu k rolím a tak lze spíše pouze hádat, kdo byl na scéně v jaké roli.Obě hry, Medvěd i Námluvy, patří k divadelní klasice a díky výrazným hereckým výkonům se jednalo o vynikající představení. Přestože šlo o amatérský soubor, podaným výkonem se může směle řadit k profesionálům. Dojem ještě umocňovala prostá, ale funkční scéna a především kostýmy herců. Nebudu zde zmiňovat obsah jednotlivých aktovek (zájemcům doporučuji udělat si čas a nějaké představení navštívit), ale souhrnem se dá říci, že obě pojednávaly čechovsky humorným způsobem o lidských vztazích. Obě patří k nejpopulárnějším z jeho ranného období dramatické tvorby. Představily A.P.Čechova, jako mistra humoru tryskajícího slzy, když v obou spojil věčné téma vztahu muže a ženy.

Přes hodinu herci dokázali lechtat bránice diváků téměř plného divadla. Na základě mého průzkumu po představení odcházeli všichni nadmíru spokojeni, stejně tak, jako já. Vzhledem k počtu diváků lze rovněž usuzovat na nepoměrně lepší schopnost vedení Lípy, zajistit si diváky (i přes absenci reklamních plakátů na výlepních plochách a inzerce v Listech neratovické radnice). Divadlo Lípa k problému k divácké účasti, na rozdíl od divadla SD, kde je na některá představení úspěch dostat 10 lidí, přistupuje zřejmě daleko aktivněji, ovšem pravděpodobně na bázi osobních pozvání.

Představení se konalo v cyklu přehlídka amatérské divadelní tvorby v rámci kterého Lípa zamýšlí uvést i další soubory. Po jeho skončení pan Živný osobně pozval diváky na nejbližší další představení, které se bude konat 24. ledna 2003.


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2020 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0484 s