Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 2.3.2024, svátek má Anežka 

Hledej na Rozhledně

Statistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 524
Publikovaných článků: 13677
Komentářů: 11411


MěřeníDetektivka, která vám vezme dech

02.04.2006   Pavla Králová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Nechte se pohltit výpravným jazykem Laury Joh Rowlandové, která ve své knize NAVONĚNÝ RUKÁV vysílá samuraje Sana Ičiróa odhalit pachatele hned dvou vražd. Pohodlně se usaďte, uvařte si čaj a nerušeně vklouzněte do světa samurajských tradic, mocenských pří a zběsilých citů. Rovněž v Japonsku se vraždí a umírá. Také v Japonsku mají detektivy, zločince a ubožáky, toužící jen po moci. I zde jsou lidé zmítáni vášněmi a slabostmi. V Japonsku 17. století.

Nikdy jsem nebyla příznivcem detektivek. V životě jsem přečetla dvě. Drama v Livonsku od Julese Verna a to pouze proto, abych nemusela číst jeho klasické výtvory, jež se mi nezdají nijak sympatické a potom právě NAVONĚNÝ RUKÁV. Když jsem prosila o zaslání recenzního výtisku, řekla jsem si, že to za pokus stojí. Detektivka. A ještě ke všemu z japonského prostředí. Zkrátka nevídané. Hned v prvních několika stránkách se děj "rozjel" takovým stylem, že jsem zkrátka nemohla přestat číst.

Sano Ičiró je hlavní vyšetřovatel samotného šogúna a když zemře šogúnův rádce Makino, který ho v dopise žádá o prošetření své smrti, nemá Sano na výběr a pouští se na tenký led. Pokud neuspěje - šogún ho nechá popravit, nebo v lepším případě vyhostit ze země.

Za šogúnovými zády však zuří skrytý boj o moc nad osudy Japonska mezi pánem Macudairou a komořím Janagisawou a Sano chce zůstat nestranný. Pokud by prokázal vinu jedné ze zúčastněných stran, mohl by počítat s téměř jistou smrtí nebo alespoň krutou pomstou.

Sano hraje o čas, řady podezřelých se neustále rozšiřují, do hry se zapojuje i Sanova manželka, aby mu s vyšetřováním pomohla. Uprostřed všech snah o objasnění velice nejasného Makinova úmrtí ale umírá významný člen jednoho ze znepřátelených rodů.

Děj neustále nabírá na obrátkách, charaktery jednotlivých postav se začínají odhalovat a času ubývá. Tahle detektivka je napínavá až do samotného konce a odhalení viníků.

Kniha je zatím posledním dílem série detektivních příběhů o Sanu Ičiróovi, všechny předešé díly vyšly již dřívě rovněž v nakladatelství Metafora.

Knihu NAVONĚNÝ RUKÁV vydalo v roce 2006 nakladatelství Metafora.

Zdroj fotografie: www.metafora.czKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0368 s