Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 2.3.2024, svátek má Anežka 

Hledej na Rozhledně

Statistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 524
Publikovaných článků: 13677
Komentářů: 11411


MěřeníOpravdu potřebujete něco Super?

13.03.2006   Pavla Králová   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

On-line verze magazínu Super Spy, Super.cz, na svých stránkách reklamou děkuje svým čtenářům, neboť jen za minulý měsíc eviduje přes 2.800.000 přístupů. Super.cz se věnuje téměř výhradně „zajímavostem“ ze světa lidí na vyšších společenských příčkách, česky řečeno celebritám, nebo spíše lidem, o nichž se mluví. Co na tom shledávám alarmujícího?

Právě onu pokleslost naší zábavy. Po vyřízení e-mailů a přečtení horoskopu na Seznamu, se obvykle z této stránky vydáme prozkoumat novinky ze světa, kam nepatříme. Jaké má ta či ona boty? S kým kdo chodí? S kým kdo předstírá, že chodí? Kdo komu přišel na nevěru? Hulil Hůlka trávu? Co má Bílá k večeři? Jak ohodnotíte to, co má na sobě? Anebo – schvalujete jí/jemu tenhle krok? A naposled: práskněte něco na svou (ne)oblíbenou celebritu!

Zkrátka, tyto a jim podobné stránky skýtají bezpočet podnětů k „duševnímu rozvoji“. A přesto a nebo právě proto se dokázaly stát tak oblíbenými. Dnes už lidi na internetu nejspíš příliš nezajímá výtvarné umění, nebo nějaký osobní rozvoj. Převážnou většinu lidí zajímá (i na našem webu) článek, týkající se známé osobnosti, často diskutovaného obecného problému, nebo něčeho, co má tu moc ovlivnit konkrétně životy čtenářů samotných.

 

Fenomenální je také čtenost tištěného bulváru, "krále" všech deníků - Blesk čte dle průzkumu společnosti GfK Praha - Median, až 1.543.000 lidí denně (bez Nedělního Blesku). Ze solidních deníků dokáže jeho čtenosti konkurovat pouze MF Dnes, kterou čte přibližně 1.111.000 čtenářů. Další bulvární deník, Haló, čte "pouhých" 34.000 lidí.

 

Udělala jsem si malý osobní průzkum, kdy jsem svým známým z internetu položila 4 otázky:

 

1) Čtete Super.cz?

2) Pokud ano, odkud na stránky vstupujete?

3) Čtete jiný podobný server (bulvární) na internetu? (Jaký?)

4) Čtete tištěný bulvár?

 

Z celkového počtu 26 zúčastněných čtou Super pravidelně 4, občas 3, všichni (až na jednoho) sem přistupují ze Seznamu, pouze 2 čtou jiný podobný server na internetu (internetovou verzi deníku Blesk) a 4 z nich čtou tištěný bulvár. Já osobně se musím přiznat, že tyto stránky také občas navštívím, a to většinou když nevím co dělat a ruka s myší mi tam spíše "ujede". Je to takový nepodmíněný reflex.

 

A co vy? Dostal vás bulvár?

Zdroj fotografie: www.novinky.czKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: Martina - 13.3.2006 - 9:00

Ano, přiznám se, že já taky sklouznu občas rukou ze Seznamu na bulvár, ale to je tvrdý kalibr ten Super... Vylhaný až do konce...

Od: Michal Verner - 14.3.2006 - 23:27

Super?
Zatím neznám ale jdu se hned podívat.

Od: Renata Šindelářová - 15.3.2006 - 19:24

Michale, myslím, že není nutné se trápit. Není důležité být IN, ale šťastný - a toho lze docílit pouze pozitivním přístupem. :-)

Od: jakub křivánek - 16.3.2006 - 15:19

na jasně položenou otázku...
Jestli mě bulvár dostal? Ne. Nečtu, nesleduju, nezajímá. Děsím se toho, že by se někdo podobně dopodrobna šťoural v životě mém nebo někoho blízkého, a tak ze soucitu k našim celebritám nečtu, nesleduju...

Od: Michal Verner - 16.3.2006 - 21:38

Bulvár?
Mě samozřejmě bulvár taky nechává klidným. Mé předešlé vstupy jsou jen podivení nad tím, co všechno lidé udělají pro peníze a jak hluboko jsou pro to zchopni klesnout.

Od: Karel Tábor - 23.3.2006 - 0:36

Je to vlastně velkej byznys...
Nejhorší je,že v bulvární zábavě typu Big Brother nemusí "celebrity" umět vlastně vůbec nic,jenom prostě existovat a přesto velká část národa prahne po detailech ze života těchto nul,nejlépe intimní povahy.To v "Superstar" museli alespoň umět zpívat.Ale po všech těchto nadlidech do roka a do dne ani pes neštěkne, proto je nutné vygenerovat další celebrity a Blesky se tisknou,lidi to hltají a kšefty se hýbou...

Od: Ondra K. - 24.3.2006 - 16:41

nečtu, neznám, nechápu a snad z protestu ani teď na zmíněný odkaz nekliknu

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0375 s