Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 30.9.2022, svátek má Jeroným 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13280
Komentářů: 11316


MěřeníPokladnice vzpomínek

17.06.2003   Markéta Karešová   Próza   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Před pár dny jsem ztratila zlatý náramek. Byl to dárek od manžela, stejně jako ostatní mé šperky, které nikdy nesundávám. Ta ztráta mne bolela. Dva dny jsem nedělala nic jiného, než myslela na to, kde jsem byla v osudný den ztráty a prohledávala všechna možná i nemožná místa zas a znova. Nic.

Připomnělo mi to loňské léto, kdy jsem na vodě ztratila prstýnek. Byl také od manžela, byl totiž snubní. Nejdřív jsem jako šílená prohledávala celou loď a všechny naše věci a pak i trávu všude kolem. Nic. Zbytek dne jsem proseděla na břehu a brečela jsem. Ztratila jsem symbol našeho manželství. Bezděky jsem začala kontrolovat všechny šperky, které jsem odmítla nechat doma, jestli ještě něco nechybí. A něco jsem si v tu chvíli uvědomila. Nejen snubní prsten, ale každý, který mám je pro mne symbolem. Symbolem něčeho, co jsme prožili.
Ten nejstarší mi dal k 18. narozeninám. Prožili jsme spolu báječný víkend, na který nikdy nezapomenu. Tenkrát jsem se totiž rozhodla, že tohohle chlapa už nepustím.
Druhý prstýnek mám z dovolené v Řecku, z naší svatební cesty. Byli jsme pod stanem a vařili si na ohni, ale byli jsme si strašně blízcí.
Třetí prstýnek mám také z dovolené – z Chorvatska. Ten jsem si vyprosila, když jsem ho viděla za výlohou zlatnictví a nechtěla jsem odejít bez něj. Nikdy nezapomenu na ten laskavý úsměv mého manžela, když mi ho kupoval.
Čtvrtý prsten jsem dostala k desátému výročí naší svatby. Je s kamínkem ve tvaru srdce a je z pořádného kusu zlata. Když mi ho dával, řekl mi: „To srdce je moje, tak ho opatruj.“
V každém z nich je část mého života, je to má pokladnice vzpomínek.
A tak běhám po bytě a hledám ztracený náramek. Dostala jsem ho totiž k Vánocům v tom roce, kdy jsme se rozhodli pro miminko.


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.028 s