Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 21.2.2024, svátek má Lenka 

Hledej na Rozhledně

Statistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 524
Publikovaných článků: 13677
Komentářů: 11411


MěřeníCo všechno jsme schopni obětovat pro krásu?

04.04.2006   Pavla Králová   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Nakolik si ceníte krásy? Proč je pro nás nyní tolik důležité mít velká prsa, nebo malý nos? Kolik jsou pro dokonalé proporce lidé ochotni obětovat a co vytrpět? Není někdy naše honba za ideálními tvary na hranici lidských možností a zdravého rozumu? Co si o tom myslí profesionální modelka Andrea Divišová?

Několik citátů o kráse:

  • Vše, co je v člověku krásné, je očima neviditelné. - Antoine de Saint Exupéry
  • Krása tkví v oku pozorovatele. - William Shakespeare
  • Utrhl jsem květinu, zvadla mi. Chytil jsem motýla, zemřel. Až pak jsem pochopil, že krásy je třeba dotýkat se srdcem - neznámý autor

Nedávno proběhla médii zpráva o švýcarské modelce Janině Matrig, která si nechala prodloužit nohy o 3 cm, které jí údajně chyběly ke kýženým 175 cm, což je ideální výška modelky. Modelka je již po operaci a momentálně se rehabilituje. Zda se vrátí zpět na mola není zatím jisté, nyní je důležité, aby se znovu naučila bez problémů chodit. Na svých stránkách Janina ovšem informuje o tom, že operaci nepodstoupila pouze kvůli ideální výšce, ale kvůli dlouholetým zdravotním problémům. I tak ale tato informace nutí k zamyšlení nad současnou hodnotou krásy.

Většina lidí chce být krásná. Je to přirozená touha. Někdo se krásný narodí - tedy krásný v tom dnešním smyslu slova, neboť krása je přeci v každých očích jiná. Pro někoho je dosáhnout ideálního vzezření jednoduché, někdo se ideálu za celý svůj život ani nepřiblíží. I tak můžeme žít spokojený život, záleží jen na tom, jakou cenu kráse přikládáme a zda si dokážeme vážit sami sebe právě za to, jací jsme.

Plastické operace, zahušťování vlasů, solária, fitness, bělení zubů, depilace, manikúra. To všechno jsou způsoby, jak přetvořit člověka. V dnešním smyslu slova tedy spíš zdokonalit. Jen se podívejte na hollywoodské hvězdy - jak krásně ve filmech vypadají, jak jim zuby bělostí doslova září, jaké mají svaly a jak se jim lesknou vlasy! Kdo by vlastně nechtěl vypadat jako oni? Nebo se jim alespoň přiblížit?

A tak chodíme na liposukce, cvičíme, snažíme se nejíst nebo jíst zdravě a po každém jídle si čistíme zuby. V přestávkách mezi naším oblíbeným seriálem sledujeme střídavě reklamy na čokolády, žvýkačky (aby vaše zuby vypadaly přirozeně), make-upy (aby vaše pleť vypadala ještě přirozeněji) a barvy na vlasy (aby vaše vlasy získaly zpět svou přirozenou krásu a lesk). Držíme se zuby nehty a kolem deváté večerní vybílíme ledničku.

Přichází jaro a s ním i obvyklá mediální masáž - hubněte s námi do plavek! Vždyť právě a jedině o 10 kilo lehčí se budete cítit skvěle! Nevypadat dobře je dnes prohra. Máte trochu břicho? No tak to jste out.

Nechci tímhle říct, že si máte jít koupit sušenky nebo brambůrky a přestat uvažovat o plastické operaci, koneckonců - pokud myslíte, že vám právě "lepší obal" přinese štěstí, udělejte to, máte na to svaté právo. Chci jen poukázat na to, jakým směrem se v oblasti trendů ubíráme a že to možná není to nejlepší řešení. To důležité z každého z nás je uvnitř.Takto odpovídala v několika otázkách Andrea Divišová:

Jistě jste slyšela, že se jistá švýcarská modelka podrobila operaci, v které jí lékaři prodloužili tělo o 3 cm. Ta dívka měla takřka dokonalé proporce, ale právě ony 3 cm jí do "ideální" výšky chyběly. Co si o jejím kroku myslíte? Byla byste schopna podobné oběti? Za jakou cenu?
Jestli to ta holčina byla vážně schopna udělat, tak se pak nedivím všem těm hláškám o tom, jak jsou modelky hloupé. Já osobně bych to v životě neudělala. Měřím 174 cm, pro mě je tato výška vyhovující, i když vím, že na přehlídkách patřím k nižším modelkám. Představa, že bych tuto operaci podstoupila kvůli práci v modelingu (což je práce stejně jenom na pár let)... upřímně nechápu... O této modelce jsem neslyšela a tak mě tento článek vážně překvapil. Lidi jsou šílený, jaký věci jsou schopni provádět.

Setkala jste se ve své profesi již s nějakým podobně drastickým krokem?
Osobně ne.

Co si myslíte například o plastických operacích nebo různých jiných technikách vylepšování zevnějšku?
Plastickou operaci beru jako normální věc, běžný zákrok v dnešní době. Když někdo není spokojený se svým vzhledem a je možné to změnit, aby se cítil lepe, proč ne? Ale takto drastický zákrok to už je podle mého názoru ta slečna "nemocná".

Myslíte si, že je současný idál ženské krásy mnohdy již za hranicemi lidských možností? Setkala jste se například někdy s modelkou, kterou drastická dieta nebo podobné praktiky přivedly až na hranici smrti?
Ideál ženské krásy není za hranicí lidských možností. Jen se o sebe musíme starat abychom se líbily a abychom byly samy se sebou spokojené. Každý má jiný vkus a každému se líbí něco jiného. Není třeba z toho dělat drama. Osobně jsem se nesetkala s žádnou modelkou, která by kvůli této práci dělala podobné "šílenosti".

Za odpovědi děkuji.

Osobní stránky této modelky naleznete na adrese www.myspace.com /andrea_divisova

Zdroj fotografie: www.google.com
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.6081 s