Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 28.2.2024, svátek má Lumír 

Hledej na Rozhledně

Statistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 524
Publikovaných článků: 13677
Komentářů: 11411


MěřeníMeky očima jeho Katherine

27.10.2023   Aneta Šimonková   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Na pultech je nová kniha. Katherine – Katka Žbirková: Můj život s Mekym je svazkem vzpomínek na život s československou hudební legendou, kterou sepsal hudební publicista a Mekyho životopisec Honza Vedral spolu s Katkou Žbirkovou, obsahuje mj. nikdy nezveřejněné fotografie a dopisy ze soukromého archivu Žbirkových. Zachycuje nejen příběh hudebníka, ale i jeho nevšední životní osud mezi režimy a národnostmi, ve kterém kromě hudby hrála zásadní roli i zamilovanost a láska.

„Po napsání životopisu Zblízka, přípravě filmu Meky a životopisné výstavě Roky a dni jsme s Katkou zjistili, že je tu stále část příběhu, kterou si fanoušci zaslouží znát,“ vzpomíná Honza Vedral a pokračuje: „Kniha vznikala na základě našeho povídání. Na jeho začátku jsme si dali jen jedno pravidlo, a to být co nejotevřenější, i když to občas nemusí být příjemné. Moc si vážím Katčiny důvěry i toho, že se v rukopisu při autorizaci nic nečistilo, ani necizelovalo. Zachycuje tak příběh Katky i Mekyho se vším všudy. Jak už to tak v životě chodí…“

Kniha, jež vyšla v nakladatelství Albatros Media, je plná šťastných, humorných i bolestivých zážitků slavného páru, který spolu prožil 37 let, a obsahuje nikdy nezveřejněné fotografie a dopisy ze soukromého archivu Žbirkových. Fanoušci v ní Mekyho poznají mnohem víc jako člověka z masa a kostí. Nejen jako zábavného a talentovaného muzikanta, ale i člověka, který měl gloriolu Zlatého slavíka, ale přitom prožíval život, ve kterém byly kromě úspěchů i pády, pochybnosti a démoni stejně jako drobné životní radosti. A ve kterém se nakonec všechno muselo podřídit hudbě.

Katherine mapuje život Katky Žbirkové od seznámení s Mekym až po jeho bolestný odchod. Postupně se dozvídáme víc i o Katce, o tom, z jaké rodiny pochází, a hlavně o jejím životě s Mekym. Nejen osobním, ale i o pracovním, kdy se rozhodla, že se nebude věnovat své kariéře a že stane se jeho manažerkou. „Je to příběh velké lásky, pochopení a porozumění druhému,“ uzavírá Honza Vedral.

Není to však jediná novinka – vydavatelství Universal Music připravilo k vydání exkluzivní, striktně limitovaný LP box s názvem: Vinyl Box – Universal Collection se všemi alby, které Miro Žbirka právě v tomto vydavatelství vydal. Na LP se tak poprvé objeví alba Samozrejmý svet (1994), Meky (1997), Dúhy (2005) a Empatia (2009). V boxu spolu s Modrým albem (2002), Symphonic Albem (2011), albem Miro (2015), Double Albem (2018), albem Posledné veci (2022) a speciálním bonusem doplní fanouškům po LP boxu Opusu kompletní sbírku řadových alb na vinylových LP.

Zdroj: 2media.cz 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.026 s