Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 2.3.2024, svátek má Anežka 

Hledej na Rozhledně

Statistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 524
Publikovaných článků: 13677
Komentářů: 11411


MěřeníOdpověď Tomáše Savky kritikům jeho alba

17.01.2006   Pavla Králová   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

…aneb exkluzivní minirozhovor s Tomášem Savkou

Kdy se začalo album natáčet a jakým směrem jste se v něm chtěl vydat?
Album Neslibuju modrý z nebe se začalo natáčet v polovině srpna 2005 s tím, že jednu písničku už jsme měli natočenou z dřívějška. Byla to „Tebe já znám“.

Jak se Vám pracovalo a jaký máte pocit z nové desky?
Hudbu mi psal převážně Dan Barták a texty Marek Libert. Oba jsou moji velice dobří kamarádi, a proto mě spolupráce s nimi bavila a všechno probíhalo v klidu a pohodě. To je pro natáčení velmi důležité. Směr, resp. styl, který se na desce objevuje bych přirovnal k „popfunkyswingu“. Tedy prvky klasického popu, ve kterém se objevují prvky jak funky, tak swingu.

V čem je deska jiná oproti vašemu debutu?
Jiná je druhá deska hlavně v tom, že se s autory velice dobře znám, takže mi psali písně, jak se říká, na tělo. To při natáčení debutu dost dobře nešlo, protože za prvé jsme se ještě neznali a za druhé jsme měli velice málo času
na natočení a vydání.

Nejoblíbenější píseň z desky?
Jednoznačně „Don´t ask me how“, blues, kde se objevuje klasický swingový big band plus symfonický orchestr. Hudebně rozhodně nejlepší věc z desky. Ukázky všech písní si můžete poslechnout na mém oficiálním webu www.tomino.cz

Kam byste chtěl dále ve své tvorbě směřovat?
Nejsem si ještě úplně jistý, ale rozhodně to nebude rap, nebo bigbeat. Poslední dobou tíhnu ke swingu. Ve světě swing zpívá čím dál tím víc mladých lidí, přeswingovávají se nové popové písničky. Snad tato móda dorazí i k
nám (úsměv).

Děkuji za Tomášovo vyjádření a dodala bych snad jen to, že každý sedíme pod stromem, na kterém zpívají ti naši nejoblíbenější ptáci.


Odezva na článek: Po Savkovi přejmenovali město!

http://www.neraweb.cz/index.php?stype=all&id=3782

Zdroj fotografie: www.osobnosti.czKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: Lenka - 18.1.2006 - 13:26

Tome, je spousta lidí, kteří mají tvou muziku rádi. Tvoje CD se mi líbí to druhé možná o chlup víc než to první. Právě proto, že to není to pověstné tuc tuc. Je rozmanité, má bohaté aranžmá. Místy až filmové nahrávky - např. Svítá jsou prostě nádherné. Ta muzika je víc než plnohodnotná a je vidět, že ji dělali lidi, kteří o hudbě něco ví, čerpá z historie jazzu, černošské hudby i novodobých stylů. Těším se už na další tvojí desku a doufám, že jak píšeš, bude mít se swingem něco společnýho.

Od: Honza - 18.1.2006 - 16:38

Držím palce, ať se CD líbí! U mně je to jasný - jsem pro. CD je OK

Od: Bety Zelená - 19.1.2006 - 8:57

Bety
Tomáši,líbí se mi obě CD a musím taky přiznat,že druhý je propracovnější.Hudba,kterou zpíváš se mi moc líbí.Konečně někdo z mladých zpívá převážně český písničky s krásnýma textama a hudba je zajímavá právě proto,že se tam prolíná několik žánrů.Tvoje písničky můžu poslouchat každý den a nikdy se mi "nepřejí".Souhlasím s tebou,že písnička Don´t ask me how je fakt nejlepší z anglických,který jsem od tebe slyšela.Těším se na další tvoje CD a přeju tobě a tvým dobrým a taky šikovným kamarádům hodně úspěchů a hodně takových krásných desek.

Od: Lída - 19.1.2006 - 14:47

Chtěla bych napsat pro fandy i antifandy, že Tom je hlavně svůj. Kdo jeho druhý CD neslyšel typuje podle prodejnosti, že asi nic moc a tak píše blbosti. Ona je totiž ta deska velice vydařená. A kdo písničky z ní slyšel, jednoduše si nechce připustit, že jsou dobrý, odmítá je příjmout a svůj názor tak vnucuje jiným.Tomáš prostě překvapil. Že se druhého CD zatím neprodalo tolik, co toho prvního je asi tím, že to první mohlo někoho trochu zklamat. Tahle druhá věc je ale skvělá a bezchybná, jednoznačně nedoceněná. Toť pouze můj názor.Tome, hodně štěstí.

Od: Lucík - 21.1.2006 - 10:12

Je zajímavé, že zde žádná větší diskuze neprobíhá, na rozdíl od článku, který je v rubrice Kultura. Z toho usuzuju, že lidi zajímá hlavně neurčité tlachání, když se mají vyjádřit ke konkrétní věci už najednou nemají, co říct. Mně se hudba Tomáše líbí. Není to hip hop, ani RnB, je to kvlitní nadčasová muzika. Držím ti palce v kariéře - Tome

Od: marketa - 30.5.2009 - 22:27

tomas savka je hezkej kluk a ma ty nej nej pisnicky

Od: marketa - 30.5.2009 - 22:29

od markety pro toma

Od: marketa - 30.5.2009 - 22:30

od markety pro toma
tome mas tu nej nej krasnejsi pisen

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0375 s