Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 1.3.2021, svátek má Bedřich 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 504
Registrovaní čtenáři: 513
Publikovaných článků: 13022
Komentářů: 11216


MěřeníSenioři v rytmu techna

08.08.2005   Martina Bittnerová   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Ta zpráva mě zasáhla jako blesk. Mlýnští senioři zbožňují techno. Vůbec se mi tomu nechtělo věřit, ale poté, co jsem obec sama navštívila, vím, že zpráva rozhodně nelže!

Neděle 7.8. 2005 15:00

Je krásné slunné nedělní odpoledne a já procházím zapadlou obcí Mlýnek, jakých najdete rozsetých po okolí desítky. Ale Mlýnek se přeci jen trochu liší od těch druhých, dechovku tu neuslyšíte, zato techno se line z každé druhé chalupy.

Proti mně si to hasí muž středního věku s vozíkem naplněným trávou, tak ho zastavím a ptám se po seniorech poslouchající techno. Jen se usměje a řekne: „Teď v létě, se projděte kolem pár baráků a uslyšíte, každý má otevřené okno.“
Poděkuji a vydávám se po zvucích libé hudby. A mám štěstí, za zeleným plotem u dobře udržovaného domku se pohupuje do rytmu paní Králíková, jak se mi sama později představí, tedy ve chvíli, kdy hudbu ztlumí, protože jinak bych jí nerozuměla.
„Paní Králíková a vám se ta muzika líbí? Co Pepíček Zíma?,“ vyzvídám.
„Jo jo, od tý doby, co mi to mladý přinesli domů, nepouštím si nic jinýho. To je jiný kafe než dechovka. To má grády, jak říká vnuk. A dokonce z toho má něco i děda, který jinak trpí nedoslýchavostí. My si ještě rádi takhle skočíme, ale víte, tělo už tolik neslouží,“ dodává omluvně. Pak opět zahřmí reprobedny a stařenka se pohrouží do svého tanečního rauše.“

O pár domů dál nacházím mnohem sdílnější dámu kolem osmdesátky, sedí na lavičce a s blaženým gestem kouří marihuanu, jako kulisa jí hraje techno. Se sympatickým úsměvem na tváři se rozpovídá:“Nooooo, já jsem dřív teda fandila spíš Jarmilce Šulákový, víte já su taky rodem z Moravy, ale potom mi děvčata na schůzi Klubu seniorů půjčila pár cédéček a propadla jsem tomu jako všichni u nás. Syn se na mě kvůli tomu zlobí, víte je to ostuda, takový mladý šedesátiletý ogar a nejde s dobou a pořád mě otravuje s Kozlovkou. „
„Vy kouříte trávu, „ neodpustím si nezeptat se. „Ba ba, děvenko, přitáká vitální babička, moc dobře se mi po ní spí.“

Neděle 7.8. 2005 18.00

Vstupuji do sálu místní hospody. Měla jsem štěstí, protože se právě koná pravidelná schůze Klubu seniorů. Hned na úvod senioři odhlasují, že jedině techno je správná volba, rozdají si semínka marihuany a začíná volná diskuse.
Poznávám i dvě stařenky, s nimiž jsem hovořila odpoledne. Vyzvu přítomné, aby se vyjádřili k technoparty, která se konala nedávno za vesnicí na louce.
Paní Lukášová celému spolku předsedá a z těch důvodů si bere hlavní slovo:
„My jsme tady s děvčaty jako tu párty navštívily a byly jsme moc spokojené. Hezky to mládež zorganizovala, trochu jsme si zařádily, ale už toho moc nevydržíme. Buchty jsme tam dětem nanesly a staraly se o ně jako o vlastní. Už se těšíme, až přijedou příští rok. Vnesou nám do našeho podzimu života trochu radosti a světla.“Nezbývá mi, než věřit slovům obyvatel Mlýnku. Jak se ukázalo, žijí v naprosté shodě s mladými a kdo by si myslel, že nejdou s módou, velmi se mýlí.
A proto s ohledem na reakci policie se musím ptát, komu vadí technaři, když mlýnečtí je považují téměř za své syny a dcery?
________________________________________
Poznámka pod čarou
Podobnost s obcí Mlýnec na Tachovsku a podobnost se skutečnými osobami je čistě náhodná!


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: Hanka - 9.8.2005 - 8:22

Kde ze ta vesnice je?
Na Marsu nebo na mesíci? Není to nejaká Pultanela, vís, ta planeta z Rumburaka, nebo kde to dávali?

Uprímne-ani mne technari nevadí, kdysi jsem chodila na diskotéku, kde hráli techno a byli tam borci, kterí na to dost dobre tancovali. Je to presne, jako kdyz se jde slusný fotbalový fanousek podívat na zápas. Ale ani ty babci preci nemely zádné moncly ani boule od obuchu.

Od: Hanka - 9.8.2005 - 8:23

Fuj. Mesíc je taky s velkým eM

Od: Máňa - 9.8.2005 - 11:33

Já taky nejradšejc poslouchám techno, vykouřím marjánku a pak buším v rytmu techna holí do hrnců. To je kolikrát vodvaz, až mi vypadně protéza.

Od: Martina Bittnerová - 9.8.2005 - 11:37

To jsem ráda, že je ta hudba tak populární nejen u seniorů v Mlýnku.-)

Od: Božka - 10.8.2005 - 9:48

U nas v domově důchodců taky nic jinýho neposloucháme. Decibely techna to je pro nás hluchý přímo dělaný, zhulíme se marjánkou a pak vyvádíme, jak pominutý,házíme po sobě protézy a hole, shazuejeme vozíčláže z křesel, to je vodvaz.

Od: Žofka - 11.8.2005 - 14:09

No bodjeť, ty policajtí nemaj pochpení pro správnej vodvaz, jen až jim bude jako nám, sami se daj na techno a marjánku.

Od: admin - 15.8.2005 - 8:18

Pro obsah nevhodných slov-vulgarit komentář smazán.

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.074 s