Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 7.6.2023, svátek má Iveta a Slavoj 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13455
Komentářů: 11382


MěřeníJe Petr Muk opravdu alkoholik?

31.05.2005   Martina Bittnerová   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Minulý čtvrtek se mohl leckterému náhodnému chodci naskytnout, na kraji ulice Jindřicha Plachty na Smíchově, obrázek jak ze špatné komedie. Známý zpěvák Petr Muk povlával nad chodníkem a když se přemístil doprostřed vozovky mezi auta, tak vedle něj jedno malé nákladní zastavilo a on posílen alkoholem do otevřeného okýnka čistě zazpíval úryvek své písně.

Výstup samozřejmě doprovodil pro něj typickým pohybem rukou. Pak se zavěsil do svého souputníka a zmizel v jedné ze smíchovských hospod.

Podobných situací jistě většina z nás zažívá denně a nejvíce v pozdních nočních hodinách. A proč tedy kolem toho dělat aféru. Asi bych o tom nepsala, kdyby v poslední době bulvár nespekuloval o Mukově nadměrném pití, navíc když ono čtvrteční extempore proběhlo o osmé večerní, kdy se někteří z nás vrací teprve z práce. Můj kamarád, který scénce nechtěně přihlížel spolu se mnou, mi tvrdil, že jeho kolega potkává v tomto stavu pana Muka takřka denně.

Muk se údajně potýkal s alkoholem již v minulosti, k tomu byl účastníkem podivné drogové aféry. Snad proto se bohužel o něm píše více v těchto neradostných souvislostech, než o jeho talentu. Nebudu spekulovat o důvodech, proč se možná dal (na doufejme momentální) dráhu bohéma (i když spekuluji, neboť jsem jej viděla na vlastní oči opilého jen jednou), ale evidentní je, že od zániku kapely Oceán ubíjí svůj um v muzikálech a kýčovitých pop šlágrech. Jakoby jej kdosi vykořenil z toho, co považoval za vlastní a naprosto vyplenil jeho kdysi tolik výraznou osobitost.

Muk se nejenže vypracoval ve velmi schopného zpěváka, ale dokázal udělat i slušnou koncertní šou. Však si vzpomeňme na konec osmdesátých let, kdy se v černém dlouhém kabátě s vyholenou hlavou točil dokola na Ráchel, aby divák měl pocit, že nehledí na socialistického člověka, ale někoho, kdo tak trochu v našich zeměpisných šířkách předběhl dobu. Oceán si získal přízeň tisíců českých fanoušků a dokonce vystupoval i v zahraničí.

Poněkud vyumělkovaný projekt Shalom vyrovnávající se s otázkou židovství pak zaznamenal hotové šílenství, pamatuji si na pubertální dívenky s židovskými hvězdami na tvářích. Původní poselství se rozmělnilo v davové šílenství. Potom celkem logicky Muk zahlcen opojnou slávou věřil velikášsky v úspěch své sólové dráhy a jak to dopadlo, můžeme se dnes přesvědčit sami. A já dodávám bohužel...

Zdroj ilustrační fotografie: google.comKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: Hanka - 1.6.2005 - 7:59

Nekdo to tu musí kazit
Nakonec mám ale pocit, ze tito bohémové, chlastouni a jiní nasí "dokonalou" spolecností zavrhnutá individua mají v sobe nejvíc. Málokterý opravdový umelec umí zít vzorove tak, aby se to lidem líbilo. Jsou proste takoví, ale pak nám predávají hotové klenoty. Jako by potrebovali být jiní, nepochopení, jako by je to dobíjelo, inspirovalo. Petra Muka je mi líto, ac jsem nebyla príznivkyní ani Oceánu, ani Shalomu, ale jeho hlas je mi príjemný, je to originální clovek a verím, ze tato doba jeho "úpadku" je pouze docasná a jednou nás vsechny zase prekvapí necím ohromujícím. Jan Nedved, mnohý ho neumsí mít rád, ale také je jisté, ze se zapsal do dejin hudby... také sokoval albem, Tak jsem to tu miloval, v dobe, kdy uz to od neho mozná nikdo ani necekal. Tesklivost a síla prozitku tech písní je tak silná, ze se clovek pri poslechu cítí, jako by v nich zil i spolutrpel. Je to zvlástní, jsou casto tak zatracovaní, nenávidení pro zivot, jaký vedou, ale jejich tvorba prezívá generace... daleko víc nez tvorba ctnostne zijících hvezdicek. Je to smutné, ale asi nutné, bohuzel.

Od: Martina Bittnerová - 1.6.2005 - 19:42

Hanka-já také nechci tvrdit, že umělec má žít jako vzorňák a dokonce Muka neodsuzuji, mám ale tak trochu osobní dojem, že u něj je právě alkohol možná důsledkem nepříliš zdárného vývoje kariéry, nějakého zklamání apod. Ano, jsou umělci, kterým alkohol a jiné podpůrné prostředky pomáhají, ale to neznamená, že to musí být pravidlem.
A já si nepřeji nic jiného, než aby nás Petr Muk opravdu velmi silně překvapil,protože jsem přesvědčená, že je to talentovaný člověk, narozdíl od dalších xy pseudohvězdiček, které se na hudební scéně pohybují...

Od: Hanka - 2.6.2005 - 7:59

Martina
Ano, já jsem to z tvého clánku i cítila, ze te to spís mrzí. Není nijak urázlivý, netvrdím, ze bys nekde naznacovala, ze by mel zít lépe. To bylo spís mé rozpovídání se o postrezích ve smyslu, jak na tom byl tenhle, jak tamten a jak prekvapil. A práve tak trosku pridání toho svého prání. Aby i on prekvapil. Samozrejme, nejsem vestitel, abych mu predpovedela budoucnost, ale nejak mu proste verím. At se koupe v jakémkoliv bahne, není neuprímný. Vís, ona je tezká doba. Práve díky tem (jak jsi hezky nazvala) "xy pseudohvezdickám". V dobe Oceánu si lidi vybírali, co chtejí a on je presvedcil. Dnes dostanou nabídku a vyberte si. Ale vezte, ze tahle mela tezké detství, tenhle je mimorádne silná osobnost. A podívejte - hrdina... drív se to nevedelo a bylo to lepsí. A ted se tím probij. Vzdyt, az tak moc nesleduju, ale cetla jsi neco o Lucii? (kapele) Chybí mi. Nepísete o nich ani vy, ani nikdo dalsí. Nic nového od nich neslysím. A takových je spousta. Mám pocit, ze vetsina zalezla do svých nor a cekají, az "novamánie" pomine. Ale jak dlouho budeme cekat na dalsí "mizernou lásku, dobrý pití..." "volané nedostupné stanice..."... tot otázka. Aby se nám práve ti nasi "bídníci" neuchlastali do té doby.

Od: Martina Bittnerová - 2.6.2005 - 9:38

Svého času jsem byla velká fanynka Lucie...Ale to, co se z ní stalo, to už je jen stroj na peníze... Ale Oceán, ač jsem nebyla fanynka, dnes ho vidím z jiného úhlu a ráda poslouchám nahrávky z archivu:
http://fc-ocean.zin.cz/
Je to moje dospívání, to člověka ovlivní, takže se vracím, člověk se vlastně celý život vrací...

Od: Hanka - 2.6.2005 - 14:16

Martina
já nevím, co se z ní stalo. Já ji proste uz neslysím a kdyz, pak jen stokrát odrhnuté veci. Co se týce Oceánu, také jsem nebyla fanynka, a dnes, kdyz neco poslechnu, líbí se mi to. Mela jsem také své idoly, které dnes, kdyz slysím, nechápu, jak me to mohlo oslovovat. Také byly braky, proto si o to spís i vázím muziky, která mi neco rekné, byt staré, tedy souhlasím i s tvými návraty. Kéz by nám jednou Petr Muk rekl, co se stalo, ze se to vsechno s ním stalo. Mozná bychom se divili, jak zajímavý príbeh za tím stojí.

Od: Vilém I - 9.6.2005 - 14:58

OCEÁN byla nejlepší kapela naši scény. Holt je to pryč....

Od: Hanka - 14.6.2005 - 10:08

Vilém I
A pak se div, ze se Muk spíjí

Od: 3lipy - 31.7.2005 - 18:19

Jsou to chudáci
Neunesou tíhu života, potřebují berličky. Jsou trochu slaboši, neodsuzuji je, je m i jich líto.Nesmí však promarnit čas, kdy je možné se ještě vratit.

Od: admin - 15.8.2005 - 8:17

Pro obsah nevhodných slov-vulgarit 2 komentáře smazány.

Od: hanka - 11.2.2006 - 18:40

A JE Z TOHO VENKU
Tak to vidíte, Petr Muk je zamilovaný až po uši, čeká miminko, nepije.....I když můj názor je ten, že člověk který jednou pil, dokáže přestat jen na čas a zas se to vrátí. No, uvidíme....

Od: Martina - 11.2.2006 - 19:12

No já vím, že Petr Muk teď trochu přehodnocuje svůj život, tak hlavně, aby mu to dlouho vydrželo,bohužel u těchto lidí má většina takových změn krátkého trvání.

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0191 s