Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 28.2.2024, svátek má Lumír 

Hledej na Rozhledně

Statistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 524
Publikovaných článků: 13677
Komentářů: 11411


MěřeníKam na podzimní víkend? Co třeba Karlovy Vary?

25.10.2022   Michaela Wilhelmová   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Přinášíme vám 5 tipů, jak strávit pohodový víkend na soutoku Ohře a Teplé. Karlovy Vary jsou nejnavštěvovanější české lázeňské město a od loňského roku je najdete i na seznamu Světového dědictví UNESCO. Co si v nich nesmíte nechat ujít? 

1. Lázně bez kolonád? Nemožno! 

Co by to bylo za lázeňské město bez kolonád? Ty karlovarské patří k nejkrásnějším. Nevynechejte hlavně pseudorenesanční Mlýnskou kolonádu, litinovou Sadovou kolonádu a dřevěnou Tržní kolonádu, která má svou inspiraci ve švýcarském stylu.
2. Kde najdete Vřídlo?

Lázně bez minerálních pramenů jsou jen polovičaté. 1. karlovarský minerální pramen najdete na pravém břehu říčky Teplé uprostřed města. Slavné Vřídlo na Vřídelní kolonádě má teplotu 73,4°C a za pouhou minutu průměrně vychrlí až 2000 litrů minerální vody. Tlak je to takový, že voda vystřikuje až do výšky 12 metrů.


3. Kam vyrazit s dětmi?

Mohutná cihlová rozhledna na Výšině přátelství ležící přímo nad centrem Karlových Varů vás nechá pohlédnout na krásy města z výšky 562 metrů. Vystoupat na vrchol můžete po 150 schodech, v říjnu od 9 do 17.45. Dobrá zpráva je, že můžete využít lanovku. Jezdí po 15 minutách a dospělák si za ni zaplatí 100 korun, dítě polovinu – a pokud máte náhodou Karlovarskou kartu, tak půjde ještě půlka dolů. A když už budete nahoře, zajděte tu i do Motýlího domu neboli Papilonie. Neopomeňte ani přilehlou minizoo, která je zdarma a náleží k ní i hřišťátko.

4. Becher a Moser 

Víte, že Becherovka má v centru Karlových Varů nové návštěvnické centrum? Objednat se zde můžete i na degustaci. A pokud vám tenhle alkohol nic neříká, můžete se podívat na exkurzi do sklárny Moser. 

5. Když přespat, tak v ASTORII


Chcete zahájit den pitnou kúrou a dopřát si několik doušků léčivé minerální vody ještě před bohatou snídaní se studeným a teplým bufetem? Pak doporučujeme ASTORIA Hotel & Medical Spa, čtyřhvězdičkový hotel, který leží přímo naproti Mlýnské kolonádě a hhned u několika léčivých pramenů. Můžete si tu dopřát wellness procedury od masáží přes koupele až po HydroJet masáž na vodním lůžku nebo speciální zábaly včetně horkých parafínových. Odpočinete si v bazénu a v saunovém světě s Kneippovým chodníkem, který pomocí střídaní teplé a studené vody a kamínků stimuluje krevní oběh dolních končetin. Za zmínku stojí i relaxační koutek s lůžky, vodou a bylinkovým čajem, kde si můžete odpočinout třeba mezi zkoušením různých druhů saun a zážitkových sprch. V solné jeskyni si příjemně odpočinete a posílíte dýchací systém.

A mimochodem, žhavou novinkou z výroční konference Asociace hotelů a restaurací ČR je vyhlášení ředitele hotelu ASTORIA Hotel & Medical Spa, pana Milana Krajovana, hoteliérem roku 2022!


www.astoria-spa.cz
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.034 s