Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 29.2.2024, svátek má  

Hledej na Rozhledně

Statistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 524
Publikovaných článků: 13677
Komentářů: 11411


MěřeníObřízka – rituál, nutnost nebo zrůdnost? 2. část

08.06.2005   Jindřiška Kodíčková   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Zdravotní důvody mohou být podnětem k provedení obřízky.

Předchozí díl seriálu: (klikni)

Zdravotní aspekty

Obřízka pomáhá při fimóze - vrozené vadě, při které nelze předkožku vinou jejího zúžení v přední části, bezproblémově přetáhnout přes žalud. Někteří chlapci mají předkožku tak úzkou, že se při močení nafoukne jako balón. To vede k těžkému onemocnění močového měchýře a ledvin a mnohdy končí i smrtí.

Obřízka zabraňuje parafimóze - onemocnění, při kterém sice jde (většinou s potížemi) předkožka přetáhnout přes žalud, ale ta zůstane za lemem žaludu a zaškrtí jej. Pokud se předkožka rychle nevrátí zpět, žalud začne otékat. Musí se urychleně vyhledat lékařská pomoc, jinak může dojít vlivem zaškrcení a neprokrvení i k jeho odumření. Při parafimóze je obřízka v každém případě nutná, aby se zabránilo opakování této bolestivé a nebezpečné komplikaci.

Obřízka chrání před infekčním onemocněním předkožky a žaludu způsobených bakteriemi a plísněmi, které se v teplém a vlhkém prostředí pod předkožkou masivně množí a přitom rozkládají smegma a zbytky moči. Alergicky zčervenalá místa pak kolonizují bakterie. Je zřejmé, že chybí-li předkožka, nemůže se zanítit.

Obřízka koriguje zkrácenou uzdičku - většinou vrozenou vadu, při které se uzdička (kožní spojení mezi předkožkou a žaludem na spodní straně penisu) vytvořila tak krátká, že se při přetažení předkožky bolestivě napne a neumožní hladké a úplné přetažení zpět. Při neopatrném sexu se uzdička bolestivě natrhne a silně krvácí. Způsobuje i nechuť k sexu, který se stává bolestivým.

Lepší a bezpečnější sex?
Kromě toho tím, že nestojí v cestě žádná předkožka za žaludem a jeho lem více vystupuje, při pohlavním aktu je vystaven dokonalejšímu dráždění. Také ženy při pohybech penisu vnímají tuto výraznější nerovnost na jeho povrchu lepším sexuálním prožitkem. Pocit rozkoše je tedy jednak podstatně intenzívnější, na druhou stranu však lépe kontrolovatelný

Obřízka zlepšuje hygienu a zdraví. Vědecké studie vypovídají o tom, že obřezaní chlapci trpí desetkrát méně infekcemi močových cest než neobřezaní. Kromě toho se obřezaní nenakazí tak lehce virem AIDS a jinými pohlavně přenosnými chorobami. V tomto případě nejlépe pomůže pravidelné používání kondomu. Již dlouhou dobu se předpokládá, že nejen rakovině penisu, ale i rakovině ženského genitálu lze úspěšně předcházet mužskou obřízkou a stálým partnerem.
I při pravidelném častém omývání žaludu se pod předkožkou neobřezaných mužů vytváří a hromadí nebezpečné smegma se zbytky moči. Není běžné omývat žalud pod předkožkou po každém močení. Naopak příliš časté mytí, hlavně za použití mýdla nebo sprchového gelu, může způsobovat v předkožkovém vaku podráždění nebo alergie.

Mnoho žen a mužů vnímá vzhled obřezaného penisu s neustále obnaženým žaludem estetičtěji a atraktivněji. Také lepší hygiena a čistota působí na ženy přitažlivěji, zejména jedná-li se o orální nebo spontánní sex. S vědomím pozitivních aspektů obřízky se zvýší většině obřezaných mužů také sebevědomí a zlepší vztah k jejich tělu. Ten, kdo se pozitivně vidí, působí atraktivně i na ostatní lidi.

Další díl seriálu: (klikni)Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: Hanka - 8.6.2005 - 12:11

Skoro jak reklama
Tak, ted aspon perfektne poznám, kdo kolem mne je obrezaný a kdo neobrezaný!

Od: Tonda Vlas - 27.11.2018 - 9:08

propaganda
Tento článek není nic jiného než nehorázná a zvrácená cirkumfetišistická propaganda.

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0352 s