Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 7.6.2023, svátek má Iveta a Slavoj 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13455
Komentářů: 11382


MěřeníCo si myslí redaktorky časopisů o ženách?

07.03.2005   Martina Bittnerová   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Český trh je doslova zaplaven řadou časopiseckých titulů určených ženským čtenářkám. Jejich „čisté snahy“ o oslovení duše něžného pohlaví poněkud zastírá fakt, že tato periodika musí přinášet v prvé řadě zisk. Ostatně ekonomiku máme v celé zemi nastavenou tržně, což se týká i mediální sféry. Nemíním hledat důvody, proč se některé časopisy ocitají na hranici vkusu tím, že přináší opravdové příběhy žen se skutečnými jmény a fotografií vyprávějící o své životní dráze alkoholičky, anorektičky, či zlodějky, aby je následně po této papírové exhibici poznala i trafikantka z vedlejšího domu, ale ráda bych se podělila o to, co nebohým čtenářkám zůstává utajeno, a to o názory redaktorek, které pro ně tyto časopisy připravují.

Shodou náhod jsem se dostala do kontaktu se ženou jistě kreativní, ambiciózní a schopnou /možná také všeho/, která působí jako editorka v jednom nejmenovaném magazínu pro ženy. Mohu snad jen prozradit, že „její časopis“ míří ke čtenářkám středního věku a Neraweb s ním naštěstí nespolupracuje. Tato energická dáma mi do telefonu důvěrně sdělila, že podle posledního průzkumu vychází jejich čtenářky jako milovnice knih, neboť v jakémsi dotazníku uváděly coby svůj nejoblíbenější koníček četbu. Paní editorku evidentně tento výsledek šokoval, zřejmě považuje osoby, které ji vlastně živí, za bytosti duchem chudé zajímající se pouze o nový krém na vrásky a sukni za patnáct tisíc. Přesto mám pro čtenářky dobrou zprávu - paní editorka mi oznámila, že se tedy budou muset více věnovat knihám a proto zřejmě inovačně zařadí o jednu recenzi za půl roku /na novou hitovku Haliny Pawlovské/ navíc.

Poté přišel na řadu ten „ošklivý“ internet. Kdyby to milé čtenářky náhodou nevěděly, tak na internetu najdou jen podprůměrné články a vůbec mimoúrovňovou zábavu. Neboť jedinou úroveň, kterou paní editorka uznává, je úroveň „jejího časopisu“. Paní editorka je sice možná kreativní a pracuje s nasazením, ale bohužel zůstala myšlením v minulém století. Pokud by se totiž rozhlédla po internetu zjistila by, co dnešní ženy skutečně baví. Právě na internetu slušně prosperuje pěkná řádka internetových magazínů pro ženy /zřejmě přinášející dle soudu paní editorky béčkové texty/, kde uživatelky nejen čtou, ale s oblibou diskutují o různých problémech.

Když k tomu přidám i skutečnost, že se mnou paní editorka jednala jako s patnáctiletým frackem, její povýšenost dostává ještě znatelnějších kontur. Na druhou stranu možná tímto způsobem mluví s každým, kdo je o čtvrt století mladší než ona, což nebudu mít už šanci si ověřit. A upřímně řečeno - ani o to nestojím.

Na to, abych mohla nějak názory této dámy zobecnit, bych musela znát stanoviska i jiných tvůrkyň tisku pro ženy, přesto čtenářky mají alespoň v tomto případě jistotu, že jsou považovány za tupou drůbež s jedinou zálibou - sbírání receptů na vánoční cukroví.

P. S. A pošlete nám do redakce taky nějaký, ať se nám zvýší úroveň a jsme konečně IN.Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: Kocour - 7.3.2005 - 9:32

Jaký pán, taký krám
Zmiňované časopisy nesleduji, ale občas se mi nějaký do rukou přece jen dostane. Osobně nedokáži rozeznat jeden od druhého a to jak po stránce formy, tak i obsahu. Všechny ty časopejsky mi připadají ukvedlané podle stejného schématu a nechápu, jak se mohou na našem přecpaném mediálním trhu uživit. Informace v nich nejsou prakticky žádné, tedy kromě bulvárních drbů. O tom, jak se takové magazíny vyrábějí, nedávno výstižně napsala v MFD Barbora Osvaldová (profesorka žurnalistiky a šéfka Syndikátu novinářů). Ti redaktoři (dejme tomu zpěvačce) ani nezavolají, jen opisují. Z internetu, z bulvárních deníků a pak na Corelu smontují "reportážní" fotku. Ale co naplat, lid si žádá bulíků na nos, abych tak vzpomněl na Karla Kryla ...

Od: Gwen - 7.3.2005 - 14:06

Dost dobrý článek .o))
Recept na cukroví? No přece nejbližší cukrárna, ne?
Nedávno se mi dostala do ruky Jackie... a to už radši budu číst Bravo nebo Ohníček, myslím, že tam toho bylo víc...
Dnešní časopisy mi připomínají řečeno slovy klasika " doktorské časopisy tety Polly, kde to, co jedno číslo dovolovalo, druhé zakazovalo".

Od: Martina - 7.3.2005 - 14:09

Ale já myslela skutečný recept:-)))))))

Od: Gwen - 7.3.2005 - 14:31

2 Martina
Upéct piškotový plát, nakrájet na kostky, ty namočit napůl do polevy, a podle barvy polevy ozdobit třeba půlkou ořechového jádra, pistácií, kouskem čokolády atd.

Od: Markéta - 7.3.2005 - 17:03

Martino, tak si kup jakýkoli časopis pro ženy, v každém určitě něco bude :-))) až to vyzkoušíš, dej vědět jak světový to bylo :-)))
A spoň budeš moci být konkrétní a napsat : časopis ten a ten má recepty na houby. ;-)

Od: Míša D. - 7.3.2005 - 20:22

Martinko, to mě mrzí :o((, že s tebou takhle jednala.
Ale pěkně tě to nažhavilo spisovatelsky, co? Tenhle článek je SUPER!!!!
Ta "redaktorská pipinka" si myslí, že je nějaká hnězda a bude asi mít nějaký skrytý komplex,viděla internetové články asi z rychlíku.
Jen si vezměme,vážení, že jeden nejmenovaný portál ( reklama se psem) má návštěvnost před 1,5 milionu čtenárů...jeden a půl milionů výtisků neprodá, ledaže by byly Vánoce v létě... A NAVÍC INTERNET ŠETŘÍ LESY !!! A ROZHODNĚ TVÉ ČLÁNKY na internetové stránce NIKDO NEPOUŽIJE NA JINÉ ÚČELY (chytří si domyslí...)

Od: Renata Šindelářová - 8.3.2005 - 7:21

Také mě udivuje, kolik časopisů obdobného ražení je na našem trhu. Je neuvěřitelné, že všechny prosperují! Vždyť jsou samý obrázek a texty jsou v podstatě minimální - takový minikatalog s popisem. Osobně bych přivítala víc časopisů, které obsahují skutečné reportáže, rozhovory a zprávy z kulturního světa. Podle toho co píšeš, by samy čtenářky těchto minikatalogů přivítaly duchaplnější kulturní vložku (která by byla jako kus šťavnatého masa v hamburgeru). Ale dokud holt budou v redakcích pracovat ženy, které nedokážou pro kulturu, konkrétně knihy udělat víc, než jednou za půl roku zařadit recenzi, tak se to nezlepší.

Od: Martina - 8.3.2005 - 15:04

Díky za reakce, upřímně nevím, kolik recenzí zařadí, ale známe tyto časopisy. Já je nechci zatracovat šmahem, protože věřím, že také záleží hodně na osobě člověka, který tu redakci řídí. Nicméně v tomhle konkrétním případě to byla skutečně ledová sprcha a je mi líto každého čtenáře, který za ten jejich skvost na křídovém papíře utratí xy korun.
Myslím si, že i současné ženy mají zájem o něco jiného, než co jim tyto časopisy předkládají a kopírují jeden od druhého, to mi asi vadí nejvíc.

Od: Martina - 9.3.2005 - 15:54

Jsem šokovaná!!Představte si, že na jednom nejmenovaném serveru pro ženy operuje v rámci "Duchovní poradny" člověk, který je aktivní v sektě Haré Kršna! Takže může legálně stránky využívat i pro lapání nových oveček. Daný server je čistě ziskový a zdá se, že jeho provozovatelé se neštítí ničeho...To je skutečně síla...

Od: Míša D - 9.3.2005 - 21:38

Wau...to to jako fakt ? Neměli by lidi, co mají moc dělat NĚJAKÉ PSYCHOTESTY...bylo by fajn, kdyby se nad tím někdo zamislel ( ps: zamislel s i, protože tu nikdo v tomhle státě vážně tvrdě nemyslí)

Od: Martina - 10.3.2005 - 9:06

Ano to je fakt, napsala jsem majitelům onoho serveru a bylo mi sděleno, že jsem první, kdo si stěžuje, že mají na působení Haré Kršna jen pozitivní reakce. Napsala jsem do Společnosti pro studium sekt o jejich vyjádření a myslím, že budu mít námět na zajímavý článek:-)

Od: Petra - 20.3.2005 - 18:28

Kolikrát když se mě nějaký ženský časopis dostane do ruky tak mám pocit,že ty co ho stvořili si o ženách myslí to nejhorší.Protože kolikrát ten výtvor opravud nestojí za nic a je to čtení prp bezduché stvoření,které zajímá jen vaření,šminkování a co je in.

Od: jana - 21.2.2006 - 10:50

PRO DEZINFORMOVANOU MARTINU
Vystrašená Martino!!!
Jsem docela v šoku ze tvého prohlášení, které navíc zahrnuje spojení:"sekta Hare Krsna". Kde jsi to, prosím tě sebrala???Toto hnutí je i v České republice vedeno jako NÁBOŽENSTVÍ, takže jej NELZE nazývat sektou.Nehledě na to, že tato východní filosofie je starší než např. křesťanství. Védy, ze kterých Hare Kršna vycházejí jsou staré 5000let. Víš že existuje Indie???Z čeho myslíš že vychází hinduismus?Nejdřív by jsi si měla ověřit fakta ä potom máš určitě právo něco hodnotit. Stylem "já si myslím"se řadíš mezi skupinu lidí, kteří "h.... vědí"-znáš toto oblíbené pořekadlo, že jo? Nechci být vulgární, proto ty tečky.Takže hodně štěstí a úspěchu při získávání pravdivých informací přeji..

Od: Martina - 21.2.2006 - 10:54

Jana- Hare Kršna má sice nálepku uznaného náboženství, ale to mají i Jehovisti, je to sekta a to z mnoha důvodů, doporučuji časopis Policista, kde byla před lety fundovaně rozebrána všechna tato pseudonáboženská hnutí a jejich klady a také především zápory.
Můžete mi nadávat jakkoliv, ale o problematice náhodou něco vím...

Od: jana - 21.2.2006 - 12:54

Nač ta hysterie???
Nikomu nenadávám.Bylo to jen konstatování skutečnosti a navíc za účelem, aby jsi si opravdu zjistila fakta před tím, než někoho zařadíš do nějaké škatulky.Myslím jen, že je to postup hodný opravdu objektivního člověka.Nevím jak ty, ale já když slyším jak někdo začíná větu"já si myslím...", obvykle informace jež následují zpracovávám prostě jako něco, co si ta osoba pouze myslí.To je pro mě důležité v jiných dialozích(osobní vztahy atd...),ale jakou to má hodnotu při filosofické debatě o absolutní pravdě???Tam bychom se měli pohybovat na základě daných skutečností.Jinak výsledkem nemůže být opravdu zase nic jiného, než"já si myslím". Nálepky mě nezajímají, ten zápis-jakože náb.skupina je jen formalita pro osůbky jako jsi ty(myšleno v dobrým, čistě informativního charakteru). Pro mě jsou-víc než teoretické znalosti-důležité praktické zkušenosti. Těch mám už-mezi lidmi zajímající se o tuto filosofii-opravdu hodně. A pravda je taková že za celé tři roky mě nikdo k ničemu nenutil, dokonce ani nedodržuji všechny zásady jež dodržují tito...Samozřejmě mrtvoly nejím a omamné látky taky žádné nepožívám. Ale to proto, že se tak cítím lépe. Nikdo mi to nevnucoval. Sama jsem to vyzkoušela a zjistila že je to tak mnohem lepší a navíc tyto věci nedělá mnohem víc lidí..Není to nic sektářského, fanatického.Za celou dobu jsem nikomu nemusela dát ani nic materiálního, natož peníze..A přitom mám velmi osobní vztahy s lidmi, kteří žijou podle toho, jak doporučují védy. Jsem hodně svobodomyslný člověk(jsem Blíženec!, vzdušné znamení...)a jsem hodně citlivá na jakékoliv omezování. Kdyby součástí této filosofie něco takového bylo, ani bych se nezačala zajímat. I když jsem vždy chtěla poznat co je smyslem života, kam se ubíráme a bla bla bla, přes tohle bych to nezkousla. Je to časté a velmi mylné pochopení lidí. Jestli si někdo vezme šafránové roucho a ostříhá si hlavu, je to jen jeho rozhodnutí. Nikdo ho k tomu nenutí a není to žádná podmínka k tomu, sdružovat se s těmito lidmi. Ten člověk to udělá proto, že chce být blíž této kultuře, ne proto že by jinak nenašel cestu k Bohu. Stačí se podívat na to jak vypadal např.George Harrison. Vypadal jako člen nějaký sekty???A přesto byl Kršnovo oddaný a dokonce tak opravdu žil dost dlouho. Takže myslím, Martino, že kdybys něco o této "problematice" věděla, tak bys toto hnutí minimálně nechala být, ale podle mě bys ho spíš vychvalovala. Takže jsme zase u toho. Určitě si o tomto hnutí něco myslíš, ale víš?To jsem si jistá že absolutně nic-vědět totiž neznamená jen znát nějaké data.A prosím tě neobviňuj mě z nějakého nadávání ti, na to to neuhraješ. Myslím že jde jasně vidět, že se ti snažím jen něco vysvětlit. Nadává se jinak, tak nač ta hysterie???Měj se fajn.

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0232 s