Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 28.2.2024, svátek má Lumír 

Hledej na Rozhledně

Statistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 524
Publikovaných článků: 13677
Komentářů: 11411


MěřeníHodinář z Dachau: Příběh lidské síly a naděje v temnotě druhé světové války

31.10.2023   Monika Škubalová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Recenze knihy "Hodinář z Dachau" přináší hluboký pohled na tento srdceryvný román z období druhé světové války. Kniha zajímavě propojuje osudy svých postav a dotýká se témat nejen smutku a zloby, ale i lásky a naděje. Seznamte se s hlavními a odhalte, proč by tato kniha měla být součástí povinné literatury.

"Hodinář z Dachau" je kniha, která nás zasáhne hluboko do srdce. Autorka dokázala výjimečným způsobem zpracovat temnou kapitolu dějin – období druhé světové války, konkrétně léta 1944-45 v koncentračním táboře Dachau. Souběžně s tím nás přenáší do roku 1980, čímž vytváří dvě časové roviny, což dává příběhu hloubku a propojení.

Příběh se odehrává z pohledů tří hlavních postav: Izáka, hodináře, který se dostává do tábora a stává se důležitým článkem v domě důstojníka Bechera; Friedricha, desetiletého syna Becherů, který prožívá vlastní vývoj a změnu postojů a přesvědčení; a Anny, mladé ženy, která přichází o své blízké a nachází se ve stejném domě jako Izák.

Jedním z klíčových prvků knihy je propojení osudů těchto tří postav, které se střídavě vyprávějí ve formě první osoby (Izák a Anna) a třetí osoby (Friedrich). Toto střídání pohledů dává knize zvláštní dynamiku a umožňuje nám nahlédnout do duší a emocí každé postavy.

Srdceryvný příběh o lidské dobrotě, lásky, soucitu a naději kontrastuje s hrůzami koncentračního tábora. Autorčin poutavý způsob vyprávění dává knize atmosféru detektivky, což dodává příběhu napětí. Jak postavy postupně odhalují své vzpomínky a zážitky, čtenář je vtahován do uceleného příběhu s neuvěřitelným rozuzlením.

Kniha se nevyhýbá smutku a zlobě, které jsou neodmyslitelnou součástí této doby, ale zároveň z ní vyzařuje i síla lásky a lidskosti. Víme, že přežít v koncentračním táboře bylo nesmírně těžké a nebezpečné, a přesto se postavy snaží najít v tomto prostředí kousek lidskosti a štěstí.

Kniha "Hodinář z Dachau" je smutným, dojemným, a zároveň do detailu propracovaným příběhem, který nás nenechá chladnými. Propojení osudů postav, jejich vzájemné vztahy a překvapivé zvraty přispívají k tomu, že kniha vás pohltí a nedokážete ji odložit.

Považuji tuto knihu za důležitou a doporučuji ji čtenářům, kteří mají rádi téma druhé světové války a lidských osudů v náročných podmínkách. Její síla spočívá v propletenosti postav a nečekaných zvratech, které ji činí mimořádně poutavou. Kniha "Hodinář z Dachau" nás nutí přemýšlet a nezapomínat na události, které by neměly být zapomenuty.

"Hodinář z Dachau" je kniha, která zanechává hluboký dojem. Její poutavé vyprávění a propojení osudů hlavních postav ji činí mimořádně silným literárním dílem. Tato kniha nám připomíná důležitost lidskosti a naděje i v nejtěžších okamžicích. Doporučuji ji všem, kteří mají rádi dojemné a silné příběhy z období druhé světové války.

Odkaz na knihu: Pokud máte zájem o tento inspirativní příběh, můžete si ho zakoupit na webu Knihy Dobrovský. Tato kniha připomíná nejen hrůzy minulosti, ale také sílu lidskosti a naději. Autorčin umělecký způsob psaní dokáže zpracovat těžká témata s citlivostí a zároveň přinést čtenářům pocit emocionálního napětí. Propojení osudů postav a vývoj jejich vztahů jsou dojemné a hluboké.
 

Carly Schabowski,Hodinář z Dachau
Vydáno nakl. Kontrast r. 2022Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.5425 s