Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 1.6.2023, svátek má Laura 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13451
Komentářů: 11381


MěřeníProč bulvár tolik lže?

06.12.2005   Martina Bittnerová   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Vždy jsem se naivně domnívala, že bulvár jen převrací fakta, a alespoň částečně na nich článek staví. Dnes jsem se přesvědčila o své naivitě. Nakladatelství Stratosféra je dobře prosperující podnik, a pod svými křídly pěstuje rovněž bulvární deník, na jehož webu řádí v diskusích cenzura jak zběsilá, a který se opravdu zase jednou vyznamenal.

Nejmenovaný čtenář mě totiž upozornil, že zaznamenal v onom bulváru text o S. Issovi, který obsahoval něco v tom smyslu, že Superstar Issa chystá návrat ke své ex přítelkyni modelce A. Divišové. Pozorný návštěvník Nerawebu jistě ví, že nedávno se zde objevil rozhovor právě s Andreou Divišovou (rozhovor najdete zde: http://www.neraweb.cz/index.php?stype=all&id=3361), jež žije spokojeně v zahraničí a chystá se svým přítelem svatbu. Samozřejmě zmíněný bulvár, lidově řečeno, vařil z vody a ani se neobtěžoval sehnat si pár informací o současném životě této úspěšné modelky. Čtenář na článek v bulváru reagoval v diskusi pod ním, a sdělil ostatním slušnou a nevulgární formou, jak se věci mají ve skutečnosti. Tento jeho příspěvek byl smazán s argumentem, že obsahuje nevhodné výrazy a tím celá věc pro cenzora skončila.

Na tomto konkrétním příkladu tedy můžeme vidět princip fungování takového typu deníku – do světa hlásat lež, však on si nějaký „neználek“ náš časopis koupí a těm, kdož by chtěli říkat pravdu, to jednoduše zatrhneme.
Ale i novinář by měl ctít nějakou etiku, a myslím, že žalob by se na hlavu autorů podobných neseriózních zpráv mohlo snášet mnohem více, než se tomu doposud děje, a rovněž na bedra těch, kteří dávají prostor k jejich publikaci. Protože pak by vznikla nutnost dbát více na pravdivost toho, co z jejich pera vzejde. Tím by došlo k určité rekultivaci médií, kterou ostatně potřebujeme jako sůl.


Zdroj obrázku: mciu.k12.pa.us


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: Ada - 6.12.2005 - 17:46

S takovymi casopisy bych si nevytrela ani ...
Nechapu jak nekdo muze verit necemu, co se v nich pise.
Hlavne, aby to byla senzace a meli z toho prachy.

Od: Martina - 7.12.2005 - 8:42

Ado-bohužel stále existuje dost lidí, kteří si je kupují...Jinak by jejich vydavatelé neprosperovali. Zarážející je spíš na tom ta nesmyslná cenzura, a absolutní nechuť říct alespon desetiprocentní pravdu...

Od: Ada - 7.12.2005 - 9:49

Bohuzel, nekteri lide jeste veri, ze co je psano to je dano.Mozna za to muze i urcita zavist a skodolibost.Nekteri lide si radi prectou o vzletech a hlavne padech znamych lidi.No a bulvar, kdyz na nic zajimaveho neprijde, tak si to proste vymysli.Hlavne, aby se to prodavalo.A na webu proste mazou to, co se jim nehodi do kramu.

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0244 s