Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 29.2.2024, svátek má  

Hledej na Rozhledně

Statistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 524
Publikovaných článků: 13677
Komentářů: 11411


MěřeníMám přítelkyni a mám i manželku

22.08.2005   Martina Bittnerová   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Saša Kirilov, frontman pražské skupiny Vlny, je bohém, ale rovněž i Bohem obdařený člověk. Skládá, píše, organizuje, hraje a do toho vše se v září poprvé stane otcem. Sejít se s ním v kavárně by působilo možná poetičtěji, ale nad půllitrem se prostě se Sašou povídá příjemněji…


Od doby, co jsme spolu mluvili naposledy (viz rozhovor na Nerawebu ze 13.9.2004 ) se ve Vlnách hodně změnilo od sestavy kapely až po nový repertoár? Tudíž v jakém složení dnes Vlny působí a co nového máte v repertoáru?

Předně do kapely přišel zkušený muzikant, baskytarista Petr Balcárek, který hrál v minulosti s kapelami Beatings, Renesance nebo Naturál. Další změnou je bubeník Milan Szántó, který je našim publikem přijímán s nadšením. Na kytaru hraje Petr Jiskra. A máme v plánu obohatit zvuk ještě o klávesové nástroje.

Co se koncertů týče, stojí repertoár hlavně na písničkách z třetího alba Pizza!. Máme ale připraveno15  zbrusu nových písniček z nichž dvě představíme 27. srpna na festivalu Kvílení v Lipnici nad Sázavou.

6. srpna se Vlny zúčastnily rockového festivalu ve velké Jazzové zahradě v Neratovicích. Jak jsi s akcí spokojený? Můžeš nám trochu zprostředkovat atmosféru?

Na příjezdu mě uchvátily zaparkované cadillacy, které předznamenávaly ducha festivalu, rythm and blues. Hlavní hvězdou byl legendární zpěvák Pavel Sedláček, který hodně znamenal v 60. letech minulého století. Hrálo se na dvou pódiích, stánky s občerstvením, dvě ohniště, taneční parket …

My jsme od 23 hod. hráli na hlavním pódiu a náš koncert si lidi užívali do pozdních nočních hodin. Ani si nikdo nevšimnul, že za našeho kytaristu zaskakuje vzácný host Peťa Kadlček z kapely Naturál (mj. autor textu k písničce Já na to mám)!

V poslední době býváš často slyšen v rádiích. Jak mluvení do éteru zvládáš? Už jsi se setkal s přímými dotazy posluchačů, na které jsi musel odpovídat? Zaskočil tě třeba někdo nějakou neobvyklou otázkou, pokud ano, můžeš jí reprodukovat?

Když ti řeknou, že tě právě poslouchá 70-80 tisíc lidí … V rádiích jsem přece jenom nováček a tak pořad od pořadu teprve nabývám jistotu. S přímými dotazy jsem se už setkal. Ptala se mě slečna, jestli mám přítelkyni, protože by mě ráda seznámila se svojí kamarádkou, na což já: „Mám přítelkyni … (ticho) … mám i manželku …(ticho) … ta přítelkyně je vlastně moje manželka …“.

Co vlastně stojí za tím, když se chce frontman ne tak známé a slavné kapely dostat do rádia? Nebo si Vlny naopak ta rádia „objevila“ sama?

Tak hlavně mít nahrávku na odpovídající úrovni, proto jsme v dubnu 2005 natočili první oficiální singl, což pro zajímavost stálo 15 tisíc korun. A pak prostě otravovat lidi, co o tom rozhodujou tak dlouho, dokud na to nekývnou. Ale snad taky jsou ty písničky jednoduše k poslouchání a proto nás pouští.

Kdo tě zná, ví, že jsi schopen neustále skládat nové písničky, pravděpodobně dochází v tvém případě k nadprodukci, spolupracuješ třeba s jinou kapelou / interpretem, kteří tvé skladby uvádí v život?

Jednu písničku zpívá na koncertech Hynek Tomm, jehož hvězda, řekl bych, právě vychází. Zájem projevila i pražská skupina, jejíž jméno nechci uvést, protože si ji teprve „testují“.
A rýsuje se spolupráce s dalšími českými interprety. Napsal jsem hudbu ke třem amatérským filmům. Není toho zatím tolik, ale v šuplíku mám kolem 200 písniček a tisíce nápadů, tak snad něco z toho dopadne. A vlastně ještě mám „bokovku“, projekt dj_zolo_69, čas od času natočím sólový album, což mě hrozně moc baví. Ale přesto kapela je kapela.


Vlny na rozdíl od jiných kapel poměrně intenzivně koncertují, obvykle i na akcích, kde se neplatí vstupné. Je to proto, že se držíte hesla, že nekoncertující kapela přestává pro podvědomí publika existovat?

Na koncertech, kde se neplatí vstupné vybíráme „do klobouku“, což je o to zajímavější, že se ukáže za kolik vystoupení skutečně stojí. Ale musím říct, zatím se nám to vyplatilo. A kdo sejde z očí sejde z mysli, proto hrajeme, kde se dá.

Baví tě letní festivaly? Na kterých Vlny účinkovaly?

Fesťáky jsou hrozně fajn, baví mě. Letošek byl pro nás kvůli personálním změnám na festivaly skoupý. Na dvou festivalech jsme už hráli a jeden je před námi, festival Kvílení v Lipnici nad Sázavou, 27. srpna, jak jsem již zmínil. Příští rok by měl být pro Vlny lepší.

Platí ještě stále, že na vašich stránkách si mohou zájemci stáhnout vaši muziku zdarma?

To zcela jistě ano. Najdou tam písničky ze tří neoficiálních alb a na adrese http://archiv.vlny.org jsou ke stažení další projekty, na kterých jsme se v minulosti autorsky, nebo hráčsky podíleli.
A zábavný navíc může být, si prohlédnout fotky, které průběžně přidáváme nebo si přečíst texty a vzkazovník.

Léto skončí a Vlny se vrátí do klubů, co tedy chystáte na podzim. Můžou se fanoušci těšit na nějaké novinky?

Sezónu zahájíme koncertem v pražském klubu Palác Akropolis, 6. září. V září se má narodit mé první dítě, a proto s koncerty budeme pokračovat od října, na který rovněž plánujeme nahrávání dalšího singlu. Doporučuji sledovat termíny našich koncertů spolu s dalšími novinkami na našich internetových stránkách www.vlny.org .

Děkuji za rozhovor.


Zdroj fotografií: Saša KirilovKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0251 s