Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 7.6.2023, svátek má Iveta a Slavoj 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13455
Komentářů: 11382


MěřeníRestaurant Drak

27.04.2003   Martina Bittnerová   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Podnik s názvem "Drak" možná kdysi byl pokusem o čínskou restauraci v Neratovicích. Ne, že by i na jeho současném jídelníčku chyběly pokrmy jako kung-pao a další asijské speciality, ale kromě nich si můžete objednat třeba pizzu dle přání za zhruba 70 Kč, nebo i tradiční „smažák“, který se nabízí sice v české úpravě, ale zato za téměř "Euro" ceny, neboť i s hranolky a tatarkou vyjde na nelidových 97 Kč.

Jednoduše v kuchyni najdeme všehochuť - průřez snad celým kulinářským světem. Jídla jsou relativně dobrá, ale někdy kuchaři vypadne nějaké to koření do talíře navíc a host má pak v ústech horko. Výběr dezertů je slušný. Máme vyzkoušeny palačinky, průměrně stojí kolem 40 Kč. Z nich bych doporučila tu nejdražší s názvem "Palačinka s tajemstvím" za 60 Kč. Když se přesuneme z jídel k nabídce nápojů, rovněž nás ani v tomto případě nečekají příliš nízké ceny. Oblíbená Vídeň přijde na 27 Kč, Turecká káva na 18 Kč a Nespresso na 23 Kč. Ke kávě patří minerálka, zde Korunní za 15 Kč, nebo obyčejná sodovka za 10 Kč. Kdo má rád sladší nealko nápoje, tak může svlažit hrdlo Coca-colou za 20 Kč. Posezení při vínku vyjde na 35 Kč u dvoudecky bílého a 40 Kč u červeného. Nakonec nesmím zapomenout na pivo. Desítka Krušovice vás přijde na dvacku.

Tolik stručný výčet jídelního lístku. Ke kvalitě pokrmů mohu říct jediné - tato restaurace produkuje průměrná jídla, nadměrně si nepochutnáte, ani si chuť nepokazíte. Rozhodně s ohledem k výši cen by se asi mohl kuchař více snažit. Nápoje jsou v pořádku, ačkoliv např. pivo Krušovice čepuje jiná neratovická hospoda a tam se mi zdá lepší. K nesporným výhodám této restaurace patří zahrádka s plastovým nábytkem a slunečníky s kapacitou 34 míst v příjemném prostředí odděleném rostlinstvem od okolní ulice. Obsluha funguje i venku, byť o mnoho pomaleji. Nakonec jedna zvláštnost. Stejně tak jako v jižních zemích si u „Draka“ účtují za každé jídlo couvert, tedy tzv. obslužné ve výši 5 Kč.

K slušnému podniku náleží i slušné toalety, které jsou jeho vizitkou. A ty v „Draku“ rozhodně zaslouží jedničku. Vládne na nich čistota, najdeme zde toaletní papír, papírové ručníky a mýdlo. K tomu se na návštěvníka line hudba z reproduktoru.

Když se tedy zamyslím nad klady a zápory Restaurantu Drak, tak především oceňuji čistotu a příjemnou zahrádku. Jídlo ani pití hosty nikterak neurazí, přesto kvalita těchto služeb není úměrná cenám, za které by se nemusela stydět ani dobře zavedená restaurace v Praze. Ve srovnání s Prahou se „Drak“ ocitá v cenovém průměru, ale vzhledem k poměrům malého města na periférii, je poněkud drahý, zvláště, když za vidinou mimořádného kulinářského zážitku musíte vyrazit opravdu jinam.


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: Anna Spěváčková - 29. 4. 2003

Dobrý nápad
Nebyla jsem u "Draka" ani nepamatuji, byla vlastně těsně po otevření, nabízeli pořád dokola několik stejných jídel tvářících se coby čínské, ceny neúměrně vysoké, porce vzhledem k ceně neúměrně malé. Přastali jsem do "Draka" chodit, nebylo o co stát. Dnes už jen občas přečtu jídelní lístek ve vitrince u vchodu, ale pokud by mě něco nalákalo k návštěvě, pak jedině v zeleni tonoucí posezení plné popínavé zelně.Když jsem viděla porostlé stěny domů v Rakousku, Itálii a jinde, bylo mi líto, že u nás šmahem zavrhujeme tuto dostupnou a levnou zeleň, která je schopna stěny paneláků polidštit a zútulnit. Jenže: kdysi před lety jsme navrhovali, aby byly kolem domů vysázeny popínavé rostliny. Odpověď: lezou po nich myši, jsou v nich pavouci a poškozují omítku. Prostě pověry a tmářství. Odbočila jsem. Zahrádka u "Draka" by měla sloužit povinně jako vzor všem podnikatelům (tohle slovo nesnáším), tedy majitelům restaurací se zahrádkou k následování.

Od: Rezi - 29. 4. 2003

Zahrádka, ano ale to ostatní ne
Souhlasím, zahrádka je tam skutečně příjemná, přesto při vidině toho, co musím u Draka zaplatit za ne příliš dobrou kvalitu, si nemyslím, že by měla být k následování se vším všudy. Zahrádka v příjemném prostředí, s dobrým pivem a skvělou kuchyní mi tady v Neratovicích rozhodně chybí.

Od: ninjato - 5.6.2003 - 17:32

ve draku je fajn
Docela bycz nesouhlasil s tímto článkem, protože do této restaurace chodíme již dlouhou dobu a jme téměř spokojeni. Je pravda, že jídla jsou trochu dražší než jinde, ale za to dostanete pořádnou porci a my s manželkou máme někdy problém sníst celou porci. Jídla jsou moc chutná a my jsme spokojeni.S obsluhou jme též spokojeni a vždy je na nás milá a přívětivá a nečekámé příliš dlpouho a pokud jo, tak je to proto, že jsme přišli a bylo zde hodně lidí a byli jsme další v pořadí a je jasné delší čekání, ale to je v každé obsazené restauraci bežné a takovedle věci si musí zákazník uvědomit.Je pravda, že kdysi to bývalo malinko horší, ale to je personálem. Teď je tam dobrá obsluha jak slečna tak i pán a a kuchaři se snaží a nepamatuji si, že by jme měli v poslední době nekdy problémy s jídlem. Zůstaneme věrni restaurantu DRAK a vždy, když budeme mít chuť na něco dobrého, rádi tam zajdem, abychom tam strávili další pěkné chvíle. ninjato

Od: Ala - 6.8.2003 - 11:18

Brr to je tam jak sem dostala zkazenej hermelin, nechutneee,

Od: Jeanne - 27.8.2003 - 19:36

Dříve sme restauraci Drak navštěvovali s celou rodinou skutečně často, ale v poslení době čím dál častěji dáváme přednost restauraci v Bořanovicích-Golemu(ale to sem nepatří). Řekla bych, že v Drakovi jsou ceny průměrné a rovněž tak jsou na tom i jídla. Nikdy mi z nich nebylo špatně, ale že by šlo o nějaký kulinářský zážitek, to rovněž nemůžu tvrdit-skutečně už sem tam ale nebyla asi 3 měsíce!

Od: Rezi - 28.8.2003 - 7:05

Ano,přesně tak, Drak to je průměrnost. A nechceš o Golemovi něco napsat?Samotnou by mě zajímalo, jaké to tam je...Aspoň soukromě napiš.

Od: Evicka - 1.9.2003 - 18:23

Do Draka obcas zajdeme,ale bohuzel meli by zmenit jidelnicek.Cina nic moc.At jdou na zkusenou na Melnik,nevim,jak se tamni cina jmenuje,ale je to ta ulice k zamku a je to v patre.Golem je dobry,hlavne posezeni na zahradce,ale silene drahy,neda se tam casto chodit.Jinak u Draka vyborna,skvela zahradka.

Od: Míša - 9.11.2003 - 14:31

jídlo zklamalo
jen chci podotknout co se jídla týče,několikrát jsem to zkusila se stejným výsledkem,přepálený olej,ryba připálená,kung pao přesolené,kamarádka tam byla s MANŽELEM nikdo jiný tam nebyl,dali si pusu a v tom přišla obsluha/slečna/ a tak je seřvala,že si připadala jako děvka,jinde se najíte určitě líp a s příjemnější obsluhou

Od: Joe - 21.4.2005 - 0:41

Jídelní lístek je na webu
V Draku jsem byl nedávno a opravdu jsem si pochutnal. Myslím, že si na jídelním lístku může vybrat opravdu každý, je na jejich stránkách: www.az-region.com/drak

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0205 s