Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 30.6.2022, svátek má Šárka 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13230
Komentářů: 11309


MěřeníOpičí příšera znovu útočí!

26.11.2005   redakce   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Klasický příběh, který právě znovu ožívá pod taktovkou Petera Jacksona. Ten si po úspěchu Pána prstenů plní dávný sen a natáčí remake slavného filmu z roku 1933. Tato kniha je literární verzí tohoto kultovního díla.


Kdo by neznal krále Konga, obřího lidoopa s nadpozemskou silou, který podlehne křehké plavovlasé dívce. Už po sedm desetiletí je slavný Cooperův film King Kong výzvou pro všechny filmové tvůrce milující romantiku a dobrodružství. Novozélanďana Petera Jacksona (nar. 1961), režiséra, producenta, scenáristu a herce, tvůrce mj. trilogie Pán prstenů, oslovil tak silně, že se už jako devítiletý rozhodl pro filmové umění, aby mohl o králi Kongovi jednou vypravovat sám. „King Kong je příběhem o lásce. Neříkal bych mu přímo love story, ale rozhodně tu jde o lásku. A taky o bájný ostrov se ztracenou civilizací od dinosaurů po gorilu,“ poznamenal ke svému zpracování původního námětu M. C. Coopera a E. Wallace.

Knižní přepis Cooperova filmu představuje vzrušující svět filmařů v třicátých letech minulého století, kdy kouzlo techniky umožnilo natočit nezapomenutelný příběh o dobrodružném duchu doby, o neprobádaných místech na naší planetě zahalených tajemstvím. Tehdy bylo možné představit si malý, v širém oceánu dosud neobjevený ostrov, na němž se zastavil čas a domorodí obyvatelé sdílejí společnost s prehistorickými tvory. Románová podoba byla vydána krátce před premiérou filmu na počátku roku 1933 a je dílem spisovatele a novináře D. W. Lovelace. Po dvaasedmdesáti letech vyšla nyní kniha v USA znovu, doplněna vyčerpávajícím doprovodným textem M. C. Vaze o vzniku Cooperova filmu, a předznamenala celosvětovou premiéru Jacksonova pohledu na věčný i vděčný příběh. Přeložena do češtiny, uvádí remake King Konga také u nás.


Pokud máte zájem o tuto knihu, můžete ji vyhrát v nové soutěži na Nerawebu, která startuje právě zítra a končí 18. prosince 2005! Najdete ji v rubrice Světem zvířat: (klikni) .

Edgar Wallace, Merian C. Cooper, Delos W. Lovelace: KING KONG
Vydalo nakladatelství XYZ.Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0385 s