Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je neděle 4.6.2023, svátek má Dalibor 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13454
Komentářů: 11381


MěřeníUzdravení návratem do minulého života

15.03.2006     Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Od nepaměti člověk pátrá po tom, co je na druhé straně našeho nebytí. Od nepaměti se člověk ptá, proč se někdo rodí krásný, šťastný, bohatý, jiný jako mrzák, slepec, homosexuál, zločinec. Někdo se se svým osudem umí vyrovnat - "pánbůh dal, pánbůh vzal", jiný prožívá se svými problémy a nemocemi peklo na zemi. Někdy ani lékaři se svou klasickou medicínou nedokáží takovému člověku pomoci - a tak se tonoucí i stébla chytá. A světe div se, stéblo vede na cestu k uzdravení.

Že se regrese (návrat do minulých životů) užívá jako léčebná metoda i u nás, je mnohým známo. Poprvé však Brian L. Weiss, vědec, který vystudoval psychiatrii na Yalově a Kolumbijské universitě, ve své knize „Jedna duše, mnoho těl“, vydané nakladatelstvím Metafora, čtenářům přibližuje léčebnou metodu regrese, spojenou s progresí (návštěva daleké budoucnosti).
Na mnoha případech pacientů nás doktor Weiss vede, krůček po krůčku, spolu s pacientem, do minulých životů, kde dotyčného nechává procítit jeho chování v určitých situacích, k určitým osobám, se kterými má v současném životě problémy. Pacient dochází k pochopení svých mezilidských vztahů i k příčině svého onemocnění. Pokud nepochopí a nechce změnit svoje chování a přístup k zavedeným praktikám, vede ho terapeut do blízké i daleké budoucnosti. Na křižovatku dvou cest, kde na jedné čeká dotyčného zklamání, bolest, zoufalství a utrpení z nemocí, na druhé klid a mír, spokojené mezilidské vtahy, šťastný život. Pochopitelně, že si každý vybere tu druhou variantu. Uvědomí si, že svým chováním v minulosti si vytvořil dnešní život, a že budoucnost si tvoří v přítomnosti. Chápe, proč se mu děje dnes právě toto, proč má problémy s tím či jiným člověkem a v odhalené budoucnosti uvidí, kam by došel, kdyby svoje chování nezměnil - svoji zlobu, slovní útoky, křik, nenávist, sobeckost, strach, lakotu... Pochopí, že pokud mu někdo v tomto životě ubližuje, byl to právě on, kdo v minulosti ubližoval jemu. Uvědomění, odpuštění, empatie, neoplácení stejného stejným jsou první kroky k našemu duchovnímu (a duševnímu) vývoji.
A tak ať už této léčebné metodě lidé uvěří či neuvěří, ať si myslí, že si svoje prožitky jen namlouvají, nebo že to jsou jen jejich tajná přání, důležitý je výsledek. Narovnané mezilidské vztahy, uzdravení s plnohodnotnými prožitky již dnes, v tomto pozemském bytí.


Jedna duše, mnoho těl - Brian L. Weiss, vydalo nakl. Metafora
Zdroj fotografie: www.metafora.czKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0416 s