Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 7.6.2023, svátek má Iveta a Slavoj 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13455
Komentářů: 11382


MěřeníOdhalování Ježíškovy totožnosti probíhalo postupně

19.12.2005   Martina Bittnerová   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Ivona Březinová je nejen báječná spisovatelka, která už léta píše knížky pro děti a mládež, ale také maminka na plný úvazek prožívající předvánoční shon stejně jako většina z nás. Ale i v této hektické době příprav si udělala čas, aby se podělila o to, jak se u nich doma slaví vánoční svátky.

Máš dvě dcery, kdy přišly domů s tím, že Ježíšek neexistuje? A jak jsi na to zareagovala?

U nás probíhalo odhalování Ježíškovy totožnosti postupně. Některé dárky pod stromečkem byly od Ježíška, jiné od maminky, další od tatínka, od dědečka, babiček... Dcery velmi brzy poznaly, že dávání dárků je někdy větší dobrodružství než jejich dostávání, že být Ježíškem je zábava i radost. A to je drží dodnes.

Konec roku je veskrze čas bilanční, když bys měla tedy shrnout, co se ti v roce 2005 opravdu podařilo?

Letos mi vyšlo šest knížek, z toho jedna v Chorvatsku a jedna v česko-anglické verzi. Podílela jsem se i na vzniku sbírky pohádek pro děti s vadami sluchu. Kniha Teta to plete byla letos nominována na Zlatou stuhu, získala Cenu učitelů a v čtenářské anketě dětí vypisované Sukovou knihovnou pro mládež obsadila šesté místo. Mám radost, že vyšla kniha Básník v báglu, tak trochu dívčí román a trochu příběh o K.H. Máchovi. A novou radost mám z toho, že se mi letos podařilo napsat k Básníkovi pokračování. Bude se jmenovat Blonďatá Kerolajn a vyjde v březnu. Momentálně dokončuji poslední úpravy na knížce Lentilka pro dědu Edu. Je o malém Honzíkovi a jehopradědečkovi, který onemocní Alzheimerovou chorobou. A ještě z něčeho mám dobrý pocit - konečně fungují mé webové stránky. Takže pokud někdo hledá informace o mně nebo o mých knihách, stačí se podívat na http://www.ivonabrezinova.cz.

Jak doma trávíte Vánoce? Dodržujete nějaké speciální zvyky?

Vánoce trávíme celá rodina pohromadě. Jsem šťastná, že můžu být s manželem, se svými dětmi i se svými rodiči. Dcery už si na flétnu nacvičují koledy. Na &Stědrý večer krájíme jablka, jestli v nich jsou hvězdičky, pouštíme skořápky se svíčkami, dcery někdy dokonce házejí střevícem, aby zjistily, jestli se už vdají. Ale vzhledem k tomu, že jim je teprve dvanáct a patnáct, tak jejich brzký odchod z domova snad nehrozí.

Necháváš se strhnout předvánočním stresem, jako je uklízení, pečení a zběsilému shánění dárků?

Uklízím i peču, jak mi čas dovolí. Ale bez vydatné pomoci maminky a obou dcer bych se neobešla. Dárky většinou kupuji v průběhu roku. Když se mi něco líbí, schovám to, a dokonce ani nikdy nebojuji s nutkáním věnovat dárek předčasně. Vždycky si počkám, až se budu moci na chvíli stát Ježíškem.Zdroj fotografií: ivonabrezinova.cz, autor portrétu Karel Kestner


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0231 s