Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 28.2.2024, svátek má Lumír 

Hledej na Rozhledně

Statistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 524
Publikovaných článků: 13677
Komentářů: 11411


MěřeníExplorace Brazílie a Českých kořenů: Recenze Město nad městem

10.10.2023   Monika Škubalová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

"Město nad městem" od Lucie Brejšové vás zavede do exotické Brazílie a do světa českých předků, které ovlivnily osudy hlavního hrdiny. Autorka dokáže nádherně vykreslit atmosféru a kulturu Brazílie a přináší nám poutavý a hluboký příběh. Tato kniha rozhodně stojí za přečtení a nabídne vám nejen dobrodružství, ale i historický pohled.

Nádherný román o hledání kořenů a smyslu života

Město nad městem je poutavý román Lucie Brejšové, která se nechala inspirovat svou zkušeností z Brazílie. Hlavní hrdina Marco se vrací do rodného Ria de Janeira po smrti svého otce, slavného psychiatra. V Santa Terese se setkává s Franciskem, který mu vypráví o historii této kouzelné čtvrti vypínající se vysoko nad městem. Také se dozvídá o svém pradědovi Copeskovi, českém pivovarníkovi, který odjel do Brazílie za dobrodružstvím. Marco se rozhodne vydat do Čech, aby zjistil více o svém podivínském předkovi. Na cestě potkává Julii, dobrodružnou Holanďanku, která mu pomůže najít směr v životě. Román je plný exotických popisů Brazílie, její přírody, kultury a léčitelství. Je to příběh o hledání kořenů, usmíření se s minulostí a otevření se novým možnostem.

Lucie Brejšová, autorka knihy "Město nad městem," nás zavede na nezapomenutelnou cestu do Brazílie, kterou zná z vlastních zkušeností. Její slova dokážou tak věrně nakreslit atmosféru tohoto exotického místa, že si budete připadat, jako byste tam sami byli.

Hlavní postavou příběhu je Marco, brazilský architekt a milovník historie, jehož životní osudy nás provázejí skrze stránky knihy. Jeho pátrání po českých kořenech, které se zapletou do jeho osudu, je fascinujícím aspektem příběhu. Autorka nám tak ukazuje, jaký vliv měli čeští přistěhovalci na vývoj Brazílie, a to je příběh, který stojí za pozornost.

Brejšová nás nejen zasvěcuje do historie a kultury Brazílie, ale také nás zasazuje do více časových rovin, což přidává knize hloubku a dynamiku. Postavy a jejich osudy se prolínají až do té míry, že jsou součástí širšího vyprávění o této zemi.

Ačkoli první část knihy může působit vláčně, až do chvíle, kdy se děj začíná rozvíjet, autorčina schopnost vyprávět s nadhledem a smyslem pro detail udržuje čtenářovu pozornost. Závěrečná část knihy je pak doslova strhující, a čtenář se nemůže dočkat, jak se všechny příběhy spojují a vyřeší.

Brejšová také dokáže věrně zachytit brazilskou kulturu a mentalitu, což dodává příběhu autentičnost. Její popisy míst, architektury a místních zvyků jsou tak detailní, že si budete připadat, jako byste se ocitli přímo v Riu de Janeiru.

"Město nad městem" je kniha, která dokáže oslovit nejen milovníky cestování a exotických destinací, ale i ty, kteří hledají hloubku a poutavý příběh. Lucie Brejšová nám v této knize nabízí nejen cestu do Brazílie, ale i do historie a do nitra lidských osudů. Její dílo rozhodně stojí za pozornost a já ho s klidným srdcem doporučuji čtenářům všech žánrových preferencí.Ráda bych poděkovala autorce za recenzní výtisk, díky kterému jsem zažila kousek této zajímavé země.
Knihu můžete zakoupit na stránkách Rodinného nakladatelství české beletrie Šulc-Švarc. 

 

Město nad městem
Lucie Brejšová, r. 2023Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0503 s