Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 1.3.2024, svátek má Bedřich 

Hledej na Rozhledně

Statistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 524
Publikovaných článků: 13677
Komentářů: 11411


MěřeníMám rád svou hezkou ženu

05.10.2005   Martina Bittnerová   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Klid a mír… Tak právě tato slova můžete objevit v jedné z textově nejpůsobivějších písní Manželství kapely Genius, která o sobě tvrdí, že hraje funk rock. Ale já bych jejich hudbu nijak necharakterizovala, protože se musí opravdu slyšet a to nejlépe živě. A příležitost poslechnout si právě Genius nastala minulý pátek 30.9.2005 v klubu Guru na Žižkově.

K necti samotného klubu musím říct, že chování personálu k hostům a ostatně i k členům kapely nemá asi v Čechách obdoby, pak už snad jen existuje nějaká špeluňka desáté cenové skupiny. Nepříjemná blondýnka prvně ochudila o 50 Kč za rozbitou sklenici mé přátele, přitom na rozbití se podílelo zhulené individiuum, leč z něj by nevyrazila ani pětikorunu, aby následně udělala přednášku frontmanovi skupiny V. Slížovi na téma, že nemůže sedět v křesle, aniž by něco nepil. Provokativně přinesl vlastní vodu v plastové láhvi a barmanku ujistil, že už v klubu nechal peněz dost, čímž narážel za „nájemné“ za koncert, a dál tam proto alespoň pro tento okamžik utrácet nehodlá. Povolala proto na něj muskulaturní zálohu, a s tou se V. Slíž celkem rozumně dohodl a byl klid. Po tomto extempore a nepříjemných 27 Kč za půllitr piva, jsem začala hodně přemítat nad tím, co zde vůbec dělám. Ale nakonec kapela za to nemůže a kvůli ní jsem dorazila především.

Předkapela Bikkiny Shop měla původně startovat své vystoupení kolem osmé večerní. Když se její členové neodebírali k odchodu do podzemního prostoru, kde stojí pódium, ani o půl deváté, znervózněla jsem nejen já. Naštěstí Genius netvoří žádní nováčci a proto si vyjednali začátek svého koncertu na tři čtvrtě na deset, což dodrželi. Předskupinu moji přátelé označili za rachot bez rytmu a po jejich soudu jsem se radši pod pódium  nehrnula.

Bohužel na skupině Genius se vyřádil zvukař, našinec perfektně slyšel hudbu, ale zpěv jaksi zanikal, což je trochu škoda. Přeci jen hrají muziku, ač v některých skladbách poměrně tvrdou, přesto jsou to písničky, kde i texty mají významnou roli. Nicméně muzikanti, jak už je u nich dobrým zvykem, dali do koncertu veškerou energii, která se jim začala od diváků vracet až v podstatě krátce předtím, než zvukař zavelel konec. To se nelíbilo ani kapele, ani přítomným divákům, ale jedenáctou hodinou večerní se prostě s hudební produkcí musí přestat. Vzhledem k tomu, že pro baskytaristu Honzu Slíže tento koncert zřejmě znamenal poslední vystoupení, o to víc to zamrzelo. Jeho veselé poskakování po pódiu bude chybět a určitě nejen mně. Za hodinku a něco stačil Genius zahrát skladby jako zmíněné Manželství, Život, Jsme tu doma, či Jarda s Vencou (mp3 těchto skladeb si můžete poslechnout na: http://genius-band.net )a další.

Do sychravé a ledové noci odcházel tedy návštěvník koncertu spokojen, alespoň já se nechala unášet pocitem příjemně prožitého večera, ale měla jsem to ještě s mezipřistáním ve zkušebně kapely, kde po mně opilý Viking z Kurtizán z 25 avenue žadonil cigarety, ale to už by bylo úplně jiné vyprávění…Zdroj fotografií: http://genius-band.net
Rozhovor s kapelou: http://www.neraweb.cz/index.php?stype=all&id=2292
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: Jakub - 7.10.2005 - 18:46

Já ti dám feťáka!!! :)
Já ti dám feťáka! ;)

Já se na ničem nepodílel. On mi to pívo normálně zkopl ze stolu, takže nevím proč by jsem tu sklenici měl platit. Výmluva typu "že mě musel překročovat" - pche. Vždyť stačilo říct "zdovolením".

Jinak hezky napsané ;)

Od: Martina - 8.10.2005 - 12:20

Jakub-tam snad není feťák.. Když už jsi nastavil tykání,tak fajn... No ale ta tráva ti pěkně zamotala hlavou... Ale fakt je, žes tam předtím stihl vylíčit všechny své životní trable, a pak si upadl do...No to je jedno,každopádně je to zvláštní klub.
Ale díky za pochvalu článku.-)

Od: Jakub - 10.10.2005 - 16:04

Hulení? Já jsem byl naprosto při smyslech :)))

A mimochodem - po koncertu jsme si netykali (Řepačko)? :-)

Od: Martina Bittnerová - 10.10.2005 - 16:07

Dál to nebudu rozebírat... smysly jsou asi někde jinde...

Od: Jakub - 11.10.2005 - 18:40

No dovol.

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0331 s