Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 30.5.2023, svátek má Ferdinand 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13448
Komentářů: 11380


MěřeníNepodceňujte psychotesty!

02.02.2006   Martina Bittnerová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

V posledních letech se rozmáhá při všemožných výběrových řízeních absolvování psychotestů, které mají nejčastěji budoucím zaměstnavatelům odhalit profil uchazeče o práci, uchylují se k nim však i jiné instituce a často bývají doplňkem přijímacích zkoušek na různorodé typy studia. A přestože někdy podobnému zkoumání našinec intenzivně uniká, může si být jist, že jednou v životě se mu nevyhne.

Bohužel psychologie se dlouhá léta u nás považovala za obor méněcenný a spolu s psychiatrií navíc obor zneužívaný, a proto málokdo z nás bere psychotesty vážně. Bohužel pro nás jej vážně berou ti, kteří je pro nás uchystali, přičemž úspěch či neúspěch v nich může výrazně ovlivnit naši budoucnost. Ne každý má ovšem to štěstí, že disponuje někým, kdo jej na psychotest osobně připraví. A právě pro ty, kdož podobnou možností nedisponují, vydalo nakladatelství Portál v roce 2004 velmi užitečnou publikaci s názvem Psychotesty a jak v nich uspět z pera britského publicisty Iaina Maitlanda.

Kdo by však hledal jen suchou teorii, bude zklamán. Publikace totiž nabízí, vedle objasnění základních pojmů, rovněž všechny druhy praktických testů, ověřujících schopnosti verbální, neverbální i matematické, a také testy zkoumající schopnosti prostorové představivosti. Na konkrétních příkladech si čtenář ověří své dovednosti a znalosti, přičemž na konci knihy najde klíč obsahující správné odpovědi.

Samozřejmě prostor několika stran nemůže pojmout několikastránkové testy, na nichž si čtenář bude donekonečna dokazovat svůj um, a právě z toho důvodu Maitland nabízí praktické rady, jak u dotyčného druhu testu přesně a efektivně postupovat. Při osvojení těchto jednoduchých, ale účinných principů pak můžeme zvládnout jakýkoliv úkol. Protože, jak jistě víme z vlastní zkušenosti, často nám k vyřešení úlohy chybí pouze dostatek času, a máme tendence se zdržovat něčím, co nám třeba zrovna nejde na úkor dalších x bodů, které bychom mezitím zdárně vyplnili.

A proto pokud právě vás čeká nějaký důležitý a rozhodující test, tak místo utápění se v obavách, opatřete si určitě tuto knihu. Vždyť jak už napovídá sám název, byla napsána k tomu, abyste i vy uspěli!

Zdroj obrázku v úvodníku:  http://www.portal.czKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0275 s