Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 1.3.2024, svátek má Bedřich 

Hledej na Rozhledně

Statistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 524
Publikovaných článků: 13677
Komentářů: 11411


MěřeníMaminka neříká pravdu

28.12.2022   Radka Zadinová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Bussi rozhodně není autor pro každého. Zpočátku to většinou v jeho knihách neodsýpá, ztrácíte se v ději, v postavách, máte chuť knihu odložit a už se k ní nevrátit... Ale když vytrváte, tak to stojí za to ;)

Pravda nebo lež? Co je lepší: aby dítě neslo břímě pravdy po zbytek svých dní, protože má právo znát pravdu, zatímco lež mu nabízí šanci roztrhat přeškrtanou stránku a začít psát nový život do čistého sešitu?

Dva zdánlivě spolu nesouvisející příběhy (parta zlodějů, neúnavně prchající před policií a malý chlapec, který tvrdí, že jeho maminka není jeho maminka) tvoří dohromady zvláštní směsici napětí, kdy nikdo není tím, za koho se vydává, a vy se v tom zmatku trošku topíte.

...každý život musí projít bouřemi, v každém životě musíme začínat znova...

Dvě přítelkyně, dvě matky, jedno dítě, pár sexy policajtů, jeden zapálený dětský psycholog, lidožravý obr, piráti, ztroskotaná loď a zámek se čtyřmi věžemi. Dětská fantazie, únik z drsné reality nebo pravda?

...opravdové poklady nejsou ty, které hledáme celý život, jsou skryté blízko nás a jsou tam odjakživa. Pokud je jednoho dne zasadíme, pokud je pěstujeme a každý večer zaléváme, přestože nakonec zapomeneme proč, jednoho krásného rána vykvetou, když už jsme v to nedoufali...

A Guti. Přítel, kamarád, ten, kdo naslouchá, ten, kdo vypráví příběhy, náruč, do které se lze schovat. Může obyčejná plyšová hračka rozlousknout záhadu, která se kolem malého Maloneho spřádá jako pavučina?

...i lidé, kteří vypadají hodní, takoví vždycky nejsou...

Musím přiznat, že jsem s touhle knihou zpočátku hodně bojovala - dvakrát jsem ji odložila, napotřetí jsem to už dala :) Trošku zvláštní, ponurý, drsný a místy hodně překvapivý příběh má však svoje kouzlo a když mu dáte šanci, myslím, že nebudete litovat. Když to do sebe totiž konečně všechno zapadne, tak prostě jen zíráte.

...někdy musíš dovolit někomu, koho miluješ, koho opravdu miluješ, aby odjel daleko. A pak na něj dlouho čekat. To je velký důkaz lásky, možná jediný...

Dojemné, bolavé, kruté. Ale na konci přece jen něco zůstalo. Naděje,láska a víra. Tři věci, kvůli kterým stojí za to bojovat a nevzdávat to. Žít...¨

Maminka neříká pravdu, Michel Bussi, Motto 2016


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0246 s