Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 21.9.2023, svátek má Matouš 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 521
Publikovaných článků: 13511
Komentářů: 11387


MěřeníV pražské ZOO řádí nebezpečný virus!

22.05.2005   Jindřiška Kodíčková   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

V trojské zoologické zahradě řádí nový nebezpečný virus Zoolin 4+ a způsobuje smrtelné svrbivé kreativní bujení. První příznaky se projevují zápachem úst, zpočátku se proti němu dá bojovat žvýkačkou, ale později....

Zveme vás v rámci prevence na interaktivní cestu tichou a spící zahradou. Občas nás vyruší výkřik pštrosa, volání plameňáků nebo zadupání svobodného ježka, ale jinak hluboké ticho. Na přelomu večera a noci uvidíme zvláštní mutace rodu „Homo“, kteří už trpí rozvinutou chorobou kreativity. V jednotlivých prostorách čeká bezesporu řádné překvapení.
Nejprve nasedneme do vláčku motoráčku, vyslechneme skutečně odbornou přednášku o epidemii, abychom zjistili, že se nikam nepojede, ale půjde hezky pěšmo.

V první kleci vidíme podivné tvory, ne nepodobné člověku, ale s podivnou zimní výzbrojí, svými projevy spíše připomínající opice. Bohužel, je to velká rána! Zíráme na ně podobným způsobem. Že by vazba na společné předky?

Kde jsou sloni?! Místo nich tu jakýsi, šílenec?, kope, hrabe, hledá, volá Jan! JAN! za chviličku objeví houslové pouzdro. Nikdo ho neviděl, rychle s ním zpátky. Jan! JAN! V hlase už slyšíme naléhavé zoufalství. Co když se taky zahrabal?

Pššt! Tiše, v temnu a teplé vlhkosti se daří hmyzu. Pozor, ať neuslyšíte takové to nepříjemné škrouknutí pod botou. Fuj! Pozor, tady něco šustí... Motýl? Klube se z kukly. Křup a už se ladnými pohyby dere ven.

Na louce pod stromy se bělají světýlka zadečků laní, nebo snad gazel. Krásná synchronizace ve světle měsíce, majestátná spanilá zvířata, hýždě se jim jen chvějí, hlavičkami těkají ze strany na stranu, nevětří žádné nebezpečí. Ještě nám ukáží jednu kreaci.

Torro, torro... že by býčí zápasy? Ale ne, závody tří sloních želv. A já si vždy myslela, že jsou to zvířátka zatraceně pomalá. Ale co se to zase děje? Samička pokračuje v běhu i za cílovou pásku, významně vrtí krunýřkem. Samečkové neodolají. Silnější získá právo první příležitosti. Ale ani druhý nechce odejít s prázdnou, spíš s plným. Připojí se za prvního samečka. „Torro, hu!“ odpadá samička. „TORRRÓ“ a je hotov první. A nakonec: „ TOrrroooo“ konec i pro třetího. A pak že želvy nemají sportovního ducha.

Co se to tam vznáší nad bažinou? Světýlko! Víme, že bludičky lákají do bažin. Tahle taky. Svlékne si sukýnku, pak druhou....sakra, kolik jich má... sedmou.... modravá tečka mizí v nebezpečném močálu.

Šílená vydra. Jedna ploutev, druhá ploutev, ale k vodě daleko. Musí postačit akvárium. Nekřičte tady, prosím, zvířata potřebují spinkat. Nejste trapní?

Jdeme nocí už dlouho, předlouho. Čeká nás návrat z této zavirované společnosti? Tápeme tmou. Suuu, snnuu, divné zvuky, omotává nás pavučina, zpátky už nelze jít, jen kupředu. Lezeme tunelem, můžeme uvíznout, pavouky musíme milovat. Metrové hebké nohy se ovíjejí, oči zeleně jiskří, skoro dvoumetrový sklípkan, nebo tarantule.....nebo, jéžišííí to je hrůza, takovej velkej pavouk!

V každém z nás se skrývá kousek hajzlíčka, který se pokouší škodit. Zlo v nás. Zbavíme se ho, jednou pro vždy. Přetransformujeme ho! Vně nás. A pak? Stačí rajče? Nebojte, není shnilé, jen trochu jeté. Vyzkoušíme zásah! Vy vepředu, dejte pozor, to samé dělají i ti vzadu, přikrčte se!
WHAAUUUU!! Ztělesněné zlo vyběhlo! Palte! Někdo i zasáhl! Jste dobří, očištění!!!

Iluze končí. Vracíme se do lidské podoby. Ale člověk, říká si pán tvorstva. Má na tento titul právo? Chová se tak, neuzurpuje si moc ve vesmíru, notabene na zemi? Neškodí svou existencí?
„ Člověk je ve skutečnosti společenské, domácí a kulturní zvíře,“
si myslí Eric Alonso de Medina, profesor zoologie z Barcelony, Španělsko.

Tak proběhla unikátní interaktivní prohlídka ZOO ve dnech 18. a 19. května v rámci akce Čtyři dny v pohybu


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: Richard - 23.5.2005 - 9:20

....hm...
Věřím autorce, že prohlídka byla zajímavá, ale nějak jsem z toho článku zmatený a marně hledám, o čem to vlastně bylo. Asi mám nějak špatnej den.... .

Od: Jindřiška - 23.5.2005 - 15:19

Richardovi
Nemáš špatný den, byla to taková bláznivá akce, z toho vyplývá i bláznivej text. Jinak se jednalo o vizuální a taneční efekty, lidi uměleckým způobem ztvárňovali pomyslný život v kleci. jedná se o iluzi, těžko popsatelnou, lepší je vidět. Takže ale až za rok.

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.083 s