Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 4.12.2023, svátek má Barbora 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 523
Publikovaných článků: 13625
Komentářů: 11402


MěřeníNostradamus II. - Podvod

30.08.2023   Monika Škubalová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

"Podvod" představuje druhý díl románové trilogie o životě legendárního francouzského jasnovidce Nostradama. Autor nás zasazuje do období nástupu francouzské renesance, plného náboženských a sociálních bouří, které tvoří zajímavý kulturní a historický rámec pro vyprávění.

Příběh pokračuje v mapování Nostradamova působení v královských službách a jeho vzestupu v proroctvích a magii. Autor věnuje zvláštní pozornost střetu názorů mezi Nostradamem a jeho učitelem Ulrichem z Mohuče, který přináší zajímavou vrstvu do vývoje hlavního hrdiny. Začátek druhého dílu spočívá v masakru valdenských kacířů, což je jen předzvěstí rostoucí náboženské nesnášenlivosti, která se brzy rozšíří po celé Francii. Tato atmosféra vytváří napínavý kontext pro Nostradamovy činy a rozhodnutí.

Díky dobře vystavěnému prostředí nám román umožňuje nahlédnout do Nostradamovy snahy vybudovat si rodinný život a současně se věnovat svým magickým a prorockým schopnostem. Jímavě se zde vyznačuje jeho spojení s jeho ženou Jumelle, která mu poskytuje podporu v obtížných chvílích.

Intrika, nebezpečí a zrada přicházejí na scénu ve formě postavy Cateriny Cybo-Varano, která proti Nostradamovi chystá plány. Tento souboj dodává románu napětí a dramatičnost. Cesta Nostradama do Benátek a Lyonu, kde se setkává s dělnickými bouřemi a projevy protestanství, dodává příběhu dynamiku a ukazuje ho v širším kontextu dobových událostí.

Autor dovedně vytváří atmosféru napětí a nebezpečí, která je důstojným podkresem Nostradamova putování a vývoje. Román se zároveň věnuje vnitřnímu světu hlavní postavy a jejímu vztahu k magii a osudu. Závěr druhého dílu odkrývá další setkání s Ulrichem z Mohuče, což slibuje zajímavé pokračování do třetího dílu série.

Celkově lze říci, že "Podvod" nabízí čtenářům poutavou směs historie, magie, intrik a osobního vývoje hlavní postavy. Autentické zobrazení dobového kontextu a poutavý příběhový oblouk činí tuto knihu zajímavým příspěvkem k literárním dílům inspirovaným Nostradamem.
 

Nostradamus 2 / Podvod, Valerio Evangelisti
vydalo nakladatelství Eminent 2002Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0835 s