Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 2.3.2024, svátek má Anežka 

Hledej na Rozhledně

Statistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 524
Publikovaných článků: 13677
Komentářů: 11411


MěřeníPolitici jsou Marťani aneb už víte koho volit?

22.03.2006   Pavla Králová   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Vždy jsem se podivovala nad tím, když se u nás doma debatovalo o politice. Dospělí seděli kolem stolu a jednohlasně odsuzovali snad veškeré politické dění v ČR i ve světě. Zvláště to povolební u nás. Tolik nesplněných předvolebních slibů, až se to zdá nemožné! Tolik populistických kroků vlády a vzájemné napadání stran před volbami. Ani dnes nechápu, jak vlastně někdo může doufat, že to, co politikům vychází z úst, myslí upřímně.

Řeči se vedou a voda teče. A obzvlášť politické řeči. Při některých výrocích politických představitelů tuhne krev v žilách a doslova se dostavuje pocit, že chudáci právě přistáli na planetě Zemi a snaží se tu rychle zorientovat, ale moc jim to nejde.

Zeptám se takto. Kdo v naší zemi ještě věří Davidu Rathovi, nestrannému za ČSSD, volebnímu lídru pro Prahu a ministru zdravotnictví? Pokud se domníváte, že nikdo, pletete se. Panu Rathovi podle průzkumu CVVM věří celých 29 % populace. Tomu panu Rathovi, který ve speciálu Otázek Václava Moravce na otázku státního dluhu odpověděl, že jsme "evropským tygrem". Tomu panu Rathovi, co nebyl občany nikdy zvolen a kvůli němuž lékárníci krachují a jdou do stávky. Tomu panu Rathovi, který tvrdí, že za protesty lékárníků stojí ODS!

Pan prezident Václav Klaus, který nedávno snowboard označil za levicový sport, se tradičně drží na vrcholu žebříčku důvěryhodnosti s úctyhodnými 68 %.

A jak si v onom žebříčku stojí politický buldozer, Jiří Paroubek, chlapík jako vy? Ten, co si pořídil byt, jehož běžná cena se v době jeho koupě pohybovala kolem 2 až 3 milionů, za pouhý milion šest set tisíc? Ten i se svým autobusem dosáhl na celkovou bramborou pozici, důvěřuje mu celých 44 % dotázaných.

Předseda ODS Mirek Topolánek se drží v důvěryhodnosti na svém mírném podprůměru. Největší popularity tento politik dosahoval ve druhém čtvrtletí roku 2004, kdy mu důvěřovalo celých 40 % lidí. Nyní je se 33 % na pomyslné deváté příčce.

Cyril Svoboda, volební lídr KDU-ČSL pro Prahu, ministr zahraničních věcí a místopředseda KDU-ČSL se svými 37 % důvěryhodnosti figuruje na celkovém 7. místě.

"Top 10" české politiky:

  1. Václav Klaus - 68 %
  2. Vítězslav Jandák - 64 %
  3. Petra Buzková - 47 %
  4. Jiří Paroubek - 44 %
  5. Bohuslav Sobotka - 38 %
  6. Pavel Rychetský - 37 %
  7. Cyril Svoboda - 37 %
  8. Zdeněk Škromach - 35 %
  9. Mirek Topolánek - 33 %
  10. František Bublan - 33 %

Snad jediné pozitivum, jež na tomto údaji shledávám je, že zde nefiguruje ani jeden komunista.

Podle dosavadních průzkumů veřejného mínění by s mírným náskokem v červnových parlamentních volbách zvítežila ODS, následovala by ČSSD, KSČM, Strana Zelených a KDU-ČSL.

Zdroj fotografie: www.google.comKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: Libuše Cortéz Čiháková - 22.3.2006 - 9:36

Petro tak jsi tedy všem vysvětlila bravurně.Pokud máme mládež takto smýšlející,o budoucnosgt se nebojím.Jen tak dál Pájo.

Od: Libuše Cortéz Čiháková - 22.3.2006 - 9:38

Chtěla jsem řící Pavlo. Petr a Pavel to se mi to smíchalo-nebudou mít nějaké výročí či co?

Od: Pavla Králová - 22.3.2006 - 17:28

svátek mají až někdy v červnu :-)) to je v klidu, moje mamka je petra a taky si to u nás každej plete...

Od: Karel Tábor - 23.3.2006 - 0:13

Nepapouškujme novináře,mysleme hlavou!
Milá Pavlo, ač nejsem komunista,ze tvého výkladu předvolební situace se mírně zachvívám.Především je naprosto zjevné,komu fandíš.Když si odmyslím bulvární fráze a znovupřežvýkané žvásty o bytech a majetku některých soc.demokratů,kterými nás krmí někteří tendenční novináři nesvětového formátu,musím si položit otázku: proč nevybavuješ dehonestujícími poznámkami také členy stran,které ti,zdá se, imponují?Co například korupčnická šajka okolo Dyby,Kočárníka a dalších ozdob ODS, za jejichž vlády se rozplynul kamsi obrovský majetek,čehož ozdobou byl,dnes už mezinárodně uznávaný defraudant Kožený?A prezident Klaus,který býv.prezidenta Havla převyšuje snad jen fyzickou výškou,jinak ničím,tehdejšímu hromadnému rozkrádaní stranil,neznaje "špinavé peníze".A co podivné kauzy s bytem politicky zcestovalého pana Tlustého?A co takové vojenské čachry-machry nejsvětějšího muže ve sněmovně - pana Kalouska?Ve srovnání s tím bledne i grossovská aféra,kterou sám bez uzardění rozpoutal...A tak bych mohl pokračovat,ale raději přestanu,je mi z toho na nic.A tak musím jen konstatovat" až půjdeme volit,mysleme hlavou,pokud možno vlastní...K.T.

Od: Pavla Králová - 23.3.2006 - 14:00

Milý Karle, to, komu fandím vám sice může být naprosto zjevné, ale domnívám se, že jste ve svém soudu byl také poněkud předpojatý. Vycházela jsem z průzkumu společnosti CVVM, která nás informovala o tom, nakolik důvěřujeme předním českým politikům. Pokud vím, kritizovala jsem Ratha, Paroubka a Klause. Ostatní dva jsem nekritizovala, neboť jejich "akce" se zatím zdají být čisté. Nezaměřila jsem se na strany, ale na konkrétní osobnosti. To je nutno rozlišovat. Za to, že nemám ráda komunisty se nestydím a domnívám se, že je zpatečnictvím, aby nadále figurovali v naší politice. Poslední odstavec je pouze informativního charakteru. Děkuji za pochopení.

Od: Timil - 23.3.2006 - 14:04

Myslet nestačí
Je mi to líto, ale myslet nestačí. Dehonestujícími poznámkami bychom mohli ozdobit téměř každého politika za jakoukoliv stranu. Žel málokdo má natolik pevné morální uvědomění, že ho žádná z mnoha příležitostí nezkorumpuje. A proto je třeba naše politiky nejen volit hlavou, ale především je neustále kontrolovat a dávat jim najevo, že jsou hlídáni. A především když někde vyplave něco nepěkného, pak dávat najevo odpor natolik hlasitě, aby byli nuceni odejít a nést odpovědnost. Tedy nejen hlava je potřeba, ale také osobní angažovanost. A to se tady moc nenosí.

Od: Stanislav Beránek - 23.3.2006 - 22:19

Václav Klaus označil Snowboarding za levicový sport a Topolánek se za to Snovborďákům omluvil :-)). Možná malé překvapení pro Pavlu Královou, ale ministry u nás (ani v jiné zemi) nikdo nevolí. Tudíž plakat na Rathem, je pláčem na nesprávném hrobě. podívejme se na fakta a čísla která tak pracně shromáždila aokomentovala. Upřímně mě překvapuje, že v top ten je sedm socdem. Je to možné, že lid nemiluje výstředního gentlemana Vlastimila Tlustého? Co jsme to za zemi, že lídr opozice je stejně populární jako ministr vnitra?

Od: Bětka Švarcová - 23.3.2006 - 23:10

A o čem že ten článek vlastně byl? Kromě top ten z výsledků veřejného mínění obalené nemnohými a již mnohokrát opakovanými (tudíž nepříliš vtipnými) frázemi vyčtenými z novin nenabídla Pavla Králová čtenáři zhola nic. Mimochodem, paní Čiháková, mohla byste i nám, těm zřejmě méně chápavým, prozradit, co že nám to vlastně Pavla tak bravurně vysvětlila? Pokud máme mládež takto smýšlející, skutečně se o naši budoucnost bojím. Doufám, že budoucnost leží spíše v těch, kteří skutečně myslí vlastní hlavou, nikoli v těch, kteří dovedou prezentovat myšlenky jiných.

Od: Bětka Švarcová - 23.3.2006 - 23:10

Mimochodem, a co ten Fidel s tím má společného?

Od: Bětka Švarcová - 24.3.2006 - 11:23

Mimochodem, ještě menší doplnění k mé včerejší reakci. Rozhodně jsem nechtěla útočit na autorku článku tím, když jsem vyjádřila obavy o naši budoucnost. Po přečtení článku se u mě jednalo o jisté zklamání z něj, jelikož ač se slečna Králová v úvodu docela pěkně rozepsala, nakonec byl článek zaveden do otřepaných klišé. Mám za to, že článek by měl něco sdělovat, nejčastěji tedy to, co si autor myslí o nějaké situaci či jevu, ne to, co již všichni znají z oficiálních médií, jelikož to v nich již bylo naněkolirát přežvýkáno. Možná mám vysoké nároky, ale domnívám se, že pokud článek nic nesděluje, není třeba, aby vůbec vznikal. B.Š.

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0301 s