Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 3.12.2022, svátek má Svatoslav 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13320
Komentářů: 11329


MěřeníPo druhé vidíme s Janem Krausem

08.10.2005   David Šeterle   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Tentokráte nás ostrozrak Jana Krause provede týden po týdnu od ledna roku 2003 až do dubna 2004 (Tak to vidím já: podruhé). Pozoruhodné, jak český Kocourkov dokáže stále a stále překvapovat. Ne že by se v něm dělo pořád něco nového, spíše jsme svědky těch stejně absurdních výmyslů rok, co rok, den, co den.

A jak důvtipně si lidská hloupost mění svoji tvář. Jen, co nám zmizí z očí, přichází z druhé strany vskutku k nepoznání. Nebýt tak všech těch Krausů (a předně toho nejkrausovatějšího), nejspíš bychom se utopili v té směsici bulváru, ale i těch tak zvaně slušných deníků, nemluvě o dalších médiích, jež nám svorně i nesvorně předkládají rádo by pravdu či zprostředkovaný obrázek ze života českého hospodářství, české politiky, české společnosti...

Podivné jest, kolik práce má Jan Kraus v tomto období s rudým květem, komunisty, jež stále výše a výše vystrkují růžky. V Krausově podání jsou ale zajimavé rok od roku i taková stupňující se vánoční šílenství, o šok se snažící a neutuchající bulvární (ale už nejenom jejich) výlety do života celebrit; a neméně zajímavé zůstávají pravidelně se opakující politické (o)bludy.

Všechny tyto zajímavosti se v čtenáři, věřme, náhle přemění v dokonalé osvícení. Lžiinformace produkované špinavými ústy našich médií nezanikají tak jednoduše čtenářovou lhostejností, ale dochází k transformaci, jakémusi očistci, kdy lži se obnaží a vykoukne na nás úsměvné zrnko skutečnosti.

Je nutno vyčistit si nejen u sebe doma, před vlastními dveři, ale i venku na ulici: „...Byli jsme ve stavu tak hrozném, že ještě mnoho let se tady bude všechno jenom zlepšovat. Bude-li ovšem svoboda a demokracie.“ (s. 221)


Zdroj fotografie: http://www.xyz-knihy.cz/


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0373 s