Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 30.9.2023, svátek má Jeroným 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 510
Registrovaní čtenáři: 521
Publikovaných článků: 13526
Komentářů: 11387


MěřeníLéčení, tak trochu jinak 1. část

01.08.2005   David Šeterle   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Zdraví je pro nás tak důležité. Takové tvrzeníse může zdát jako klišé. Jako plácnutí do vody. Avšak pravdou zůstává, že to v čem přebýváme dvě třetiny dne je naším tělem.

A „to tělo“ může mít nemalou sílu naše přání přemoct a podmanit si nás. Nemocné tělo překází nemálo snů a tužeb, často zarmoutí a trápí.

A tak snad každý se snaží co může, aby jeho tělesná schránka byla tím nejlepším prostředkem k žití. Mám pocit, že v minulosti si tolik lidí zvyklo na své nedostatky (a nejnom ty tělesné). Sžili se s nimi a dokonce si je začali hýčkat. Když je pak jednou napadne: „Což takhle být úplně zdráv?“ a hned jim jakýsi potměšilý hlásek tam uvnitř sebe odpoví: „Co se to odvažuješ? Tak to prostě je! Zvykni si a nesnaž se!“, uchylují se k nenápadné útrpnosti. Potichu snášejí kamarádku Nemoc.

Přesto přese všechno má ale takový člověk mocnou sílu, s níž se dokáže uzdravit (kromě jiného...). Třeba tuhle jeho sílu probudím, přečte-li si mých pár myšlenek. Myšlenek, rodících se v místy bolestných zkušenostech.

Ta nejdelší cesta ke Zdraví vede přes lékaře, když člověk nechá všechnu práci na něm, čímž na jeho bedra naloží opravdu těžkou práci, neboť nemoc je často zakořeněna hluboko v nás. I plevel roste znovu a znovu, nevytrhneme-li jej i s kořeny. Což teprve nemoc? Je taky tak hmatatelná a viditelná jako ten plevel? Chce taky tak zneškodnit, aby jsme ji už neviděli a netrápila nás? Určitě ano. Avšak, co udělá plevel, vytrneme-li ho i s kořínky? Za čas se objeví, trošku jinde, ale přeci, znova a znova a znova... A my můžeme věčně pečovat o plevel a na kytičky, zeleninu, ovoce, co nám může zahrada dát, se nedostane. Stejně tak s nemocemi. Neustále bychom se starali o ně a plody života nám přitom unikají.

Velice rád ve všem hledám smysl. Tedy v čem tkví podstata nemoci? Proč nemoc? Začneme-li hledat a léčit ten tělesný neřád, zjistíme, že budeme-li nadále pečlivě sloužit svému tělu - starat se o něj -, tak se naše zdraví náhle zlepší. A tak se u nás objeví mastičky, prášky, všemožné olejíčky, v tom lepším případě bylinky, ovoce, vitamíny... Přesto je to pořád „služba“ a služby se často přejíme, znudíme se z ní a nakonec polevíme. Co pak? Najít si jiné mastičky, prášky... Nebo ta podstata, kterou jsem hledal, se nachází hlouběji? Někde dál? A tak přenáším důraz a pozornost z těla na hledání. Co nenajdu: moje myšlení. Nemá snad mé myšlení vliv i na tělo? Vždyť co si pevně rozmyslím, že udělám, to se stane. Dokonce i (jaksi naschvál?), když myslím, co by se mi ještě nestalo - tak se to stane. Není pak nemoc výplodem některých mých myšlenek, jež jsem nezvládl? Nestvořil jsem si tu myšlenku nevědomě či podvědomě sám?

Zdroj fotografie:www.google.com
Druhý díl: http://www.neraweb.cz/index.php?stype=all&id=2747Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0821 s