Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 5.10.2023, svátek má Eliška 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 521
Publikovaných článků: 13535
Komentářů: 11387


MěřeníDárek pro všechny Tlučhořology

08.12.2005   Martina Bittnerová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Tlučhořologie je věda, jejímž základům dala prvotní impuls dvojice Kaiser s Lábusem, která na počátku devadesátých let začala vysílat nekonečný seriál s původním názvem Rodinka a pak když skončil na vlnách Českého rozhlasu, získal nové jméno Tlučhořovi.

A právě tomuto unikátnímu rozhlasovému projektu se věnuje kniha s názvem Kaiser, Lábus a Rodinka Tlučhořových, která potěší nejen znalce tohoto kultovního dílka. Nicméně i ti, kdož Tlučhořovým dosud nepodlehli, po jejím přečtení určitě naladí nedočkavě rozhlasové vlny.

Kromě profesních portrétů obou protagonistů - Oldřicha Kaisera a Jiřího Lábuse přináší i historii jejich vzájemné spolupráce a samozřejmě seriálu samotného. Pro jemné namlsání slouží ukázky textového přepisu dvou dílů Mrtvola a Zácpa, a rovněž připomíná prehistorii seriálu, protože samozřejmě ani Tlučhořovi nevznikli ze dne na den, ale přirozeným vývojem, v ukázce „Rozhlasová soutěž“ už vystupují postavy, jež přešly celkem přirozeně do již řečeného seriálu.
Pro ty, kdož Kaisera s Lábusem pravidelně poslouchají, je určitě přínosné, že v knize najdou seznam všech protagonistů, u hlavních s rozsáhlejší, u epizodních se stručnější charakteristikou. A nechybí ani seznam všech dosud odvysílaných dílů opět se základním popisem konkrétní situace.
Tlučhořovi jsou jedněmi kritiky zatracováni jako pokleslá zábava, druzí kritici vidí i pozitiva a posluchač se baví. Pochopitelně některé díly jsou nabitější humorem, některé méně, každopádně udržet roky pozornost posluchače, s tím, že už dnes existuje slušná řádka fanoušků schopných odříkávat některé repliky ze seriálu z paměti, je bezesporu odměnou pro tvůrce.
Chcete-li tedy potěšit pod stromečkem své blízké také humornějším dárkem, nezapomeňte koupit tuto knihu a přibalte k ní alespoň jedno cédéčko s příběhy rodinky Tlučhořových. Závěrečnému resumé v několika jazycích, čítajících i vietnamštinu, neodolá totiž i největší škarohlíd.Jan Czech: Kaiser, Lábus a Rodina Tlučhořových
Edice Komedie, nakladatelství Pražská scéna v roce 2004

Zdroj fotografie: www.prazska-scena.cz
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: Jan Lála - 5.2.2006 - 18:45

TLUČHOŘOVI JSOU SKVĚLÍ!!!
Tlučhořovi jsou skvělí!!! poslouchám je už půl roku každej den, vynechal jsem asi jen pět dní. Je to geniální seriál dvou ksvělých a geniálních herců Kaisera s Lábusem. Vždycky jsem měl tyhle dva rád a teď je mám rád ještě víc. Nejradši mám ovšem Mirko Hýla! Skvělý bonvián a bohém a milovník života. Tipuju, že až mi bude tolik jako jemu, budu mu dost podobný! Ať žijí Kaiser s Lábusem!!!

Od: Martina Bittnerová - 5.2.2006 - 19:08

Jo taky mám moc ten seriál ráda, některé díly jsou sice slabší, ale jinak je to legrace. Jelikož znám spoustu básníků a umělců vůkol, a často většina z nich jen planě mluví, zdá se mi podoba Mirko Hýla geniální... Prostě Lábus tuto sortu lidí zcela vystihl...

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.025 s