Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 26.1.2021, svátek má Zora 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 503
Registrovaní čtenáři: 512
Publikovaných článků: 13008
Komentářů: 11187


MěřeníII. literární show Skupiny eMBé

25.02.2003   Milan Nerad   Divadlo   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

   Hned na počátku druhé literární seance skupiny eMBé se do světel ramp postavila stará známá moderátorská dvojice ve složení Martina Bittnerová a Jiří Kočí. Zásluhou menší časové prodlevy, o kterou se postaral pozdní příchod dvojice recitujících účastníků, se začínalo o něco později, než bylo původně plánováno. Sešlé publikum bylo třeba trochu probudit, aby se připravilo na následující literární příděl a tak se zúčastnění dozvěděli několik zajímavých perliček z pionýrského mládí hlavní organizátorky.


   Krátce poté již na jeviště vstoupila jako první z pozvaných hostů Anna Mikulková, aby přítomné diváky seznámila se svou básnickou sbírkou "Vážky za horami", se kterou mimo jiné účinkovala v rozhlasovém pořadu Mirka Kováříka "Zelené Peří". Přestože autorku svazovala lehká nervozita, se svým vystoupením si dokázala bez problémů poradit a její tvorba je zajímavým příslibem do budoucnosti.
   Marta Zbyslava Gärtnerová je již několik let členkou Obce spisovatelů, má za sebou básnické sbírky Tichá návnada, Autogenesis, Svodidla noci a Létající vlak. Na jejím projevu to pochopitelně bylo znát a svému nástupci nastavila laťku hodně vysoko, ale zakladatel autorského divadélka Torzo při DMD v Litvínově Ladislav Kocián také na literárním poli nepatří mezi nováčky a show klidným tempem spěla ke svému vyvrcholení.
   Když konečně dorazila očekávaná dvojice recitátorů, byla zahájena asi nejdiskutovanější část celého vystoupení. Dvojice hlavních organizátorů má pro příště tři možnosti: vyměnit recitátory, provést před akcí důkladnou cenzuru čtených příspěvků nebo začít po desáté hodině, jelikož za některých pasáží by se zcela určitě dal sestříhat pořad s pracovním názvem "Intelektuální peříčko" a na ČT 2 by tak Nova v sobotu získala tvrdou konkurenci. Písničkáře Petra Sedláčka však vystoupení jeho předchůdců rozhodně nijak nerozházelo a bez rozpaků dokázal s kytarou Anežkou nasměrovat celý večer ke zdárnému konci.
   Uvidíme, jaké si Skupina eMBé vezme z druhého pokračování své show ponaučení, každopádně se zdá, že se máme na co těšit, protože její úspěšný rozjezd již máme za sebou a můžeme se těšit, co si pro nás připraví příště.
   (I když menším zásahům do autorských příspěvků se asi nevyhneme…)


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0492 s