Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 4.12.2023, svátek má Barbora 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 523
Publikovaných článků: 13625
Komentářů: 11402


MěřeníBez dcerky neodejdu

09.09.2023   Monika Škubalová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

"Bez dcerky neodejdu" je dojemný a působivý příběh založený na skutečných událostech, které nás zavádějí do světa žen, které se ocitly v neuvěřitelně těžké situaci. Autorka Betty Mahmoodyová ve spolupráci s Williamem Hofferem nám přibližuje svůj životní příběh plný bolesti, odvahy a naděje.

Příběh začíná jako idylická cesta Betty Mahmoodyové do Íránu s její malou dcerkou a jejím íránským manželem. Avšak idylka se rychle mění v temnější směr, kdy Betty zjišťuje, že ji její manžel zadržuje v Íránu a odmítá jí umožnit návrat do USA se svou dcerkou. Knize dominuje napětí mezi Betty a jejím manželem, když se snaží najít způsob, jak uniknout z této situace a získat zpět svou svobodu.

Jedním z klíčových prvků knihy je konfrontace mezi Betty a íránskou kulturou, s jejími odlišnými tradicemi a očekáváními. Autorka se snaží překonat kulturní bariéry a chránit svou dceru před vším, co může ublížit. Vyprávění nám umožňuje nahlédnout do nitra Betty, jejích strachů, nadějí a rostoucího odhodlání.

Styl psaní je poutavý a emotivní, což nám umožňuje vcítit se do situace hlavní postavy a prožít s ní její boje a vítězství. Kniha nabízí realistický a šokující pohled na život ženy, která byla zbavena svobody a musela se pokusit uniknout ze svého vězení.

"Bez dcerky neodejdu" nejenže odhaluje temné stránky mezikulturních vztahů a konfliktů, ale také vyžaduje sílu mateřské lásky a odhodlání. Je to příběh, který nám připomíná, jak dalekosáhlé mohou být důsledky našich rozhodnutí a jak silně může člověk mít, když jde o ochranu svých blízkých.

Celkově vzato, "Bez dcerky neodejdu" je dojemná a silná kniha, která otevírá oči k nesnadným životním situacím a nutí nás přemýšlet o hodnotě svobody a rodinných vazeb. Je to příběh, který s námi zůstává ještě dlouho po dočtení a povzbuzuje nás k úvahám o lidské odvaze a rezilienci.
 
Betty Mahmoody, Bez dcerky neodejdu
V ČR vydalo. nakl. Ikar r. 1992


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0244 s