Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 7.6.2023, svátek má Iveta a Slavoj 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13455
Komentářů: 11382


MěřeníAť žije spam!

13.03.2005   Martina Bittnerová   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Jsem „vlastníkem“ několika mailových adres, přičemž nejvíce používám tu „seznamáckou“, kterou si může najít každý v tiráži zde na Nerawebu. Pochopitelně čím více ale má našinec založených mailových adres, tím více spamů dostává denně do pošty. Já osobně jsem si na ně v podstatě zvykla a na lukrativní nabídky různého zboží dotyčným odepisuji: „Děkuji za projevení zájmu o komerční prezentaci Vašeho výrobku na stránkách Nerawebu, kterou podpoříte naši činnost.“ A garantuji všem, že většina obchodníků mi okamžitě přestane nabídky zasílat. Zjistila jsem totiž, že tento typ reakce na ně platí nejvíc. Přesto se najdou ještě otrlejší firmy, kterým nestačí citovaná odpověď, ale doslova otravují tak dlouho, až se člověk obyčejně naštve.

Už drahnou dobu mi na neveřejnou adresu chodí nabídky firmy Nomatica. Nevím, kde k mé adrese přišli, nikdy v minulosti jsem si jejich stránky ani neprohlížela, neboť jejich sortiment je mi naprosto vzdálen. Tato firma ale spam vymyslela chytře. Aby je nikdo nemohl napadnout soudně za posílání nelegálních komerčních nabídek, skládá je do formy „tiskových zpráv“. Onehda mě milá firmička dorazila a to když mně, odpůrci MDŽ, poslala speciální nabídku slevové akce právě k tomuto „pasvátku“, což jsem skutečně neustála s lhostejností a okamžitě zareagovala, ať mě přestanou zaplňovat schránku podobnými zprávami.

Za dva dny jsem obdržela uctivou odpověď Ing.Víta Kovalovského v duchu - nechtěli jsme vás urazit, myslíme to dobře. Nicméně jsem trvala na odstranění mého mailu z jejich databáze odběratelů novinek. Kupodivu pan Kovalovský mi celkem nelogicky odpověděl, že mě vymazat nemohou, neboť můj mail v databázi nemají a abych si tedy jejich maily příště ze schránky mazala sama ve smyslu - není nic jednoduššího. Nevěděla jsem v tu chvíli, zda sním, či bdím. Opravdu to vyžaduje kapitální drzost, když někdo, kdo obtěžuje druhého, má odvahu mu ještě něco takového říci. Solidnost celé firmy pochopitelně v mých očích klesla až na hluboké dno. V dalším mailu mě pan Kovalovský přesvědčoval, že jsem si u nich zaregistrovala odběr nabídek, pak zas tvrdil, že mail mám přeci zveřejněný na internetu - míněno na Nerawebu, což není pravda. Když jsem pana Kovalovského upozornila, že mě zahlcuje spamem a už mám celého dopisování a jeho akorát tak dost, náhle se mi objevila v poště zpráva - váš mail jsme v databázi měli, našli a smazali. Celá anabáze mě stála xy mailů, to nehovořím o ztrátě času a energie, jíž jsem mohla věnovat jiným aktivitám kolem Nerawebu. A ačkoliv mi pan Kovalovský přál neustále dokola příjemný den, o jeho profesionalitě si myslím svoje.

Právě tímto článkem jsem udělala firmě bohužel obrovskou reklamu, vím o tom, ale chtěla jsem Vám čtenářům sdělit, ať si podobné chování nenecháváte líbit, vždyť zmíněná firma, pro kterou pan Kovalovský pracuje, okupuje druhým beztrestně poštu a silně pochybuji, že zrovna právě tato firma přispívá na činnost jakékoliv kulturně orientované neziskové organizace.

Zdroj fotografie v ikoně: google.com


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0193 s