Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 7.6.2023, svátek má Iveta a Slavoj 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13455
Komentářů: 11382


MěřeníJednooká kočka alias kocour na inzerát

10.03.2006   Martina Bittnerová   Próza   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Zatímco někteří lidé se zbavují svých chlupatých kamarádů z nesmyslné obavy před ptačí chřipkou, jak o tom informovala média, jiným není jejich osud lhostejný.

A tak na jednom brněnském sídlišti visely po sloupech poměrně dlouho plakátky, v nichž nešťastná majitelka hledala ztraceného jednookého kocourka. Zřejmě vyslechl volání přírody a vydal se ulovit si nějakou fešnou družku.

Bohužel se tou dobou potulovala v těch končinách dvě jednooká kočičí stvoření. To druhé, které ovšem nikdo nepostrádal, nalezl jistý mladý muž a donesl si je domů spolu s telefonním spojením uvedeným v plakátku. Na číslo zavolal, ovšem ke svému údivu se dozvěděl, že zoufalá panička už svého kocouřího „Žižku“ objevila, a proto po nezbytné instrukci sousedky chovatelky koček a jejího daru - sáčku granulí, se jednooký krasavec usídlil na posteli svého dočasného pána. Vedle základní očisty a nakrmení si kocour vyškemral starý polštář, na němž celkem blaženě usnul a jeho nálezce posléze rovněž, přestože si poněkud lámal hlavu s tím, co s mladým elegánem provede. Vždyť jeho dva pejsci kočky rozhodně v lásce neměli.

Zotavení zvířecího tuláka proběhlo příliš rychle, neboť již nad ránem vesele skotačil na peřině svého nálezce a dožadoval se pozornosti, hlazení a drbání, a poměrně ho uráželo, že jeho dobrodinec se necítí tímto vstřícným gestem polichocen, nýbrž mu ze rtů vypadávají až příliš ostrá slova.

Když se nevyspalý a zničený nálezce vymotal z duchen, napadlo ho něco o likvidaci užitečného zvířete, jak by pronesl klasik. Ke svému zděšení navíc po důkladné prohlídce zjistil, že elegán není on, ale ona, čili pravá kočičí dáma, která tedy nemá jeho nuzný panelákový byt vůbec zapotřebí. Mladý muž rozhodnut situaci rázně vyřešit, znovu zatelefonoval paní z inzerátu, aby ji vysvětlil, že do této situace ho vehnala nepřímo ona, protože přeci původně zachraňoval jejího kocoura a nemohl tušit, že se tou dobou jejich ulicemi plíží dvě jednooké šelmičky. Dotyčná paní nakonec ustoupila argumentům, pro jednookou kočičí dámu přišla a odvedla ji ke svému jednookému kocourovi.

Snad z tohoto kočičího svazku nevzejde žádné potomstvo, protože pokud by se koťata pomamila či potatila, určitě by se přihodilo, že by nakonec po jednookých kočkách pátralo celé Brno.A dokážete si pak představit ten zmatek? Já tedy ne!
Zdroj fotografií a námětu k příběhu : Roman H.


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: Libuše Cortéz Čiháková - 12.3.2006 - 0:56

Já jsem se dvou kočičích sourozenců-přivandrovalců ujala, dala je vykastrovat, poskytla jim celkovou veterinární péči, a tak mi spolu se třemi našími kočkami vesele prožírají majetek. V tomto okamžiku nový jarník, který jsem si hodlala koupit.

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0344 s