Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 1.6.2023, svátek má Laura 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13451
Komentářů: 11381


MěřeníHoroskopy z časopisů přijímejte s humorem

18.01.2006   Martina Bittnerová   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

...říká astroložka a numeroložka Dagmar Čapková.

Astrologie je určitý způsob životní filosofie, pomáhá vám nějak konkrétně ve vašem osobním životě?
Samozřejmě - i když jsem s astrologií začínala poměrně pozdě, i přesto jsem objevila v sobě mnoho vlastností a předpokladů, které jsem sice tušila, ale astrologie mi je pomohla pojmenovat. A jakmile má již něco jméno, lze s tím pracovat.
Jednak se naplnila moje potřeba stále něco studovat a získávat informace, takže v tomto směru mám „vystaráno“ až do konce života, později se naplnila i potřeba pomáhat lidem v praktické rovině, která je u mne rovněž signována v horoskopu.

Je výhodné nechat udělat svému dítěti horoskop hned záhy po narození, aby rodič věděl, či tušil, co má ve svém dítěti rozvíjet, nebo čeho se případně při výchově vyvarovat?
Zcela určitě je to nejen výhodné, ale i potřebné právě z důvodů, které uvádíte. I když každý rodič své dítě dobře zná, přece jen nelze často zjistit, z jakého důvodu dítě třeba reaguje neadekvátně. Jestli je nutné zajistit mu více aktivity a jakým směrem, nebo je přecitlivělé a prostě jen nedokáže své vnitřní pocity dát přiměřeným způsobem navenek atd.
Ve všech těchto případech může astrologie, nebo i numerologie ukázat rodičům cestu ve výchově.
Navíc v horoskopu je i vidět, jak dítě vnímá ze svého pohledu rodiče, oblast domova, takže je to i informace pro rodiče, kde může být problém a kde bude třeba nutná náprava.

V řadě časopisů vychází tzv. horoskopy na každý den, které mně osobně připadají velmi úsměvné, nicméně někteří lidé jim věří, jak máme k podobným prognózám přistupovat?

Jako k něčemu, co nás v té chvíli pobavilo, ale z čeho není nutné si dělat těžkou hlavu.

Většina těchto horoskopů se zabývá pouze postavením Slunce v určitém znamení, což je velmi zavádějící.

Každý z těchto jedinců má Slunce na jiném stupni znamení, v jiném domě, v jiných vazbách na ostatní planety. Takže každý z nich bude prožívat ono období trochu odlišným způsobem.


Astrologové někdy koncem listopadu loňského roku předpovídali, že snad zhruba do konce ledna tohoto roku bude „špatné období“, které přinese nedobré události. Co je na tom pravdy? A jakým způsobem lze vůbec podobnou předpověď zjistit, podle čeho se určuje?
Ano skutečně jsou zhruba od konce minulého roku napěťové aspekty mezi planetami a v podstatě z těchto vazeb lze určit, jestli ono období bude pohodové, nebo spíše napjaté a jak se následně projeví i v horoskopech jednotlivců.
Ještě vysvětlení – i když každý astrolog musí mít základní vzdělání týkající se principů astrologie, přesto ne každý se zabývá všemi oblastmi astrologie.
I když denně samozřejmě sleduji pohyb planet, přesto je pro mě bližší psychologická astrologie, která se zabývá vším, co se v člověku odehrává - jeho chováním ať již v původní rodině, v partnerských vztazích, s čímž souvisí i typ partnera, kterého si vybírá – jeho reakcemi navenek, v oblasti práce i v dalších oblastech.
A s výše uvedeným souvisí i typ klientů, kteří mě navštěvují.

S jakým ohlasem se setkáváte u svých klientů, resp. máte nějakou zpětnou vazbu. Ozvou se vám třeba někdy, že určitý problém, či situaci, kterou jste jim pomohla řešit, zvládli?
Zpětné vazby jsou, ať již v podobě toho, že se klient ozve třeba za rok a chce vypracovat další výhled na příští rok, nebo, když postupně během času vypracujete horoskopy celé rodině. To vše jsou ohlasy, že moje práce měla smysl.
Nejmilejší jsou však ohlasy, když klientka přijde do jiného stavu a čeká miminko v důsledku mnou vypracovaných vhodných termínů.
Některé ohlasy mám i ve své poradně, kterou mám na stránkách a kde odpovídám na jednoduché dotazy.
Možná by těch zpětných vazeb mohlo být více, což se doufám stane, až si klienti uvědomí, že jejich horoskop je vlastně vývojovým obrazem. A na jejich cestě - zvláště v těžších etapách života - by je měl astrolog provázet průběžně.

Na kolik mě, jako klienta, přijde podrobně zpracovaný horoskop?
Ceny astrologických služeb jsou různé, odvíjí se rovněž podle oblastí, kde astrolog žije, podle nabídky a poptávky apod.
U mne zpracovaný osobní – nativní – horoskop, který obnáší zhruba 25 stránek A4 psaného textu stojí 1.000,- Kč. Každý horoskop, nebo numerologický rozbor dávám klientovi v písemné formě, aby měl možnost třeba po letech se k němu vrátit a pochopit další informace, které mu předtím mohly uniknout.

Pomáhat lidem a pracovat s nimi stojí značnou energii, kde a čím jí tedy dobíjíte?
Jednak mne energií naplňuje moje rodina, která je velká, takže podnětů mám mnoho. A protože většina mé práce se odehrává u počítače, potřebuji i práci fyzickou – takže zahrádka a pokojové květiny, kterých mám plný byt. A uklidňuji se u činností jako pletení košíků, malování na sklo a hlavně hodně čtu.
Také odezva klientů, kterým jsem nějakým způsobem dokázala pomoci, mi přinese vždy nový, pozitivní náboj do další práce.

_______________
Dagmar Čapková,
Astrologická a numerologická poradna
e-mail:capkovadagmar@seznam.cz
http://astrologie.mysteria.czZdroj fotografie: archiv Dagmar Čapkové


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.1394 s