Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 1.6.2023, svátek má Laura 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13451
Komentářů: 11381


MěřeníAl Bano už nemiluje Rominu

02.03.2006   Martina Bittnerová   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Ona krásná Američanka, on o osm let starší a o několik centimetrů menší Ital s nádhernou barvou hlasu a rozsahem čtyři oktávy! Dohromady spolu tvořili dlouho nerozlučný pár jak v soukromí, tak na jevišti. Jejich písničky zbožňovali nejen italští a němečtí fanoušci. Fenomén Al Bano a Romina Power pronikl vlastně do celého světa, kdy pro jedny znamenal popový kýč, pro druhé příjemnou a oddechovou muziku.

První krůčky

Romina Francesca Power se narodila 2. října 1951 americké herečce Lindě Christian a herci, častému představiteli tzv. záporáků, Tyronu Powerovi. Manželství Lindy a Tyrona vydrželo pouhých pět let a poté Linda vzala Rominu i její mladší sestru Taryn do Evropy, kde s nimi pendlovala nejčastěji mezi Itálií a Španělskem. Romina pak od čtrnácti let hrála v několika italských filmech, zajímala se o hudbu a malovala. První singl Quando Gli Angeli Cambiano Le Piume vydala již v druhé půli šedesátých let 20. století. V té době začínal jako zpěvák i Al Bano (celým jménem Al Bano Carrisi, narozen 20.5. 1943), který si většinu písní navíc skládal sám. Při natáčení filmu Nel sole poznal Rominu a 26. července 1970 se s ní oženil. Záhy po svatbě přišla na svět dcera Ylenia, o dva roky později syn Yari.
První společnou desku Al Bano s Rominou natočili v roce 1975 a tím se odstartovala jejich hvězdná a zářná kariéra.

Dokonalý pár

Většina z nás si vzpomene na nejeden televizní záběr z osmdesátých let minulého století, kde se Al Bano dívá upřeně Romině do očí a zpívá jakoby pro ní. To co jiné pěvecké dvojice musely předstírat, oni nemuseli. Prostě jen před hledištěm existovali, pouze přenesli své pocity před zraky diváků. A proto v každém jejich gestu není kalkul, nýbrž těžko definovatelné pouto. A publikum zbožňuje pozitivní, zamilované a opravdové příběhy. Žádný muž se asi Al Banovi nedivil, že vzhlížel ke své manželce a naopak ženy jistě schvalovaly Romině sympaťáka Al Bana. Vedle nesčetných společných vystoupeních a tudíž velkému vypětí, zvládli ještě rozšířit svou rodinu o dvě dcery Cristel a Rominu.
Ovšem v jejich případě si štěstí a úspěch vyžádal obrovskou daň. Když se v roce 1994 jejich dcera Ylenia stala v New Orleansu pravděpodobně obětí únosu, okamžitě duo zrušilo všechna svá vystoupení a samozřejmě věnovalo veškerou energii k nalezení dcery. Přesto v roce 1995 dokázali ještě vydat svou poslední desku a potom se jejich umělecké dráhy rozešly. Al Bano se věnoval sólové kariéře a Romina začala psát knihu o svém otci. Pochopitelně, jak už to bývá, tragédie kolem ztracené dcery se odrazila v jejich vztahu určitou krizí, kterou se jim nepodařilo překonat. Tedy Al Bano ji vyřešil k Rominině zděšení po svém a to tím, že si našel o osmadvacet let mladší partnerku a svou stále půvabnou manželku, s níž strávil téměř třicet let společného života, opustil. Rozvedli se v roce 1999. Tím idylická pohádka o krásné Američance a malém Italovi skončila.

Co dělají dnes?

Al Bano si s novou družkou Loredanou Leccisco pořídil dva potomky, nicméně s ní vydržel přesně pět let. V současnosti je tedy sám, věnuje se hudbě, jeho poslední deska z roku 2005 se jmenuje Ti Parlo Del Sud, a s Rominou komunikuje pouze přes právníky. Bohužel nevěří tomu, že jeho dcera Ylenia dosud žije.

Romina po šoku a bolesti, jaký ji rozvod způsobil, se vrhla do práce, jednoduše v ní našla potřebnou terapii v nelehkých časech. V roce 2001 si odbyla debut na divadle ve známé hře Vagina Monology, účinkovala v italské televizní show a především maluje, přičemž má za sebou již několik výstav svých děl. K tomu v Indii natočila a zrežírovala krátký film Upaya. O svém soukromí ale jinak nemluví a na rozdíl od svého exmanžela doufá, že se Ylenia jednou objeví živá…

Ačkoliv Al Bano s Rominou již netvoří téměř sedm let dvojici ani v soukromí ani na jevišti, dokázali za doby své společné slávy uskutečnit okolo 100 turné po všech kontinentech a prodat 23 milionů desek. Přestože některé vztahy pomíjivě mizí, nechávají po sobě vzpomínky, někdy dokonce i hezké písničky, a tak v případě Al Bana i Rominy budou navždy symbolickou kronikou jedné velké lásky.


Zdroj obrázku: google.comKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: Clara - 29.12.2013 - 17:05

Tyrone Power ?
Jak můžete napsat, že Tyrone power hrál role záporáků. Jeho doménou byly především romantické a dobrodružné filmy a v jeho repertoáru nechyběly ani role vážné. Měla by jste si to opravit ....Vaše informace je mylná

Od: Renata - 24.5.2019 - 20:42

Al Bano
Pravdou je, že ze vztahu odešla Romina. Loredana jen na čas vyplnila prázdné místo, ale Al Bano nikdy Rominu nepřestal milovat.

Od: anonym - 5.2.2022 - 1:19

Sluší jim to pořád krásné spivaji a mají nádherný hlas❤️❤️❤️

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0921 s