Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 8.6.2023, svátek má Medard 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13455
Komentářů: 11382


MěřeníJiřina Bohdalová doputovala z Vinohrad na Jezerku

26.09.2005   Jindřiška Kodíčková   Divadlo   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

„ Jsem šťastná, že jsem se to neučila zbytečně, byla to pro mě jedna z nejtěžších rolí vůbec. Bude mi pětasedmdesát, a to není prdel!“ řekla lakonicky decentně představitelka paní Katty, Jiřina Bohdalová. Vyjádřila tím i rozpaky nad poněkud nesrozumitelnou situací v Divadle Na Vinohradech.

Tím nás upřímně všechny pozvala na novou premieru do Divadla Na Jezerce. Poprvé se tu představí 3. října v hlavní roli ve skvělé hře Lásky paní Katty. Sekundovat ji budou další oblíbení herci D. Syslová, J. Satoranský, O. Vlach, R. Jelínek, J.Kepka, V. Kubánková, A. Elsnerová, T. Němcová. Velkým lákadlem určitě bude i fakt, že se na jevišti poprvé setká se svou dcerou Simonou Stašovou.

Autorem tragikomické hry je irský dramatik Brian Friel, jehož text nemá tak drsný jazyk, jako většina her irských dramatiků, kteří se dnes spolehlivě zabydlují na scénách českých divadel. Jedná se spíše o jevištní báseň, kde nechybí jak tóny teskné, tak humorné. Režie se ujal Vladimír Strnisko.

Na co dalšího se můžeme těšit v nové divadelní sezóně?


Režisér úspěšné komedie Zahraj to znovu, Same, již dlouho plní hlediště, Ondřej Sokol, připravuje na prosinec další novinku, opět z dílny Woodyho Allena. Hra ponese jméno Prokletí žlutozeleného škorpióna. Zavede nás do prostředí pojišťovacích agentů, kteří se stanou obětí podvodného hypnotizéra. Zápletky, jež pak vznikají, určitě dojmou i rozesmějí.

Dále připravují své projekty režiséři Jan Hřebejk, Zdeněk Zelenka a Lukáš Hlavica. Tato jména jsou zárukou kvality i precizního vedení a tudíž se máme na co těšit.

Jinak na repertoáru zůstávají výborné kusy z loňské sezóny – Zahraj to znovu, Same se zajímavou promítanou vložkou, na níž se představují L. &Safránková a Josef Abrhám. V mrazivě okouzlujícím Vajíčku nás pobaví Jan Hrušínský s Miluší &Splechtovou . Zábavná komedie ze současnosti Takový žertík, „jihoamerická telenovela“ Vabank či hra Kaviár nebo čočka dává možnosti dalším vynikajícím hercům z domácí stáje Na Jezerce. Naopak skvělé Manželské vraždění přívítá Natašu Burger, jež na představení dojíždí až z Ljublaně. A nakonec úsměvná Nadílka.

Zdroj fotografie: archiv autora

režisérVladimír Strnisko,
 J. Bohdalová a principál J. Hrušínský


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0731 s