Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 2.3.2024, svátek má Anežka 

Hledej na Rozhledně

Statistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 524
Publikovaných článků: 13677
Komentářů: 11411


MěřeníBlondýnek není nikdy dost!

03.12.2005   Pavla Králová   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Pravá Blondýnka 2 - Legally Blonde 2
Film USA, 2003
Žánr: Komedie
Režie: Charles Herman-Wurmfeld
Hrají: Reese Witherspoon, Luke Wilson, Sally Field, Regina King, Jennifer Coolidge, Bruce McGill, Bob Newhart

Po nečekaném komerčním úspěchu prvního dílu s názvem Pravá Blondýnka (vysílala Nova, 17.11.2005) v hlavní roli s Reese Witherspoon snad každý tušil, že taková příležitost se nezahazuje a pokračování na sebe nenechá dlouho čekat. A skutečně - do dvou let vzniklo volné pokračování s názvem Pravá Blondýnka 2 (Legally Blonde 2 - Red White & Blonde) pod taktovkou Ch. H. Wurmfelda a v produkci samotné Reese.

Ani tento snímek se neblahé pověsti „dvojek“ nevyhnul. A tak se opakuje klasický scénář: první díl se trefí do současné nálady ve společnosti a i když nepřináší nic světoborného - pobaví, a protože nese určité nové schéma, trhá rekordy v návštěvnosti. Naláká tak na druhý díl, avšak ten divákova očekávání nenaplní
Pokračování „trháků“ se většinou vyplácí, neboť lidé jdou (v dobré naději, že se pobaví stejně nebo lépe jako u sledování „jedničky“) na snímek do kina a nebo si ho přinejmenším půjčí domů. Za klasický příklad „ohranosti“ můžeme považovat pokračování Shreka (i když dobrý, jedničce se přesto v očích diváků nevyrovnal a v tomto případě si troufám říct, že se tomu stalo jen proto, že přišel až jako druhý - myšlenka už se tu jednou objevila a tak vlastně až na komické situace neměl čím překvapit.)

Elle pracuje v jedné velké právnické firmě a zároveň plánuje svatbu s Emettem (potkali se v prvním díle /Luke Wilson/) a když zjistí, že matku jejího milovaného psíka Bruisera vězní firma testující kosmetiku, rozhodne se to změnit. A nebyla by to Elle, aby se nepustila do něčeho pořádného. Přípravy na svatbu nechá na Emettovi a sama se rozjede do Washingtonu prosadit zákon zakazující testování kosmetiky na zvířatech.

Tedy i v druhém díle se setkáváme s tou samou Elle, která neztrácí svou jiskru, odhodlání ani řečnický talent, ale...už nepřekvapí. Už od začátku víme, jak celý film dopadne, protože v růžovém světě jiné než růžové konce prostě neexistují. Zda je to dobře nebo ne ponechám na každém z vás. Někdo má překvapení rád a někdo ne.

Blondýnek sice nikdy není dost, ale v případě této série platí nikoliv třikrát, ale dvakrát a dost ! A to ne proto, že by byla „dvojka“ výrazně špatným filmem, ale proto, že potenciál tohoto nápadu zdá se mi již plně vyčerpán.
Film si můžete půjčit ve videopůjčovnách na VHS a DVD.Zdroj fotografie: www.osobnosti.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0254 s